Přejít na obsah

Vady a neduhy


Ajfl

Doporučené příspěvky

Je pravda, ze u nekoho se menilily ty segmenty na karoserii u kufru kdyz prijel do servisu. Meni to podle vinka jen nekom, ale svolavacka se nedelala. I tady to nekomu menili jen uz nevim komu. U nekoho to vymeni sami automaticky u nekoho jen kdyz prijede se stiznosti na drnceni kufru- zalezi na koho clovek narazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje neduhy co mě opravdu vadí:

- bouchání spojky

- bouchání "čehosi" vlevo vpředu nebo pod řidičem, těžko říct na nerovnostech

- nepoužitelná opěrka hlavy, když si chci opřít hlavou, málem mám vyvrácený krk

- po dešti mi voda nateče do kufru, jakmile otevřu

- občasné drnčení ve dveřích u řidiče při nerovnostech

- obtížné zavírání kufru

 

Jinak jsem zatím spokojený. Další věci jako pomalá jednička apod, tak s těma se dá žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stastikp: neduhy

Mám taky MR2013 a Tebou popisované neduhy se u mne neprojevily. Uvedení bouchání, klepání "spojky" se tu vyskytuje ve větší frekvenci. Domnívám se, že se Vám to projevuje pouze při řazení. Je otázkou, jak kdo se spojkou pracuje a jestli to není pouze následek nějakého návyku, který toto auto neodpustí.

 

Mne u tohoto auta překvapilo, že při intenzivním dešti po otevření dveří ze střechy skápne voda přímo do auta. Při "zahradnické" intenzitě deště se to nestává. Pokud jedu po nekvalitním povrchu, tak se z podvozku ozývá duté klepnutí. To považuji za zcela normální, jelikož ani TATRA nevyfiltruje kvalitu našich cest. Pokud jedu po rovné cestě, tak je ticho, ticho a ticho (pokud pominu šveholení pneumatik). Myslel jsem, že na "plasťáčka" to bude horší. Ale musím zaklepat po 5 tis. km a nyní i při nižších teplotách je pořád klid.

 

Z mého hlediska bych jako docela úlet tvůrce auta uvedl:

- systém ovládání oken,

- systém zabezpečení hrdla palivové nádrže (odemykání/zamykání),

- nemožnost využití loketní opěrky bez omezení ovládání páky ruční brzdy a řazení,

- slabě osvětlující tlumená světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, ze u nekoho se menilily ty segmenty na karoserii u kufru kdyz prijel do servisu. Meni to podle vinka jen nekom, ale svolavacka se nedelala. I tady to nekomu menili jen uz nevim komu. U nekoho to vymeni sami automaticky u nekoho jen kdyz prijede se stiznosti na drnceni kufru- zalezi na koho clovek narazi.

 

no až pojedu někdy kolem servisu tak se zeptám, nicméně řekl bych že to ze začátku nedělalo, na druhou stranu jsem taky nejezdil takovou kongo cestu, ale jde to ted slyšet na každé nerovnosti už.... Testovačka v salonu to určo nedělala, naschvál jsem ji potahal po dlažebních kostkách a to bych si pamatoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje neduhy co mě opravdu vadí:

- cvaknuti při přeřazení a puštění spojky spojky

- bouchání "čehosi" vlevo vpředu nebo pod řidičem, občas něco prostě bouchne

- obačasné zarachocení po zařazení 4řky a puštění spojky , ozve se to do 5 sec po té , ale jen někdy

- občas zapach z ventilace , mírny smard jako když se pálí olej nebo plast

- dlouhé starty , tedy startování po ranu , cca 15 sec musím točit , když prošlapnu plyn tak se to chití dříve (obědnano do servisu za 3 týdny)

- když motor na prazdno protočím , tak se při ubraní plynu ozve takové řinčení , od motoru (nevím jestli řetěz nebo něco jiného )

- nepatrné poškubavaní při jizdě 80 na 6tku plyn tak aby to udržovalo rychlost

- mírné poškubáváni, do volantu ,když jedete do mírné zatáčky vlevo/pravo , děla to jen při natočení volantu do levo 5cm  pravo 5cm , když na točím více poškubáváni zmizí ,( je to jako by se svama volant snažil "hadat " (obědnano do servisu za 3 týdny)

- neustále zasahovaní ESC/ESP do "řízení" , ESC/ESP se auto snaží rovnat i když podle mého není třeba ! čili příliš paranojindě nastaveno  , (obědnano do servisu za 3 týdny)

- skokové nastavení sedačky tedy opěradla

- loketní opěrka co braní používaní ručky a omezuje řazeni :) (((to fakt zvoraly )))

- systém ovládání oken, není automatika na zatahovaní oken , automatiky je jen u řidiče když okno stahujete , (((to fakt mohly vyřešít líp :)))

- chrčení vzduchu z ventilace když je ventilátor na 3ti a 4tou rychlost

- obtížné zavírání kufru , musí se snim více bouchnout aby se docvaknul , (obědnano do servisu za 3 týdny)

