Přejít na obsah

ZVÝŠENÍ VÝKONU - CHIP


kokta7

Doporučené příspěvky

spidermana mě sem nedávej 1.4 nikdy. a nadpis sportovní filtr není zvýšení vykonu, máš bordel v nadpisech.

 

děkuji ti ludo-. ale sou to staré infa, tam řeší ochranu na ED17.... takže je to vlastně o ničem :(

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ked mam prevodovku dimenzovanu na 250Nm a pustim do nej 300Nm tak mi logicky pride na um otazka, co sa s tou prevodovkou stane.
Rovnako sa mozem pytat na spojku a cely hnaci mechanizmus.

Tak ak tu nejaky odbornici tak ocakavam odpoved a nie tieto plky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakykoliv strojni dil at je to vykovek odlitek atd prochazejici strojnim opracovanim a tvorici ve finale sestavu je konstruovan s vetsim ci mensim bezpecnostnim koeficientem ktery ma zajistit bezvadnost vyrobku napr pri extremnim narazovem zatizeni ktere muze nastat behem provozovani za odlisnych podminek nez je ideal.

Softwarova uprava vyuziva tedle mezery. Je vsak nutne vedet co a jak upravit a pote jak se k autu chovat jelikoz tzv blbuvzdorna rezerva je pryc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze tito chipperi podla teba vedia ako bol dany diel dimenzovany, aky je tento bezpecnostny koeficient, urobia po uprave dlhodobe skusky zivotnosti celeho hnacieho mechanizmu .... atd.

 

Hmmm, skor mam pocit, ze to funguje na dohadoch a systemom sak uvidime, mi mame dlhorocne "skusenosti" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevi presne kolik, ti lepsi chapou jak funguje cely system a spolu se zkusenostmi jsou schopni navrhnout soft na miru aktualnimu stavu auta.

Softwarove upravy nejsou pro lidi jako ty, jelikoz ty hledas jistotu kterou ti nikdo neda pouze zaruka vyrobce dana zakonem:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastní skušenosti mohu říct, že spojku co mám na autě udává výrobce max kroutící moment 350Nm já tam mám 370Nm najeto 144tis. S chipem cca.80tis vše původní. Co jsem zjišťoval tak tato spojka odchází az při výkonu nad 400Nm. Vždy je tam nějaká rezerva a jestli mi spojka odejde ve 150tis u chipovanecho auta (cca. půlka životnosti motoru) tak si myslím, že je to slušná životnost na spojku. A pokud si člověk projde na netu par firem co upravují auta tak většinou ty chipi maj podobný výkony a úpravci to neženou do extrému řádově zvedají výkon od 20% do 35% což bývá rezerva z fabriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...