Jump to content
Stringo

Vaše spotřeba

Recommended Posts

Clint má taky 1,8? Tak kluci pochlubte se, za kolik jezdíte? Mám dilema, jestli TDi 103kw , nebo TSi 118kw a pro nás widláky je důležitá spotřeba :kol-98:

Ne dělám si srandu... chtěl bych zkusit to TSi, ale zajímá mě, kolik to papá při takové svižnější jízdě...

4x4 by to nebylo, tudíž o něco méně, to by bylo super, já teď jezdim dlouhodobě  za 7,0 s TDi PD ale je pravda že to je chipnutý

přes týden jezdím do práce 20km tam a 20km zpátky v poměru 70% mimo město 30% město a terén je samá zatáčka a kopečky :kol-31:

jinak o víkendech návštěvy a to je cca najeto 120km a to 60% mimo město a 40% přes vesnice a města, spíš rovinky

ročně najedu cca těch 15-20 tisíc km, protože dělam výměnu oleje v krátkém intervalu a dělam to každej rok, loni to bylo 2x (hned v únoru a pak na podzim...

Ještě napiš jakým stylem jezdíš - ostře, brzda-plyn, co to dá, nebo svižně jen lehce nad rychlostním limitem, případně rozvážně podle předpisů, atd. To má u TSI velký vliv na spotřebu. Ono s ním není problém jet po dálnici kolem 180 km/h, ovšem někde v rozmezí 9-10l. Nebo 110 po dálnici pod 7l.  Brácha na tom má průměr za 32 000 km 7,1 l. Ale to se musí docela krotit.

Já už to psal, dlohodobej 7,7/100km....dálnice 70%, zbytek okresky a město. Ty dálnice si chroustnou víc. Když jedu okresky a delší trasu, jsem tam pod 7/100. Ale znáš mě, předjíždím co dojedu :)

Edited by Clint

Já se na dlouhodobou nad osm nikdy nedostal, resp, ani na 7,9.....Spíše 7,6-7,7......

Teď zrovna mám 7,8, ale to je dané těma dvoukilama, co jsem nedávno chvíli  lítal :D  Ono to pak chvíli trvá, než to padne....

Edited by Clint

Ja mam dlhodobu 6,7, kazdy den po meste, do prace, do skoly atd, 3x tyzdenne 20km medzi mesto po dedinach, kde sa dostavam na hodnoty 4,5 kludnou jazdou az po 6,5 nakladačka. Ked som mal 17tky kolesa tak to bolo 7,2. Na dialnici som sa nikdy nedostal nad 8 litrov, a to chodim 130-150. Pri 130 je to s prehladom do 7 litrov. Teraz mam na chvilku pozicanu fabiu combi 1,2tsi 105 koni, a ta ma velmi podobnu spotrebu ako 1,8tsi. Diesel sa mi paci z jedneho hladiska a to ten "dojazd" na palubnom pc :) Za mna jasna volba tsi :)

tak to se těším, jestli budu jezdit okresky s CR do 5l as tímhle za 6-7 litru, tak mě to fakt nezabije....

Jak už psal brácha mám průměrnou spotřebu okolo 7 litrů na 100km.

Ale pozor, nejezdím jako závodník takže reálná bude blíž ke Clintovi.

Pokud však dodržuješ rychlostní limity,nemělo by to být víc.

Při 120 km/h je to pod 7 a při 130km/h mírně nad 7,pak už to jde nahoru.Pokud bude rychlost nad 170 km/h tak klidně i za 9 a víc.

Město se dá (bez větších kolon) jezdit tak kolem 8, a mimo město něco přes 6 litrů.

U tohoto motoru ,stejně tak jako u ostatních TSI motorů záleží na tom na kolik jej budeš vytáčet - není problém jet po rovině na 6 přev.stupeň rychlostí 80km/h .

Spotřeby zde udávané jsou dle tankování,ale po úpravě PC už i maxidot počítá celkem přesně. Z výroby byl totiž o 0,5 litrů optimističtější.

Moje spotřeba je 7.41 dle tankování, PC kecá a ukazuje o 0.4 litrů míň. Styl jízdy - moc to nešetřím :)

Jak tak pročítám, tak moje dlouhodobá spotřeba je horší než vaše. Já jezdím dlouhodobě za 8l, teď v zimě jezdním hlavně město, kratší trasy za 9l/100km. Jinak okresky +- dodržovaní rychlostních limitů to jezdí i kolem 6-7 :)

Edited by Radim84

to máš stejný, dlouhodobou za 3600 km cca sem koukal 8,3 litru, jezdím většinou na 100 natural.

Jojo, ty L&K žerou víc, ona ta kůže na sedačkách a výbava navíc něco váží ;)  No a Kokta sám žere jak celej kolektiv, takže to všechno dohromady udělá skoro litr navíc :D :D

• Upvote 1

Já mám momentálně průměrnou spotřebu 7,3l/100 km.

Jezdím pouze na N 95.Připadá mi naprosto zbytečné dávat tam víceoktanový benzín.Nejsem závodník.

Jezdím klidněji a jen občas to řádně vytočím.Trasa převážně dálnice a mimo město.