 

pak napišu jak jsem dopadl v servíse a co vyřešily :)

 

Edit :

 

tak po dnešní jízdě do jeseníku 389 Km

 

- auto má katastrofalní chovaní při silnějším protivětru a bočním ! véce méně se to chova tak že se auto vlní jak rybka :) a dost utíká po smněru větru ,v případě že je vítr proti vám tak auto se cestuje ze strany na stranu sice ne moc , zaleží na síle větru

 

- když brzdíte , tak jak mile přestanete brzdit tak cvakne zadní obložení "prostě se posune ve smněru točení kola " a vydá to cvaknuti

- dost často se mi ozývalo klepnutí do spodku auta jako by lanovod nebo výfuk klepl o podlahu auta

- !!! to puškubávání do volantu se po cestě zesílilo !!! a to i na super nové cestě ! ,  už jsem fakt chital nervy , ono to není nic příjemněho když jedete v klidu 80 - 100 a do zatačky volant nejde plynule ( jak bych to nejlip popsal :? mno asi tak , že když roztočíte kolo z biciklu , a chytneteho za osu rukou a skusíte sním hýbat ze strany na stranu tak se sváma bude taky hádat !! ) jako by kola mněla vuli v ložišku nebo jinde a prostě při zatočení se hadala z řizením

 

- při zařazené rychlosti , se nepřetržitě ozývá mírné kolísavé hučení (( neco jako : huuoo ----- huuoo ----- huuoo atd )) , převodovka 6kvlat , když dam neutrál tak hučení zmizí

 

najeto zatím 4856 Km :)

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím volantem se mi to zdá také nějaké divné, jako by se snažil posilovač bojovat s řidičem. Nevím čím to, ale od začátku mám pocit, že mi volant trochu utíká do leva (v rámci roviny palubovky) a že tam i to auto táhne. Koukal jsem na pár videií a pozoroval jsem to z pohledu řidiče taky. Co vy? Mírné zatáčení je pro mě opravdu nejisté, připadám si, jak kdybych měl vymlácené čepy a v mírných pohybech volantem do stran to prostě reagovalo bídně. Možná jsem byl zvyklý ze starého auta na něco jiného, ale zajímalo by mě, jak to tam celé vlastně funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R15, Carme s nízkým val. odporem u GreenTecu.

 

Viděl jsem na více videích, že je volant opravdu ne v poloze ideálního středu ... nevím, přijde mi, že to souvisí právě s tou necitlivostí v mírnéme točení, kdy se mi zdá, že točím mírně vlevo a jede to víc vpravo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jak jsem dal zi aky, tak mam pocit, ze je volant taky vic nalevo :-) ale v kazdym aute jsem mel pocit, ze neni nikdy rovne a po kontrolach podvozku a geometrie bylo vzdu vsechno ok. ty R16 215/45 nikam netahly, volant rovne, auto nikam netahlo, perfektni jistota pri prumezdu zatacek, na patnactkach jsou to nervy jezdit. ji ak rinceni po vytoceni motoru dela tycka regulatoru turba. tomu, ze zasahuje esp porad bych veril za predpokladu, ze jsou na aute ty patnacky kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problemy ja s podvozkem, volantem, geometrii nezaznamenava. Ale schvalne zkusim jesti mi auto jede s volantem v idealnim stredu rovne. Ale se skorob15 tis bych si uz asi vsiml. Jinak kazda silnice je kvuli odtoku vody spadovana k nejake strane bud od stredu ke karajim nebo cela na jednu stranu zalezi na sirce. Sejne jako kazda zatacka je spadovana k vnitrnimu polomeru. To ma taky vliv. Tedy i po rovne silnici se pak muze zdat ze to nekam tahne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám gumy 185/60/15" 88T XL  zimní nokian  ,auto to dělalo i z letníma (original) tedy ne tak moc :(

 

jinak ,to že to "poskakuje" v protivětru je dáno nastavením silembluko ramen ! vyskoušeno na F1  až jsem dal "unibaly" tak byl klid od "poskakovaní" ve větru  , na F1 ravky 18" / 8.5 " gumy 225/35/18" zr :) , další věc co se tím vyřešíla , když jsem dal "unibaly" tak jistota řízení byla 100 procent !! jen že problem kvuli zaruce , skuste říci ve servisu škoda že tem chcete "unibaly" tak na vas vytřeští oči jako sova palená :) a že co to jako je ? hmmmm

 

jediné asi možné řešení je dát tam plne silemy ramen na to by snad v servisu mohly přistoupit :) i když asi budou mít mraky kecu že to tam napatří bla bla bla :) sice VW  dává běžně plné silemy ramen :) ale škoda ne !!! už by mněly dostat rozum

 

proč by zasahy ESP/ESC mněly něco společného z tím že tam jsou 15tky " ?? ty guma z rapidem nejdou urvat pamalu aji když to člověk chce :)

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...