Přejít na obsah

Stav hladiny oleje - diagnostika versus skutečnost


lukky

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

mám OII 1.6MPi se spotřebou oleje ještě v mezích... Jen bych rád vyzkoušel, zda mi funguje hlídání hladiny oleje. Nyní mám totiž hladinu v oblasti minima a zatím kontrolka nesvítí (to bych pochopil, hladina je v horní části minima). 

Pokud se podívám do VAGu a v kanálu 9 si zobrazím hodnoty, tak: 1. hodnota - hladina oleje "Oil Level" mi píše 48,5mm a 2. hodnota - rozhodovací úroveň "Oil Warning Threshold" je 30 (bez mm?). 

Toto chápu tak, že oleje je 48,5mm a kontrolka se má rozsvítit až při 30mm?? To mi přijde divné, pod minimum ještě skoro o 2cm? Chápu, že pokud je motor v běhu, tak oleje ve vaně ubude (tj. nebude 48,5mm), ale že by tolik?? Otázka je význam čísla thresholdu, nejsou u toho jednotky... Tak jak to chápat?

 

Díky za rady. 

L.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno, po nastartování motoru se Oil Warning Threshold zvýší na 35. Vzhledem k tomu, že nastartovaný motor má olej v oběhu, množství v olejové vaně klesne - konkrétně u mě je to 36,5mm. Takže za krátkou dobu bych měl být upozorněn signálkou nízké hladiny oleje... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Pokial ide o meranie hladiny oleja , moze klamať aj mierka oleja , ako u mňa . Od kupy auta som videl že mi tam voľajako nepasuje držiak olejovej mierky. Pri výmene termostatu sa ten držiak povolil , tak som ho vybral a pozerám že má ten plastový spodok zvnútra zdeformovany . Takže nedosadal úplne. No super . Objednal som nový diel a tu rozdiel. 

IMG_20181128_151459.thumb.jpg.c3ef86fc4c6877419f410eaf0a71b292.jpg

IMG_20181128_151509.thumb.jpg.1b6cfdd833b5244d437e51e9b6f931d5.jpg

Po výmene som nevedel zas zasunúť mierku , išla tam dosť ťažko (asi že je nový spodok ) , ale podla čisla na nej pasuje. Pri meraní hladiny pred a po výmene bol rozdiel skoro 1 liter. Teraz je tam skoro max. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Viete niekto udať hodnoty v mm pre min. a max. výšku hladiny oleja cez vcds ? V RJ motora skupina 9. Lukky píše že má na min. 48.5 mm a ja mam 54.5 mm. Ide o to ze tam nechcem mat viac oleja ako tam má byť. Kedže podľa mierky oleja to neviem zistiť. Voľajako je v pohybe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz som nasiel temu , kde sa pise ze pri zmene servisneho intervalu z QG1 na QG0  je čidlo LL oleja neaktivne. Ja to čidlo mam , ale interval je nastaveny na pevny. Takze to čidlo je asi neaktivne . Pripadne je schopne zmerat iba vysku hladiny oleja. Pozriem cez VAG. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som to skontroloval. Mal som nastavene QG2. Ked som vypol čidlo, tak ukazalo vysku hladiny 1mm. Tak som nastavil LL interval aj s TOG čidlom. Pobeham s tym trochu co to bude ukazovat. A tu výšku hladiny oleja (podla čidla) zistím asi až pri výmene oleja, podla toho koľko ho tam nalejem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nedalo mi to a spustil som olej aby som si skontroloval mnozstvo oleja a porovnal znacenie na mierke a na VCDS. 

Tu olej po 4000 km 

IMG_20190402_161225.thumb.jpg.979fccfeaa48f4245505f0f7aad622b2.jpg

Olejovy filter som nevyberal , teda v nom ostal olej. 

Nalial som do motora 3.5 l oleja, čo je cez VCDS 43.6 mm a na mierke oblast minima. 

Bol som zvedavy či sa kontrolka hladiny oleja rozsvieti . Rozsvietila sa , ale trvalo jej to 105 km. 

IMG_2019-04-06_13-33-47.thumb.JPG.30387d712b71b0dff34268cc41fe3ab4.JPG

IMG_20190402_224013.thumb.jpg.38d29ff6b0ee64cae92610aa3db0f624.jpg

Moja hladina 43.6 mm pocas jazdy padne na 33 mm čo je pod limitom 36 mm a tak sa rozsvietila kontrolka hladiny. 

Aspon viem že kontrolka funguje a moja mierka tiez ukazuje dobre. 

 

Editováno: , autor: mino22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...