Přejít na obsah

Rosení a mlžení oken


rogerer

Doporučené příspěvky

s prudkymi zmenami to urcite souvisí...odhrnul jsem snih z celniho skla,sednu do auta a okamzite se to zacalo mlžit...a to tak ze i ten fukar s tim nic nenadělal...Jestli se to proste odkrytim ty snehovy porkyvky rychle ochladilo...vycistim a bude zas chvili pokoj ale u predchozich aut jsem nikdy v zivote sklo zevnitr necistil...tady uz za 3/4 roku budu muset podruhy...

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja mel lehce zamlzeno, ale jen lehce a to zmizelo behem minutky kdyz sem se rozjel.

Nastartoval sem auto, odmetl snih (mezitim nechal vyhrev na zadni sklo, zrcatka, max celni okno, mezitim si tam sedla pritelkyne a nebylo zamlzeno vubec nic, jen krapet v rozich, ale to zmizelo behem chvile jak jsem psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

už mě to nebaví...jednou za 2-3 týdny musím mejt čelní sklo zevnitř....tvoří se na něm jakási divná mlhavá vrstva v který se pak odráží palubka....není to klasicky zamlžený sklo, protože tomu nic nepomůže (odmlžení)...prostě je to nejakej divnej povlak..stačí jet proti světlu a můžu si na tom kreslit :- D je to uz od zacatku co rapida mam....nevím jestli klimatizace nevypouští nějaký humusy, nicméně na starých autech jsem nikdy v životě čelní sklo zevnitř nečistil, tady vyčistim a za dva tejdny můžu znova :-D Jo a na vnitřním zrcátku to samý, boční okna jsou ok...

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si toho všiml asi 2 měsíce po koupi auta. Takový prostě film, zamlžení, ale takové jiné. Umyl jsem to okenou a od té doby je docela klid. Auto mám asi rok a dva měsíce. Někde jsem četl, že to dělají výpary z palubovky, pokud palubovku stříkáte nějakým přípravkem. Palubovku utírám jen navlhčenou mikroútěrkou. A nebo se to také může dělat, pokud kouřítě v autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okno se mi zasírá také, ale to mi dělalo i u Fabie, ale k čemu se také musím přihlásit, je neskutečné zamlžování předního okna. Pokud je nižší teplota, tak třeba stačí abych se chvíli před tím než vlezu do auta sprchoval, rozjedu se a okno je hned zamlžený...

Zatím čím dál víc lituju toho, že jsem nekoupil automatickou klimatizaci... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče nastavování teploty automatickou vůbec nepotřebuju, furt mi jede naplno, mám to tak rád, ale po stránce designu mi je to teď trošku líto ale hlavně asi budu postrádat co teď zjišťuju funkci toho odmlžování předního skla + na smrad funkce vypínání a odvětrávání by také bodla.

že psali, tj, ale nikdo mi nenapsal třeba takovýhle argumenty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Budu mít Rapida v únoru dva roky, v loni se mi okna vůbec nerosila. Ale letos vždycky když vyjedu z garáže kde je kolem 10 stupňů do chladna (-5 až +5), se mi po 3 km zarosí všechna okna. Aut. klimatizací můžu mít zapnutou naplno a nic.. Do práce to mám asi 20 km ale stejně dojedu se zamlženými skly. Vlhko by v autě být nemělo, tak nevím co. Nějaká zkušenost?

Editováno: , autor: Snipp6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dám to sem, protože to souvisí s odmlžováním předního skla. Dnes jsem totiž asi objevil Ameriku. Rychleji se skla u studeného motoru odmlží, když zapnu foukání na sklo a topení na HI tzn. maximum přes 29 st C. PTC článek u studeného motoru asi netopí úplně na max. výkon, když dáte na climatronicu třeba jen 22 st. A pak samozřejmě zapnout vnitřní okruh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Představ si, že i my TSIčkáři! Pídil jsem se po tom dodělat si to, protože jsem to v ETCE objevil a průzkumem auta jsou zjistil, že tam topný článek je. Holt TSI nemá tepla nazbyt, tak si musí pomáhat elektrickým topením.

Konektory připojení topného článku jsou za pedálem plynu.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistka 28 v pojistkové bloku a 4 + 13 v motoru. V DP je o tom psáno, že opravdu funguje na úplně krajní polohu topení automaticky ve třech stupních v závislosti na okolní teplotě a teplotě motoru a výkonu alternátoru.

A v manuálu o tom, že odmražení/odmlžení funguje nejlíp na HI, není ani zmínka. Jen u obyčejného topení bez klimatizace se doporučuje dát maximální teplotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, že aby PTC fachalo účinněji musímna climatroniku nastavit max. teplotu? Jinak díky za zjištění. Sice to hold 3 roky trvalo, ale i tak  :kol-28: Jinak A/C zapnuto nebo vypnuto, pod 2st.C totiž stejně AC nefunguje. 

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsou fotky pojistek a svorkovnice k PTC.

post-6633-0-22260700-1453708256_thumb.jppost-6633-0-63063900-1453708258_thumb.jppost-6633-0-50136300-1453708261_thumb.jppost-6633-0-75387800-1453708259_thumb.jp

A tady je o PTC v DP RAPIDa:

post-6633-0-08907800-1453709013_thumb.jp

Jinak tahle funkce je v manuálu zapomenutá, což je docela škoda, protože s mlžením a zamrzáním okna jsou dost problémy. Řeší se to intezivně třeba na britském fóru http://www.briskoda.net/forums/topic/381675-poor-condensation-and-question-re-hole-cut-out-behind-engine-trim/ .

A teď je otázka jestli,  když na climatronicu dám odmlžení předního okna a mám tam třeba jen 22°C a chladící kapalina je ještě studená, se PTC sepne na maximální výkon. Podle toho jak rychle se včera okno odlmžilo při nastavení teploty na HI, tak asi ne. 

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...