Přejít na obsah

VCDS - Dá se něco dokódovat do Rapida?


Woody

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ferdo25: Nebo jestli to vi nekdo jiny. Tedy u Rapida jde dokodovat asistent rozjezdu do kopce? Mam R 1/2013 vyrobu, nemusi to zase neco mit (jako spravnou BMC jednotku u Tempomatu ? Volant vim ze jde rezim sport. No a ty rucicky nevim. Jeste nedavno se rikalo ze u Rapida nejde diky ocesane eletronice vubec nic, nebo se to jen musi umet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lze to zalezi to jen na ESP (ktery ma ale rapid u vsech vybav)

 

melo by to bejt schovany pod timhle mistem kdyztak nekdo muze potvrdit/vyvratit sam sem to jeste nezkousel  :)

 

• [VCDS] Hill Hold Assist 
• Controller 03(ABS)
• Coding 07
• long code helper
• Byte 16
• Bit 0 enable (tick box)

 

rucicky jdou bez problemu viz

 

s tema hodnotama pro posilovac je vic variant viz tahle tabulka (meni se posledni 2 cisla)

 

xxx??: Program Type
10 - Normal (9N: PR L05, L06, L07, L08, L19, L20, L21, L32, L33)
11 - Seat Ibiza (6J)
20 - Polo 9N GTI (PR G12)
21 - Seat Ibiza (6J)
30 - Comfort (Polo 6R Comfortline)
40 - Normal light vehicles (9N: PR L01, L02, L03, L04, L15, L16, L17, L18 )
41 - Skoda Fabia 2 RS / Polo GTI
50 - Comfort for light vehicles (Polo 6R Highline)
51 - Audi A1 (8X)
60 - Steering assistance for impaired (PR 1N5)

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud mas budiky 5JA 920 8xx tak to jde jednoduse zapnout jen pres 

 

VCDS --> Instruments --> Adaptation --> indicator_celebration --> change it to "On" and "Do It!"

 

je mozny ze existuje nejakej typ budiku/softu na kterejch tohle nefunguje ale vzhledem k tomu ze na videjku je jeden z prvnich rapidu tak tenhle postup bude fungovat pro drtivou vetsinu jezdicich rapidu

 

pro tyhle budiky to muze bejt slozitejsi a lze to zapnout treba pomoci vds pro (ktery se mi povedlo rozbehat na virtualboxu a pres USB rozhrani :)) mozna sem casem na to taky dam tutorial pokud to nekoho bude zajimat ale je to pokrocilejsi a pomerne nebezpecna hracka

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to nemam jen pro ty budiky ;) (navic rucicky uz mam zapnuty) zajimalo me jestli to neco dokaze na rapidu cist pristi tejden to ozkousim (zatim sem funkcnost testoval jen na stolaku + serial port monitor nechtelo se mi s notebookem do auta)

 

ano je mozny ze vds pro novy budiky cist neumi ale stejne to zkusim protoze takova informace nikde na internetu dostupna  bezne neni

i kdyby to tak bylo tak muj vyzkum neprijde na zmar a bude se hodit aspon lidem pro vylepseni ovladani okynek u fabie 1 apod...

tady prozatimni testovani (z virtualboxu komunikace na com1 pres virtual serial na usb kabel :)) + nastavenej timing v ovladaci tak ze by to melo valit

http://postimg.org/image/61qbwz1jp/full/

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me tady muzes psat co chces :D, ja tomu rozumim uplny prdlajs. Uz pulka tohoto vlakna mi prijde jako spanelska vesnice pro me. Ja nehledam navod, jen se ptam co zarucene lze a co ne. Klidne bych si to od nekoho ( napr. i od Ferdy) nechal i za uplatu udelat. Ale abych jel nekam treba 160 km abych se dozvedel ze nic nejde se mi nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to soucasti jednotky co ridi ESP (to taky v nekterejch situacich potrebuje pribrzdit kola) a jelikoz rapidi maj vsichni esp z vyroby tak vsechny tyhle dalsi systemy tam jdou taky zapnout (HHC, XDS a zrejme i TPMS (kontrola tlaky v pneumatikach ale u ty je potreba jeste nakodovat podporu i pro budiky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemel bys ale zalezi na tom jak hodne to budou zkoumat :D

 

jinak tohle je funkcni

 

• [VCDS] Hill Hold Assist 
• Controller 03(ABS)
• Coding 07
• long code helper
• Byte 16
• Bit 0 enable (tick box)

 

a zaroven to zapne channel "hill start assist" v adaptation

a tam si pak muzete nastavit jak dlouho to drzi brzdu pri rozjezdu

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak můžu říct že to zapnuti assistenta do kopce jak píšeš funguje ...našel jsem si chvilku a šel jsem si to zapnout.

Dále jsem konečně zprovoznil protočení ručiček - ono se to prostě jinak jmenuje než u starších aut.

Zapnul jsem si i režim sport v nastavení brzd (to XDS jsem tam teda nenašel nebo zase nevím jaký to má název nebo pod čím hledat)

 

V jednotce řízení (servo) nevím kde nastavujete ten režim sport, v adaptaci bylo vše nedostupné.

Editováno: , autor: Kucis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...