Přejít na obsah

CANTON sound systém


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

objednal jsem novou OIII RS combi a ještě řeším dilema jestli nepřiobjednat sound systém Canton. Máte tady někdo reálnou zkušenost jak to hraje? Zkoušel jsem na poslech jen ty základní repro a nezní to zle tak by mě zajímalo jestli bych si příplatkem 12 tisíc nějak znatelně polepšil. V minulé OII jsem měl příplatkový sound systém a ten ač se snažil tak to srážely rezonující dveřní výplně takže takový příplatek o ničem. U cantonu se mi líbí že to má woofer v kufru takže by to mohlo přenášet basy docela čistě bez rezonace dveří. Díky za názory a praktické zkušenosti.

 

David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne mi hrajou standardni repro podprumerne :( Mam 8 repro a nejsem z toho nadsenej. U OII mi prisly zvukove lepsi. Do OIII jsem chtel koupit Canton system, ale k tomu jsem musel koupit dalsich x veci, ktery mi prisly zbytecny, takze z toho padlo :-/ Pokud uz muzes koupit system samostatne, bez do teho :)

Editováno: , autor: Lucasse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hraje uzasne, nejen basák v kufru, který basy přenáší do karoserie, ale i středový reproduktor v palubní desce. Neni sice vice jak 3 pásmový ekvalizér, ale canton to dohání procesorem čistotou, z kvalitní MP3 nebo CD je zvuk úžasný, no a z DVD 5.1 je neskutecny... mám dost DVD hudebních, koncerty a tak a posloucham je z jízdy i bez obrazu... podobně zvuk z digitálních rozhlasových stanic je špičkový ...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chceš poslouchat jen rádio, myslím, že je zbytečný objednávat Cantona. ale pokud posloucháš CD se svojí muzikou...není co řešit. Skvěle to hrálo se Sound Systémem v O2 RS FL a nyní v manželčině O3 je to ještě větší pecka. Do objednané O3 RS pro mě jsem si ho taky nechal dát. Je to prostě bomba, aspoň pro mě určitě...

 

i při vyšší hlasitosti to hraje naprosto čistě, žádné drnčení apod. tohle mají vychytané..a nastavení wooferu stačí lehounce od prostředka doprava a už to duní (nic pro mě)...

Editováno: , autor: VtecManiac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak auto mám od čtvrtka doma a můžu říct že je to bomba. Kdokoli se rozhodujete jestli připlatit nebo ne tak pokud nejste uplně hlušší tak určitě to za ten příplatek stojí. Měl jsem příplatkový sound systém i ve dvojkové oktávce ale canton je uplně jiná liga. Subwoofer duní jedna radost nikde nic nedrnčí. Zvuk je krásně detailní a čistý, no jsem z toho nadčený. Takže za mě pro budoucí majitele oktávek JDĚTE DO CANTONu nebudete litovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co možnosti nastavení? Mám sound systém v O II a tam je to nastavení celkem omezené. Evalizer je možné nastavit jen v několika přednastavených módech - kde mě úplně nevyhovuje ani jeden - ve všech je zvuk strašně plochý a chybí středy (samozřejmě se na to dívám kriticky - porád to hraje lépe než většina základních repro v ostatních autech).

 

Např. na filmy jsou ale středy důležité (je tam veškeré mluvené slovo), ale v O III je navíc nějaký středový reprák - takže předpokládám, že to bude lepší..kde je v palubovce ? Nikde jsem se o tom nic nedočetl.

 

A pak nastavnení prostorového zvuku - u OII jde jen "řidič" a nebo "v předu" - což je na 5.1 taky celkem málo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte,

koupil jsem tady v Trenčíně dva dny starou předváděčku RS(slečna skoro plakala když mi ji prodávala, bo na ni čekala půl roku aby ji mohla ukazovat:) a mám dotaz k Cantonu. Bohužel jsem již nemohl ovlivnit výběr muziky ani repráků :( Na auto nechci čekat a tak jsem vzal tohle. Je tam Bolero a není tam Canton :( Nevíte zdali ho umí ve škodovce dodělat? dííky. V pondělí si tam zavolám ale kdyby třeba někdo věděl tak budu rád.

 

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě taky zajímalo, co stojí díly a práce ... a taky jestli to za tu námahu/peníze stojí. Zatím jsem Canton neměl možnost testovat delší dobu, ale co jsem slyšel u kolegy v autě tak mě to moc nenadchlo, ale netuším co tam má nastaveno ani jaké nahrávky pouštěl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na domácí kino to chápu, je to dialogový kanál. Na poslech hudby to ale má pramalý význam - ve stereu. Samozřejmě se do střeďáku se může něco mixovat, otázkou ale stále zůstává jaký to má smysl. Dá se třeba centr v nastavení vypnout ?

Mě by v podstatě stačilo doplnit ten woofer se zesíkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

mám měsíc a půl objednanou OIII RS TSI. V současné době jezdím s OII FL také v kombíku a Bolerko se standardními repro, s nimi jsem byl kupodivu hodně spokojený, ač jsem bývalý hifista.

 

Po přečtení diskuze jsem hned psal s prosbou prodejci a doobjednal CANTON. Ještě to šlo změnit, tak věřím, že rozčarován už nebudu, čert vem, že jsem přišel o cargo element :)

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Bitrate dvoch formátov sa nedá takto porovnávať pretože priamo neznamená, že viac je vždy lepšie pretože mp3 používa kompresiu narozdiel od raw CD formátu.

 

Takisto MP4 teda súbory M4A (ktoré sa napr. kupujú z iTunes store) majú maximálny bitrate 256kbps čo ale neznamená, že je to horšia kvalita ako MP3 pri 320kbps len má lepšiu kompresiu súboru.

 

Osobne si myslím, že v autách tejto triedy a pri bežných produkciách človek nerozozná rozdiel medzi bitratmi (ak je aspoň v prípade MP3 rozumných 256kbps).

 

Veľa záleží na prevodníkoch ako vedia tieto nuly a jednotky previesť na analógový zvuk. Tam môže byť ten problém, že pri CD ten prevodník pracuje čistejšie ako v prípade MP3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...