Přejít na obsah

Multifunčkní volant Superb II


Humik

Doporučené příspěvky

V 15. 9. 2015 na 19:57, ferda25 napsal:

Jediné ověření je volant připojit nebo se podívat pod levou část tlačítek(musí se opatrně odtrhnout celý ten lesklý černý plast s tlačítky)....číslo ve volantu nemusí vůbec nic znamenat a může být zavádějící.

Ahoj, mel bych otazku, namontoval jsem si mf volant do superba 2 2012 a mam i podvolantovku s indexem H co podporuje vsechno a vcera jsem se to pokousel nakodovat a funguje mi pouze jedno tlacitko, to rolovaci nalevo ale jen kdYz na nej macknu tak mi to zesiluje radio, nic jineho mi nefunguje, nejaka rada prosim ? Mam to spatne nakodovane nebo mam vadne tlacitka? Mam manualni prevodovku, tempomat i palubni pc. Poradis mi pripadne kde presne ve vcds to nakodovat a jaky kod tam dat ? Moc diky

Editováno: , autor: Capek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Capek keď ti už tak @ferda25 dobre poradil, tak by som ti odporúčal mu dať aspoň na jeden príspevok "like", keďže to zvyšuje reputáciu dotyčného.

 

Inak, ak by si prechádzal všetky príspevky v tejto téme, tak by si prišiel na to, že v nových volantoch sú tlačidlá pre face-lift a tie nepasujú na originál model SII. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Mohl by mi, prosím, někdo rychle poradit?

Mám S II pře FL, DGS, ČTYŘRAMENNÝ volant má multifunkci a chtěl bych ho vyměnit za TŘÍRAMENNÝ S PÁDLY A MULTIFUNKCÍ.

 

Pokud bude nový volant z SII před FL s multifunkcí (koupím bez airbagu), shiodná tlačítka, tak stačí vyměnit volant (dodat airbag z mého volantu) a dokodovat pádla? NIc navíc kupovat nemusím?

 

Co kdyby byla u toho koupeného volantu jiná tlačítka?

 

MOc dík za odpověď!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlacidla v tomto pripade by ti mali sediet z povodneho 4ramenneho volantu.

Problem bude v podvolantovej jednotke, ktora urcite nebude mat funkciu padiel. Skodovka ti nic neda zadarmo.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

Mozes mat kludne verziu 1K0-953-549-BD , 1K0-953-549-BP , 1K0-953-549-CF alebo 1K0-953-549-CK.

#2: Manual Transmission only, does NOT support Ignition Key Lock.

 

Overis si to cez diagnostiku.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VCDS je na mojom obrazku:

https://forum.skodahome.cz/uploads/monthly_2017_04/1K0-953-549-CD.jpg.8decc9d7233d85f7176ede74d310e75e.jpg

Pisal som o tom v tejto diskusii.

 

Co sa tyka podvolantovky, tak ja som kupoval CD verziu... je to full verzia.

Vtedy bola cena 90 Eur.

 

Na vsetky detaily ti vsak odpovie @ferda25. On je v tom macher.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ve VCDS v 16-steering wheel  mám u VAG NUMBER uvedeno 5K0 953 521 BR.

 

Půjdou mi, prosím, na tuto jednotku pádla?

 

Edit: Teď koukám, že mnou uvedené číslo, patří k ovládacím páčkám, že? Kde sakryš ve VCDS, prosím, najdu to číslo řídící jednotky?

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

> suri. jaký přerušení? nic takového mi to nepíše.

 

Tak jsem pokročil. V mém autě už není samostatná podvolantová jednotka, ale už je součástí podvolantového kroužku. Udělal jsem auto-scan a vypadlo mi toto (viz níže). Chápu to tedy tak, že číslo kroužku (jednotky) je 5K0 953 569 E a podle  http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions#Part_Number_5K0-953-569   mi bude podporovat AT (tedy řazení pádly). Je to tak?

 

z auto-scan:

Address 16: Steering wheel (J527)       Labels:| 5K0-953-569.clb
   Part No SW: 5K0 953 521 BR    HW: 5K0 953 569 E
   Component: LENKS.MODUL   016 0140  
   Revision: FF010041    Serial number: 20130124101579
   Coding: 100A140000
   Shop #: WSC 33361 790 00999
   ASAM Dataset: EV_SMLSNGVOLWSXS A01004
   ROD: EV_SMLSNGVOLWS.rod
   VCID: 7DF14FF6ECF168AC73-8028

   Multifunction steering wheel control module:
   Subsystem 1 - Part No SW: 3T0 959 537     HW: 3T0 959 537   Labels: 3C8-959-537.CLB
   Component: E221__MFL-URO  H07 0012
   Coding: 820000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes volant namontován a nakodován. Vše funguje. Jen mě štve následující věc.  Jecu na D (S jsem zatím nezkiušel) šáhnu do řazení pádly > jdu v manuálu. A doba, za kterou se odvládání řazení vrátí do automatického režimu je moc krátká. Chtěl bych delší. Jde to?

 

JInak, pár postřehů.

1. Aby člověk vyčetl správné označení podvolantového kroužku (zahrnujícího od 2010 už i podvolantovou jednotku) je potřeba udělat auto-scan. Pak se dá určit její označení a  jaké jednotka podporuje fce.

2. Tlačítka na volantu (ty s volbou ovládání telefonu) jsou dvoje! Viz etka. Jedny bez podpory pádel (měl jsem je v mém čtyřramenném volantu) a druhé s podporou pádel (snad je dávají do všech tříramenných MF volantů). Ty s podporou pádej mají navíc konektor na zapojení pádel. Já koupil volant s pádly i se správnými tlačítky.

3. Výměna je lehká. NA youtube je spousta videí. Tohle mi pomohlo nejvíc.

 

 

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Ahojte,

mám prečítaný celý topic, len by som si chcel byť istý, než kupovať mačku vo vreci.

Mám Superb II r.v.2011 DSG 4x4 .. volant mám trojramenný s multifunkciou aj s DSG pádlami. Je enormne zošúchaný. 

Ak už kupovať, páči sa mi modernejší OIII, kodiaq a podobne (každý shop to uvádza nejako ináč).

Treba sa pýtať na nejaké typové označenie, alebo tým, že už teraz mám multifunkciu s DSG pádlami, tak bude stačiť "len" preprogramovanie a teda aj konektory sú rovnaké?

Musím objednávať aj s airbagom, alebo sú schodné aj s mojím original, ktorý mám teraz?

Prípadne rady, kde kupujete (Slováci)? Našiel som nejaké v Allegro, prípadne? Origo v skode samozrejme pýtajú za dvojnásobok.

Ďakujem za čas a odpoveď od znalejších.

IMG_20190729_101239.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kupoval cez bazos. Musel som kupovať airbag zvlášť, lebo z pôvodného volantu nepasuje. 

Musíš si cez vag overiť akú máš riadiacu jednotku a podľa toho kupovať aj volant s multifunkčnými tlačidlami. Tie majú svoj kód. 

Ferda je tu asi najviac fundovaný a vie ti pomôcť ak by dačo nesedelo. 

Každopádne kompatibilitu jednotky si vieš overiť cez Ross-tech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa verzie jednotky budeš vedieť aké potrebuješ kúpiť MF tlačidlá na volante. 

Ja som kupoval CD verziu a k tomu tlačidlá 5E0919719F. 

Aspoň takto mi poradil ferda... 

 

Inak tu je odkaz na jednotky a čo podporujú:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...