Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

S Amundsenem na to Ferda25 neprisel, tedy na to, aby spolupracovala kamera a podklady map. V Maxidotu mi kamera nacita zakazove znacky v okne jizdnich dat spravne, ale nenacte konec zakazu, proste je jen vypne, coz by nevadilo. Ale neukazuje mi zakaz predjizdeni nahore tu malou ikonu, pokud neni na silnici zaroven i omezeni rychlosti. V opacnem pripade ukaze obe znacky jednu pod druhou. Drive to pri vyskytu jen zakazu predjizdeni ukazalo prekvapive sede ukonceni zakazu rychlosti prekryvajici nacteny zakaz predjizdeni. Takze tohle druhe nastaveni bez sede ukoncovaci znacky ije lepsi, i kdyz ne dokonala varianta. Mapa je uplne od kamery odriznuta. Mas vedomocti na lepsi nastaveni Amundsena? R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak to popisuješ tak to právě navázané je.... varianta s konce předjíždění nebo omezené rychlosti je dle briskoda.net pro vozidla bez navigace, tedy např u Bolera...

 

překryté značky nahoře na Maxidotu mi to také nezobrazuje a ani nezobrazovalo, tedy toto:

... u mě je to ale hw, starým typem budíků - moje budíky nemají koncové číslo 871 - to jsou ty novější...

 

jestli to máš provázané poznáš zda maxidot ukazuje rychlost 50 km/h v obci i když není ukázána padesátka v mapovém podkladu - tedy na tvém Amundsenu...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu si nerozumime. Ferdovi25 se podarilo to nesmyslne prekryti znacky zakazu predjizdeni znackou ukonceni zakazu nahore v maxidotu, ktere jsi poslal a ktere se objevi jen tehdy, jeli na silnici zakaz predjizdeni a ne omezeni rychlosti, uplne vypnout za cenu nezobrazeni samotne znacky zakazu predjizdeni. V okne zobrazeni znacek se ukazuje ovsem spravne i samotna znacka zakazu predjizdeni. Kamera pracuje uplne nezavisle na mapovych podkladech, nekonfrontuje s nima nic. Amundsen ukase kazuje znacky z podkladu map nezavisle na informacich z kamery. Moje otazka znela, umi-li maxidot nahore ukazat to same, co v okne zobrazeni znacek, tzn. samotnou znacku zakazu predjizdeni. A zadruhe, umi Amundsen spojit informace z kamery a podkladu map a kombinovat je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opravdu si nerozumíme.... značky na mapových podkladech jsou vždy pořád ty samé, co jsou v podkladech, kamera je tam nepřepisuje, kamery zobrazuje značky jen na Maxidotu a to v kombinaci s informacemi z map, konec obce, a podobně....

 

možná by to chtělo vidět to v autě kde je to originál z výroby...

 

tak to opravdu nemáš asi navázané na podklady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Chci se otázat, zda Vám Amundsen sám přeskakuje mezi Media a Radio. Poslouchám hudbu z SD karty (media), vypnu motor, odejdu z auta. Po příchodu a nastartování je Amundsen nastaven na radio, aniž bych s ním něco dělal. Dnes mi v autorisovaném servisu přehráli SW Amundsena, ale říkali, že tato "závada" se zatím nikomu neprojevila. Tak jsem zvědav, zda to přehrání SW pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že do té doby, než jsem si přečetl Tvůj příspěvek, jsem si myslel, že mi to přepíná manželka, když občas jede s károu. Manželka už v záruce není a update SW by u ní nesvedl asi ani Ferda...  :kol-48:

 

Ale teď je jasno - stejně se to chová OBČAS i u mne. Vždycky je to tak, že původně byla puštěná media a po nastartování se zapne rádio. Ale je to málo často a nijak mne to neprudí. Dej vědět, jestli to řeší nový SW. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím podnětem dle mě může být to, že se SD karta/ externí měnič nestihne inicializovat tak rychle, jak by fw rádia chtěl. Tj. rádio nazná, ze nejsou a v souladu s vnitřní logikou (rádio je vždy) se přepne na rádio. Měnič a SD karta se zinicializují o půl sekundy později, kdy na ně za nadávání přepínáte....

 

Asi bych to považoval za vlastnost a neřešil. Pokud je to tím, co myslím, tak by možná pomohla rychlejší SD karta, ale nevím, jakou ti, co se s tímto problémem potýkají mají. Mám-li pravdu, tak pomalá/plná/špatná SD karta přepne na rádio vždy, hraniční občas a rychlá nikdy. Pokud se mýlím, tak je nějaký bug ve fw.

Editováno: , autor: Petrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrik, jaká vlastnost????? Pokud si koupím výrobek (auto) za půl mega a více, tak chci, aby vše, co je v autě fungovalo. V návodu pro Amundsena se píše na str. 32: "...doporučujeme používání SD karet třídy 4 a vyšší." O kapacitě SD karty se nepíše nic. Mám SD kartu 32 GB s rychlostí 40MB/s, tedy třída 10. Myslím si, že tato karta je dostatečně rychlá i pro použití v digi kamerách a fotoaparátech, natož aby nebyla schopná rychle komunikovat s Amundsenem, kde doporučují min. třídu 4. 

Druhá věc je, v návodu na str. 31 doporučují rozlišení Cover alba max. 500x500 pixelů a max. velikosti 200 kb. Pokud to tak mám nastavené, tak to Amundsen nenačte. Musím snížit na rozměr max. 480x480 pixelů a velikost na 180 kb, aby se cover alba načetl.

Pokud by tedy karta byla pomalá, tak by podle mě Amundsen měl počkat na načtení SD karty a ne se sám přepínat na rádio. Já jsem "pánem" auta, tak když chci média, tak tam budou média. A pokud bych byl zapomnětlivý a nedal tam CD nebo SD kartu, tak by Amundsen měl napsat "Žádný zdroj", ale ne si sám přepínat, jak si uzná za v hodné.

Pokud zákazníci ŠA budou stále odkazování na nějaké "vlastnosti", tak se ŠA možná dočká toho, že je v prodejnosti aut předhoní nějaký korejec, např. Hjundéééé. 

Editováno: , autor: Petoru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Provedl jsem nedávno aktualizaci mapy v Amundsenu na verzi ECE2015, od té doby přestalo jít hlasové ovládání. Navigace říká že pro tutuo zemi není k hlasové ovládání k  dispozici. Předtím to jelo. Má někdo nějaký nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...