Přejít na obsah

náhrada za DX


Doporučené příspěvky

Ježíš, Hyundai :kol-26:

Na vině je modrá vícepolová svorkovnice od původního radia. Ta byla původně zapojena do origo radia a sepínala origo zesilovač a měla v sobě buzení i nízkonapěťové audio vstupy do zesilovače (modrá).

Máš několik možností:

1. Z neorigo radia musíš audio výstupy (budou tam normální sinch-RCA) přivést na tuto svorkovnici, zároveň též budící napětí origo zesíku dle přiloženého schématu.

2.Vynechat origo zesilovač, který je nic moc a z nového radia vést vstupy do repro ve dveřích přímo z ISO konektoru na radiu (hnědá ISO)

3.Předpokládám ale, že Tvoje nové radio bude mít max kolem 10W RMS a s tím se nespokojíš. V tom případě zakoupit jiný zesilovač, vyvést z radia buzení a sinchových výstupů do nového zesíku, dále z aku přivést do zesíku pořádné napětí přes pojistku pořádnými napájecími kabely a ze zesíku audio výstupy do dveří

 

Pro Tebe prozatím nejschůdnější řešení možnost číslo dvě a pak řešit eventuelně upgrade

post-79770-0-38616700-1380706489_thumb.j

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj kluci! Udelal jsem si radost po vanocich a poridil jsem misto (dle supa) zastarale a hloupe navigace 2din Pioneer viz odkaz: http://www.audiocom.cz/navigace/vestavene-navigace/navigace-pioneer/navigace-pioneer-avic-f940bt-2085cz

Koupil jsem to bez odsouhlaseni zde na foru ale po tom, co jsem ho slysel hrat u me v aute, se nedalo jinak. Nadsenej jsem z parrotu kterej je primo v navi a ovladam si celej telefon jako tata u sII a jeho columbusu. Dokonce to hraje i pisnicky z me staricke nokie pres BT. Celkove jsem moc rad, ze jsem se od origose odprostil a dal na rady supa, dx hraje opravdu slabe proti tomuto. V cene byly mapovepodklady 45 zemi vcetne cr. Prehravani videa je paradni, displej je jemny a kouknout se v aute na prezili jsme ardeny se rovna zazitku v kinu, to prostredi se musi zazit. Muzu vam ho doporucit. Jeste si koupim redukci na ovladani z origo volantu at to mam komplet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem přišel z garáže, vše pozapojováno - krom tmc, toho zmáknu na jaře, zatím nepotřebuju. Začal jsem to dělat kolem půl třetí, vše šlo v pohodě, ale pak mi jeden torx ta KUR*A!!!!!  :kol-143:  :kol-43:  spadla do přístrojovky a brkem (magnet na pružině) jsem ho nevylovil. Tak panel klimatroniku pryč, oddělat celej panel a už se bádalo :kol-29:  :kol-25:  :kol-25:  :kol-25: , bál jsem se, že mi to bude někde chrastit. Nakonec se zadařilo, úspěšně jsem dokončil montáž a náhodou to jelo! Skončil jsem až teď. Díky tomu sráčovi se celá estráda protáhla o několik hodin. Škoda že jsem to neudělal rovnou, protože jsem pak i krásně schoval dráty, omotal chlupaticou atd.

 

vyladil jsem hudbu a zjistil jsem, že moje repro je slabý jak čaj, rádio zvládne pecky, svůj eq jsem si neladil (to by dopadlo) hlasitost v menu jsem dal na střední a basy mám na 0 i SLA 0 a hraje to famozne. našel jsem ovladani přímo v rádiu na SW tak možná na jaře přibude nějaká ta žíla od baterky do kufru do SW. potom je tam ještě další nastavení ale tomu nerozumím, něco jsem tam pomačkal a hrálo to divně, tak jsem obnovil nastavení :D 

jinak proběhl test spárování, parrot v rádiu fakt pecka, jediný co asi neumí číst příchozí sms, ještě se na to podívám.

pokud budete mít zájem, zítra vyfotím.

Naší práci zdar, placení elektrikářů zmar! :D

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tarantulas: zdar chlape, naprosto presne jsem to mel ja, furt jsem kopal za origo. Prestal jsem, kdyz jsem zjistil, ze neexistuji mapy SK, chorvatska apod, kam se letos chystame nejspis se supem. Pak jsem taky chtel uz nejaky hf bt a dodelat do dx rgb prevodnik a dvd prehravac a vyslo by to na pekelnej ranec. Navic kdyz jsem mel dx a chtel jsem nekam prijet, neznala cisla domu, to me trochu vytacelo. Proto jsem se rozhodl zkusit neco s tim, ze to kdyztak strelim a uz nebudu blbnout. Vyfotim kluci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zasílám foto, bohužel jsem se včera a dnes do garáže nedostal (nedokopal) tak postnu fotku, kterou jsem pořídil při zkouškové montáží když mi bylo rádio doručeno a testoval jsem ho :)

 

vypadá to teď podobně, jen je to ještě líp zapasovaný teď to vypadá ještě o něco líp

post-35925-0-22124300-1388597870_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

SUP1: paráda jestli dorazíš na sraz na Šumavu. Třeba mi pak pomůžeš v rozhodování, jestli mám vyhodit DX a dát tam ///9886 + proc PXA-H100 + zes PDX4.100 a repráky od Rainbow SLC-365. Zbylo mi to z jiného auta a prodávat to asi už nemá smysl a vyhodit to je asi taky škoda. Navi a videa bych pak řešil nejspíš přes tablet v držáku, možná propojený přes aux do alpiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole! Všechno vcelku dobrý věci!

A 9886 umí ovládat i PXA (čili netřeba rux), tak už by to tam dávno bylo :kol-28:

Akorát ainet u 9886 si spotřebuješ na procák, což je výhoda, že nemusíš tahat sinch od radia k procáku

Ale možná by šlo zalaborovat a bluetoothem tahat z tabletu do radia. To by byl pak luxus...

Nebo když by to nešlo kabelem na ipod

Každopádně Rainbow hrajou luxusně za levný prachy

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte, nechcel som moc zakladat novu temu, ale konkretne pre moj pripad som nic podobne nenasiel.

Kupil som autoradio 2DIN s navi ako nahradu za sucasne DX koli tomu ze nema mp3, mapy slovenska atd....

Nove radio ma ale ine štekle ako su v aute a ja nikde neviem na internete najst vhodny adapter aby som to rozchodil. 

Predpokladam ze v aute mam ciastocne aktivny zvukovy system od vyroby, takze ak ho chcem nadalej pouzivat, tak potrebujem adapter. Dakujem za skore reakcie. Pripajam foto-

post-87775-0-34174600-1396776081_thumb.jpost-87775-0-36193100-1396776086_thumb.jpost-87775-0-12163300-1396776091_thumb.jpost-87775-0-77646300-1396776094_thumb.jpost-87775-0-87564400-1396776102_thumb.jpost-87775-0-62372600-1396776106_thumb.jpost-87775-0-29681500-1396776110_thumb.jpost-87775-0-03291600-1396776114_thumb.jpost-87775-0-15850400-1396776118_thumb.j

post-87775-0-32914500-1396776098_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...