Přejít na obsah

Mizí chladící kapalina


Doporučené příspěvky

Zdravím. Mám problém s mizením chladící kapaliny. Z maximální hladiny na hladinu, kdy čidlo začne hlásit problém s chladící kapalinou (tedy že jí ubylo natolik, že je pod minimem) to trvá asi týden. Hledal jsem všude možně, ale nemůžu najít místo úniku. Olej je čistý. Kolem vodní pumpy taky žádné stopy po úniku. Neměl někdo podobný problém. Kde by to mohlo itíkat? Např. kolem nádobky. Přetlakové víčko........ Spíš to ale vidím na servis. Co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré by bylo  napsat co máš za motor! Jinak se to nejlépe hledá zespodu - sundáš plastový kryt motoru a místo úniku by mělo být vidět - na motoru nebo jeho částech budou zbytky chladící kapaliny - červené fleky. Většinou se úniky hledají blbě, protože se na teplém motoru rychle odpaří, při studeném zase není tlak. Já měl na 1.6/77kW vadnou pumpu a trvalo to celkem dlouho než jsem na to přišel - koukl jsem se zespodu.

Editováno: , autor: Kedarek1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to měl dneska zvedlé a zjístil jsem jediný možný únik z prostoru rozvodů. Takže nejspíše vodní pumpa. Auto má najeto necelých 68 tisíc kilometrů a rok výroby 2008. To se tedy odporoučela rychle. :-(

 

Nebudu zakládat nové téma. Chci se poptat na rozvody. Samozřejmě si je nebudu dělat sám. To bych dříve porodil. Ale koukal jsem na různé eshopy a podivuji se nad cenami rozvodů. Jde mi o motor 1,4 16V 63kW.

 

Opravdu jsou todle

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fabia-ii-facelift/pumpy-rozvody-filtry/skoda-fabia-07-kompletni-rozvody-1-4-63kw-original-id:8144.eshop

originální rozvody? + jaká značka vodní pumpy? Všude vidím HEPU. Cena celku jsou necelé 4 tisíce korun. V servise mi řekli 6000,- + práce. Na stránkách autokelly jsem našel taky "oridinální" rozvody, ale už za 5644,-. Jsem z toho jelen :-)

 

Díky všem

Editováno: , autor: TraCker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to možné že je to prvovýroba NEmecko tu ti posielam link kde kupujem náhradné diely na fabiu a aj na ostatné škodovky čo doma máme http://www.skoda-dily.cz/eshop/036198119a-rozvody-1-4-16v.html   a to je na tebe či si vybereš tie najdrahšie alebo tie lacné.

 

 

Ale keďže píšeš že to môže byť vodná pumpa tak by možno stačilo len ju vymeniť ak je aj remen nejaký opotrebovaný tak aj ten potom.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No taky se to zázrakem jakoby vyřešilo. Z ničeho nic kapalina přestala mizet a drží bez problémů. Zjístil jsem podle platností technické kontroly, že auto bylo od loňského dubna do letošního srpna bez platné STK. Takže podle všeho stálo minimálně tu dobu v bazaru. (teda pokud někdo nejezdil bez STK, ale to je nepravděpodobné :-) ). Což možná nemělo idální vliv na těsnění nebo tak a proto to teklo. Ale ak se to samo "zacelilo" netuším :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu som si to odsledoval, ked auto stoji tak je tam minimalny unik. V podstate iba vidno mokro naspodu toho plastoveho krytu rozvodov. Ked prejdem cca 50km po dialnici tak uz poznat ubytok z nadrzky a pri dalsej jazde uz svieti kontrolka teploty. Inak "vyborny" napad nahradit teplomer jednou dvojfarebnou kontrolkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...