Přejít na obsah

VCDS - Dá se něco dokódovat do Rapida?


Woody

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Dobry den, jsem tu nový a mám Rapid výroba 2/19. Rádio Blues s jedním USB a MFA. Nevím co kdo zjistil, ale já následující. Rádio Blues je pravděpodobně propojeno přes CAN s MFA. Nastavený čas se přenáší na rádio. Když se na rádiu přidrží tlačítko SETUP tak se objeví verze rádia. Když do toho přidám levou šipku objeví se podrobné informace o naladěné stanici. Pod tlačítkem EXTRAS (jeho dlouhé stisknutí) si můžeme navolit komunikaci UART standartně OFF, ale lze nastavit na Receiver nebo System. Neví někdo k čemu by to mohlo být dobré jestli se dají pak použít programy pro Android na komunikaci s jednotkou jak u vyspělejších rádií. Jaké se dají použít USB bluetooth nebo nějaký DAB či Wifi USB pen.

 

Neví někdo jak se dostanu do menu MFA:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem si na svém Rapidu MR 2018 (vyroben 10/2017) nakódoval tyto:

- corner - přisvícení mlhovkami do zatáček
- alarm za použití klaksonu
- otevírání/zavírání okna řidiče dálkovým ovládáním 
- ovládání okna řidiče i po vytažení klíčku
- HHC - asistent rozjezdu do kopce
- staging - protočení ručiček
- coming home
- servisní poloha stěračů v menu rádia
- dodatečné setření po ostříkávání ostřikovačem
- dotankovat
- korekce spotřeby palubního počítače
- informace z palubního počítače dostupná na rádiu i při vypnutém zapalování

Kdyby někdo z okolí České Lípy chtěl mohu pomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové, mám dotaz vše z výše popsaného se mi povedlo úspěšně dokodovat až na tu tuhost posilovače řízení, stalo se někomu že by změnil hodnotu a nestalo se nic? Zkoušel jsem všechny možnosti 1-6 ale posilovač beze změny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 12. 1. 2020 na 14:30, ben06 napsal:

Když to jde u 2019 tak určitě, ale dnes to vidím jako zbytečnost, protože se stejně rafiky neprotočí při každým startu. Příště si pročti aspoň pár diskusí zpět.

pokud si s tim autem hrajes a porad vypinas a zapinas zapalovani behem chvile, tak se vzdy neprotoci..ale pri klasickem pouzivani auta se protoci temer vzdy ..to je tak stejne jako CH/LH...kdyz porad zamykas a odemykas behem chvile, tak to pak taky nefunguje..ale pri normalnim pouzivani to jde normalne. 

Editováno: , autor: kvetosm
  • Líbí se mi 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je to normální používání? Nemám důvod si s něčím hrát, jsem děcko 50+? Když startuju po nějaké chvíli co jsem vypnul zapalování rafiky se prostě neprotočí vždy. Já jsem to nenastavoval (byl to i zde vážený odborník) toť můj poznatek a psali to na foru i jiní, tečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdy kdyz jdu auto zamknu a pak zase odemknu tak se mi vzdy protocili... pokud auto chcipnes...a nezamknes a zase za chvili nastartujes, tak se nemusi vzdy protocit no...a po zamknuti auta vzdy...takze normalni pouzivani beru to, ze prijedu..zamknu auto,, rano nebo klidne zase za pul hodiny potrebuju nekam jet tak se vzdy protocili..tečka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...