Přejít na obsah

Vývoj cen Octavia


jirkaK

Doporučené příspěvky

V mezičase ještě Mondi, ale mám zkušenost že jen jsem se byl zeptat u prodejce Hondy na přesnou adresu v ulici a když jsem mu pochválil auto na salonu tak mi začal dávat cenové nabídky a když jsem odcházel tak to bylo o 20% níž. A přitom jsem se vůbec nesnažil smlouvat.

To Sorento jsem koupil skoro za polovinu doporučený ceny, to jsem těžil z přechodu ve výrobě na novej model. Bylo hodně super vybavených verzí v Holandsku a tak ho mám. Je super že zatím jeho prodejní cena klesla velice málo díky super počáteční ceně.

Já rezignoval na auta u nás, vadila mi výbava a ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-15% soukromě, jeden kus a viděl jsem prodejce prvně v životě...

 

Docela rád bych viděl scan objednávky, fakt mě to zajímá. Běžná marže bez bonusů je pod polovinou uváděné hodnoty a bez využití cílové skupiny, leasingu nebo jiné podpory je nesmysl.

 

 

A co třeba jí koupit v cizině ? Já tam vždy dostanu super slevu a proto tam kupuju nová auta.

 

Na Slovensku a v Polsku naprostá většina modelů dražších, v Rakousku a Německu výrazně dražších. Po započtení tuzemské slevy je nerentabilní i destinace jako Dánsko apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S krizí to nemá nic společného. Dražší než na západě byly škodovky v letech 2007 a 2008. V roce 2008 proběhlo dvojí zlevnění u všech modelů. Třeba Superb zlevnil hned na podzim 2008 u naftových motorizací o 100 000Kč, obrovský pokles byl i u Octavie. Postupně dál vyklesaly všechny modely ještě níž. Rozdíly ve výbavě jsou takové, že Superb v Německu měl poslední roky chudší výbavu než u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodovky tady byly předražený daleko dříve, vím co jsem dal za mojí SLX v roce 1999 a co by mě stála v Německu tenkrát. Naštěstí po vstupu do Eu si můžeme vozit domů co chceme a náklady to nezvyšuje. Taky je kouzlo osobního jednání tam a tím pádem se nedají porovnávat ceníkové ceny tam a u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela rád bych viděl scan objednávky, fakt mě to zajímá. Běžná marže bez bonusů je pod polovinou uváděné hodnoty a bez využití cílové skupiny, leasingu nebo jiné podpory je nesmysl.

 

 

Tak jsem se přehlédl, koukal jsem na tu objednávku a dostal jsem slevu oproti ceně z konfigurátoru ne 15 ale dokonce 16%, rozeslal jsem poptávku s přesnou specifikací co požaduji desítkám prodejců a tohle byla nejlepší nabídka, ještě vlastně byli dvě další nabídky s 15 a 15,5 % slevou, dál už to byla mizérie....jak toho prodejce docílil mě je celkem jedno. Naskenovat objednávku nebo fakturu za auto není problém pokud nebude vadit že vymažu údaje o sobě a o prodejci....

 

jo, a nebyl to žádný leasing ale pěkně cash

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem se dozvěděl že moje auto se bude vyrábět tuto středu. Ojednával jsem ho koncem srpna.

 

Já jsem obeslal asi 20 emailů po celé ČR. Jako první nástřel cena z konfigurátoru 640 000kč.Všicni nezodpověděli ale nejnižší cena 570 000. Tuším ze Zlína. Osobně jsem navštívil 3 autosalony a stěží se dostali pod 600 000. To všechno jsem dělal ale jen proto abych si porovnal slevy.

 

Pracuji ve fy. která nabízí na Octavie 16 % slevu. ( Na značku Opel dokonce 25-30% podle typu).

Nakonec jsem nakonfiguroval auto za 663 200kč a sleva106 110kč. A k tomu 4x komplet zimní kola plech pneu Pirelli 205/55R16 za necelé 3000kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem se dozvěděl že moje auto se bude vyrábět tuto středu. Ojednával jsem ho koncem srpna.

 

Já jsem obeslal asi 20 emailů po celé ČR. Jako první nástřel cena z konfigurátoru 640 000kč.Všicni nezodpověděli ale nejnižší cena 570 000. Tuším ze Zlína. Osobně jsem navštívil 3 autosalony a stěží se dostali pod 600 000. To všechno jsem dělal ale jen proto abych si porovnal slevy.

 

Pracuji ve fy. která nabízí na Octavie 16 % slevu. ( Na značku Opel dokonce 25-30% podle typu).

Nakonec jsem nakonfiguroval auto za 663 200kč a sleva106 110kč. A k tomu 4x komplet zimní kola plech pneu Pirelli 205/55R16 za necelé 3000kč.

 

no vidíš, a já v žádné fy. která nabízí slevu nepracuji a 16% jsem dostal taky....stačilo zaslal poptávku a sami mi to nabídli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedy ať má vaše dušička klid, normálně jsem zaslal poptávku desítkám prodejcům, babral jsem se v tom snad 2 měsíce, vybral pár nejlepších nabídek, chvilku si ještě dopisoval o ceně a pak se dostavil osobně a podepsal závaznou a nejvýhodnější objednávku kterou jsem vybral, jako soukromá osoba a za hotové, za cca 7 týdnů auto přišlo, zaplatil jsem ho a za 2 dny kdy dorazila platba na účet prodejce jsem si auto převzal, to je vše, nic v tom není a samozřejmě bylo od začátku jasné, že na servis budu jezdit někam v místě bydliště. Pokud někdo chce dobrou cenu tak se holt musí snažit, dopisovat si se spoustou dealerů a nekompromisně tlačit cenu, pokud navštívíte 3 salony a na další 2 napíšete tak to je asi málo. Chce to dát si s tím prostě práci. A ještě něco, pokud je to pod nákupní cenou tak mě je to jednou jak toho salon docílil ale nebudu tady říkat kde to bylo dělat třeba někomu problém s tím že mu bude mraky lidí psát a dotazovat jak a proč.....

 

fa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my jsme holt národ slev. Jako já chápu, že to chce každej co nejlevněji koupit, ale zkuste se na to taky kouknout z druhý strany. Na to, aby ten prodejce mohl žít a fungovat, musí taky něco vydělávat. A prostě není možný tlačit tu cenu pořád níž a níž, když už není kam. Já nevím, jak to dělaj, když už ta sleva převyšuje marži, ale každej obchod by měl mít určitý výhody pro obě strany a měl by mít tudíž i nějaký rozumný hranice. V čem to je výhodný pro toho prodejce, by mě moc zajímalo.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...