Přejít na obsah

Nejde otevřít nádrž


martkawa

Doporučené příspěvky

Hura!

Mam to venku. Dostal jsem se tam od podbehu (jak jste poradili ;) ). Diky!

 

Postup pro ty, kteri by meli tento problem:

1) odsroubovat jeden vrut, ktery drzi podbeh - nejblize hrdla nadrze - abyste tam prostrcili ruku.

2) rukou nahmatejte u zamku krytky "gumovy" knoflik, staci zmacknout a krytka je odemcena

..

a je to ;)

 

Prace na 5minut... jen vedet jak :)

 

Oznaceni zamku je: 3T0810773A

Editováno: , autor: PPetrKKK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, můžu se vás prosím zeptat, jak jste se dostali k odpojení svorkovnice (elektriky) motorku, všechno rozdělám, vyndám hrdlo nádrže, oddělám motorek, ale nejsem schopen odpojit svorkovnici, protože je schovaná za plechem a já to nechci utrhnout... nevím jestli se musí rozdělat celá pravá strana kufru, abych se k tomu dostal... díky za informaci... Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás 

Měl jsem stejný problém na mém S2 r.2011 

Kouknul jsem do návodu a tam je, že odemčení krytu nalévacího víčka nádrže se dá nastavit v menu. 

A reaguje v závislosti na tom jakým stylem je nastaveno odemčení vozidla . 

Já to vždy řešil do té doby ťuknutím na spodní tlačítko dalk. ovladače . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎5‎.‎11‎.‎2016 at 15:09, Dalik2 napsal:

Zdravím Vás 

Měl jsem stejný problém na mém S2 r.2011 

Kouknul jsem do návodu a tam je, že odemčení krytu nalévacího víčka nádrže se dá nastavit v menu. 

A reaguje v závislosti na tom jakým stylem je nastaveno odemčení vozidla . 

Já to vždy řešil do té doby ťuknutím na spodní tlačítko dalk. ovladače . 

 

Tak jsem včera hledal to nastavení a bohužel nic takového jsem nenašel :/

Editováno: , autor: Joannes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Pro ty kdo u výměny tápou. Sledoval jsem výměnu zámku nádrže u Combi a šlo to podle víceméně podle dílenské příručky.  Pro dotyčného to byla první výměna, tak možná trochu tápal a postup nemusí být úplně optimální. Pro přístup ke svorkovnici stačí boční panel uvolnit. Demontáž airbagu, úchytu pásu, zadní opěry ani rozpojování svorkovnic osvětlení které jsou součástí kompletní rozborky kufru není potřeba. Provedený postup: Demontáž víka nádrže (pod jedním šroubem). Demontovat horní panel sloupku D - šlo to silou, pomáhal si nějakym pajcrem. Vycvaknout kryty šroubů horního panelu a odšroubovat horní panel. Odklopit vrchní panel. Demontovat práh, demontovat spodní panel sloupku D. Odšroubovat boční panel a odklopit. Svorkovnice je cca nahoře uprostřed. Odpojit a vyndat zámek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
Citovat

 

Měl jsem něco podobného, kdy mi taky nešlo otevřít víčko palivové nádrže. Nakonec jsem v manuálu našel, že pokud auto má KESSY (to moje má), tak že tím se odemknou pouze dveře nikoliv víčko. takže jsem musel u benzínky lovit dálkový ovladač a odemykat auto tím. Poté vše běželo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Taky mi nešlo otevírat, S2 combi, MR2012. 

Pomáhalo zamknout auto, zatlačit na dvířka nádrže a v tu chvíli odemknout. 

 

Objednal jsem náhradní díl a vyměňoval, fotky nemám, ale krátce popis - nemusel jsem rozdělávat úplně celý bok, stačilo horní část:

1) otevřít víčko nádrže, vyšroubovat 1 šroubek, uzávěr hrdla nádrže a celou gumovou část vytáhnout (zabírat z levé strany - strčit ruku dovnitř a povytáhnout). Celou část odložit vedle.

2) zámek nádrže vytáhnout z karoserie, gumovou průchodku na kabelu zmáčknout a vytáhnout z otvoru 

-- zde je rozdíl oproti některým videím na netu od jiných aut VW (Golf, Audi, ...), kde je konektor dostupný. U superba není; konektor je pod tapecem... 

3) uvnitř vytrhnout horní díl "D" sloupku. Je na 4 pružinkách - vypáčit nebo vytrhnout, následně zpětně nasadit do plastového obložení D sloupku pro zpětnou montáž. 

4) vyndat boční obložení zadního sedadla - jedna matka dole pod sedákem zadní sedačky (vedle uchycení pásu), dále zatlačit "dovnitř auta" a vytrhnout. 

5) odšroubovat horní část obložení bočnice kufru (plastovou) - 1 šroubek pod právě vyndaným bočním obložením zadního sedadla; 2 pod tím "D" sloupkem, 1 je přístupný přímo pod oknem, 4 jsou pod háčkama. Kromě toho to drží asi na 3 zacvakávačích do tapece - opatrně odtlačit plast od tapece. 

6) sundat tuto horní část, objeví se skulinka a je vidět konektor ... ten je přicvaklej na "čepu" do bočnice u okna, stačí vymáčknout a přitáhnout si ho

7) konektor rozpojit, dát nový díl a připojit 

8) vše zpětně složit

 

Není tedy nutné dělat nic se tapecem kufru atd. 

Editováno: , autor: boss-ivoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...