Přejít na obsah

VCDS - Dá se něco dokódovat do Rapida?


Woody

Doporučené příspěvky

Odpoledne jsem znovu testoval reakce otevírání okna řidiče pomocí DO.

 

Cca z 10 jednotlivých pokusů až do stavu otevřeno / zavřeno:

1x napoprvé otevřeno + zavřeno cca na 4 pokus

2x napodruhé a je jedno jaký je předchozí stav

3x napočtvrté

3x napoosmé stisknutí

3x úplně bez reakce

 

Dělá to absolutně bez logiky a je jedno jestli před dalším pokusem změním stav ze zavřeno na otevřeno nebo zmačknu znovu požadovaný stav.

 

Jako by řídící jednotka ignorovala dlouhý stisk nebo ho nestihla vyhodnotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 hours ago, AstranCZ said:

Na mém Rapidu mám otevírání a zavírání dálkou přes VCDS funkční na 100%. Viz. moje video https://youtu.be/zpwQsTFAACM

Je fakt že na jinym autě jsem to zatím nezkoušel a že postup mám naprosto stejný jako jiní tady (teda podle toho co už jsem tu s někým řešil)

Zajimavy ? šťastný to člověk ? nemáš výpis jednotky? Ze bych to porovnal, zda tam není nějak odlišnost , která by mohla souviset? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, ono tedy jde ovládat řidičovo okno přidržením otočeného klíče ve dveřích i u Rapidů bez kódování? Skoro bych řekl, že to jsem zkoušel, když auto přijelo nové a nic (je to už tedy skoro před 2 roky). Ale pro sichr to ještě zkusím...

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za test ovládání oken klíčem.

Bohužel nemám stav před prvním kódování, kódoval mi kamarád a kompletní uložení konfigurace jsem začal dělat až následně, dříve jsem o něm nevěděl.

 

Pro funkčnost ovládání pomocí klíče by mělo stačit dokódovat následující položky jedotka 09 Elekto / Adaptace:

Access control 2-Schliesszylinder Komfort oeffnen => active
Access control 2-Schliesszylinder Komfort schliessen => active

 

JosefR77

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem tu někde četl, že před kódováním je dobré si udělat backup zálohu. Předpokládám, že je bez problému možné nakódovat oboje funkcionality - jak ovládáním přidržením otočeného klíče ve dveřích a zároveň to samé i dálkou. Měl bych to jako takový plán B - pokud zrovna nejde dálka, zkusil bych klíč ve dveřích. Jak čtu výše, ovládání dálkou někomu 100% funguje, někomu jen zcela nahodile, někuomu nešlo nakódovat vůbec (na příčinu zatím nikdo nepřišel...).

 

Jste s kódováním oken klíčem ve dveřích úspěšnější než u té dálky, nebo je to to samé?? Díky všem za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minule jsem psal o problému, který mi vznikl použitím Caristy k odstranění chybové hlášky u mlhových světel (dodnes není funkční kontrolka tlumených světel a podsvětlení otočného spínače světel).

Pomocí Car Scanner jsem se pokoušel aktivovat jenom spouštění skla bez použití zapnutí klíče v zapalování.

Takže taková je pravda.

Edit: Velice bych uvítal radu, jak můžu opravit problém, který jsem si sám způsobil.

Editováno: , autor: ovi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...