Přejít na obsah

Spotřeba oleje


dekom

Doporučené příspěvky

zdravim muj kolega by potřeboval poradit

koupil před pul rokem od prvního majitele krasnou zechovalou fabii

je to 1,4 16V 74kw ,mela najeto 61000km najezdil sní 5000km

a už tam dolil 2,5l oleje je tam 5w 40 plna syntetika

nevite jestli je to velky problem a co by se stím dalo udělat

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim muj kolega by potřeboval poradit

koupil před pul rokem od prvního majitele krasnou zechovalou fabii

je to 1,4 16V 74kw ,mela najeto 61000km najezdil sní 5000km

a už tam dolil 2,5l oleje je tam 5w 40 plna syntetika

nevite jestli je to velky problem a co by se stím dalo udělat

děkuji

je to trošku problém jaký to má rok výroby? Trošku tomu pomůže použít olej 10W-40 protože je hustší a nebo výměna pístních kroužků je toho tu spousty např: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=29729

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a olej 10w 40 to je ještě taky plna syntetika?

moc to mu nehovim :feve:

10W 40 je polosyntetika ale pořád to splnuje normu - samozřejmě že ne každá 10W40, výhoda je že bude hustší než 5W40 a proto se sníží spotřeba oleje mnohdy to pomůže snížit spotřebu oleje o 50%. Myslím že pak 1L na 5tis km je už daleko snesitelnější

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolezita je nielen hustorta ale aj viskozita

Zameral by som sa na take oleje ktore splnaju prislusne normy predpisane vyrobcom motora (nie automobilu) a medzi nimi by som vyberal na zaklade hustoty a viskozity pri 100°C (zobral by som podla moznosti co najhustejsi a najviskoznejsi). Nerozhoduj sa na zaklade mazatelnosti pri 25°C, ale pri prevadzkovych hodnotach (ak si pochopil tak je jedno ci 0W-40 ci 15W-40, podstatne je aku ma hustotu a viskozitupri prevadzkovej teplote). Ci to bude plna syntetika ci plny mineral je uplne jedno. Mnohokrat plne mineralne oleje su parametrami daleko lepsie ako plne synteticke, a o cene nehovorim, avsak tym nechcem povedat ze mineralny olej je the best one ... to nie, zalezi typ od typu, od pouzitia, od prisad, od charakteru stulu jazdy (otacky) od motora od alkality, od prisad atd .... je to velmi komplexne

(konkretne znacky a cisla tu nebudem vypisovat zamerne aby som nerobil reklamu)

skus pohlat na fore o tejto problematike je toho popisaneho hodne, o olejoch tiez ako tu tak aj na www.oleje.cz

postuduj a hned budes o cosi mudrejsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim muj kolega by potřeboval poradit

koupil před pul rokem od prvního majitele krasnou zechovalou fabii

je to 1,4 16V 74kw ,mela najeto 61000km najezdil sní 5000km

a už tam dolil 2,5l oleje je tam 5w 40 plna syntetika

nevite jestli je to velky problem a co by se stím dalo udělat

děkuji

Já mám ten samej motor a rok v. je též 2000 a nemám s ním problém co se týče spotřeby oleje.Za celí ciklus mezi jednotlivejma výměnama což je po 10 000Km tam doleju třičtvrtě litru oleje.Leju tam polosintetiku jak jepsané v info k tomuto vozu a kupuju Mogul,nemohu si na něj stěžovat.Motor chodí klidně a pez klepání.Jezdím s ním každý den do práce a zpět,což je 75Km a mám najeto 104 000Km.Auto jsem kupoval 4roky staré a s asi 40 000km.Nemohu jsi na tento motor stěžovat, když se na něm dělá pravidelná údržba, tak je k nezaplacení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim muj kolega by potřeboval poradit

koupil před pul rokem od prvního majitele krasnou zechovalou fabii

je to 1,4 16V 74kw ,mela najeto 61000km najezdil sní 5000km

a už tam dolil 2,5l oleje je tam 5w 40 plna syntetika

nevite jestli je to velky problem a co by se stím dalo udělat

děkuji

Já mám ten samej motor a rok v. je též 2000 a nemám s ním problém co se týče spotřeby oleje.Za celí ciklus mezi jednotlivejma výměnama což je po 10 000Km tam doleju třičtvrtě litru oleje.Leju tam polosintetiku jak jepsané v info k tomuto vozu a kupuju Mogul,nemohu si na něj stěžovat.Motor chodí klidně a pez klepání.Jezdím s ním každý den do práce a zpět,což je 75Km a mám najeto 104 000Km.Auto jsem kupoval 4roky staré a s asi 40 000km.Nemohu jsi na tento motor stěžovat, když se na něm dělá pravidelná údržba, tak je k nezaplacení.

ta spotreba oleja nie je o udrzbe, mas vydareny kus bud rad, samotny vyrobca vedel ze k tomu dochadza lebo bola vadna seria kruzkov na piest dana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim muj kolega by potřeboval poradit

koupil před pul rokem od prvního majitele krasnou zechovalou fabii

je to 1,4 16V 74kw ,mela najeto 61000km najezdil sní 5000km

a už tam dolil 2,5l oleje je tam 5w 40 plna syntetika

nevite jestli je to velky problem a co by se stím dalo udělat

děkuji

Já mám ten samej motor a rok v. je též 2000 a nemám s ním problém co se týče spotřeby oleje.Za celí ciklus mezi jednotlivejma výměnama což je po 10 000Km tam doleju třičtvrtě litru oleje.Leju tam polosintetiku jak jepsané v info k tomuto vozu a kupuju Mogul,nemohu si na něj stěžovat.Motor chodí klidně a pez klepání.Jezdím s ním každý den do práce a zpět,což je 75Km a mám najeto 104 000Km.Auto jsem kupoval 4roky staré a s asi 40 000km.Nemohu jsi na tento motor stěžovat, když se na něm dělá pravidelná údržba, tak je k nezaplacení.

ta spotreba oleja nie je o udrzbe, mas vydareny kus bud rad, samotny vyrobca vedel ze k tomu dochadza lebo bola vadna seria kruzkov na piest dana.

Přesně, jak píše Houmr. Není to o zajetí, údržbě, ani použitém oleji. Je to snad v motoru použitými pístními kroužky, snad hrubým honováním válce a rychlým zedráním původních kroužků. Názory odborníků se liší. Zajímavé je, že tlaky v pístech jsou v pořádku, stejně jako dynamika vozu, jen olej to žere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Mikosar: nesvieti, preco by mala, ked je vsetko v poriadku

fabka2004: neviem ci od novoty ten isty, kupil som ju jazdenu, ale servisovana bola vzdy v kvalitnom servise, ja tam mam plnu syntetiku myslim ze Castrol

Ty muze, kolik mas najeto? Muze ti svitit lambda sonda z duvodu vyssich emisu v primesi benzinu, je tam trosicka spaleneho oleje a sonda to hned zaznamena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Do kterýho roku žraly 16V 74 Kw olej? Uvažuji o koupi aut z konce roku 2002, jde to vůbec při koupi nějak zjistit?

jedine tak ze mas istu dobu na vratenie auta dajme tomu 7 dni a za tu dobu musis jazdit jazdit od 1000-3000km najazdu sa to da zistit.

zrala to iba urcita seria niekde je tusim aj tu pisane ktore serie tak by bolo dobre zistit a porovnat s vin na aute ci sa nachadza v tej serii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...