Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Stringo

Doporučené příspěvky

přes týden jezdím do práce 20km tam a 20km zpátky v poměru 70% mimo město 30% město a terén je samá zatáčka a kopečky :kol-31:

 

jinak o víkendech návštěvy a to je cca najeto 120km a to 60% mimo město a 40% přes vesnice a města, spíš rovinky

 

ročně najedu cca těch 15-20 tisíc km, protože dělam výměnu oleje v krátkém intervalu a dělam to každej rok, loni to bylo 2x (hned v únoru a pak na podzim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě napiš jakým stylem jezdíš - ostře, brzda-plyn, co to dá, nebo svižně jen lehce nad rychlostním limitem, případně rozvážně podle předpisů, atd. To má u TSI velký vliv na spotřebu. Ono s ním není problém jet po dálnici kolem 180 km/h, ovšem někde v rozmezí 9-10l. Nebo 110 po dálnici pod 7l.  Brácha na tom má průměr za 32 000 km 7,1 l. Ale to se musí docela krotit.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se na dlouhodobou nad osm nikdy nedostal, resp, ani na 7,9.....Spíše 7,6-7,7......

 

Teď zrovna mám 7,8, ale to je dané těma dvoukilama, co jsem nedávno chvíli  lítal :D  Ono to pak chvíli trvá, než to padne....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam dlhodobu 6,7, kazdy den po meste, do prace, do skoly atd, 3x tyzdenne 20km medzi mesto po dedinach, kde sa dostavam na hodnoty 4,5 kludnou jazdou az po 6,5 nakladačka. Ked som mal 17tky kolesa tak to bolo 7,2. Na dialnici som sa nikdy nedostal nad 8 litrov, a to chodim 130-150. Pri 130 je to s prehladom do 7 litrov. Teraz mam na chvilku pozicanu fabiu combi 1,2tsi 105 koni, a ta ma velmi podobnu spotrebu ako 1,8tsi. Diesel sa mi paci z jedneho hladiska a to ten "dojazd" na palubnom pc :) Za mna jasna volba tsi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už psal brácha mám průměrnou spotřebu okolo 7 litrů na 100km.

Ale pozor, nejezdím jako závodník takže reálná bude blíž ke Clintovi.

Pokud však dodržuješ rychlostní limity,nemělo by to být víc.

Při 120 km/h je to pod 7 a při 130km/h mírně nad 7,pak už to jde nahoru.Pokud bude rychlost nad 170 km/h tak klidně i za 9 a víc.

Město se dá (bez větších kolon) jezdit tak kolem 8, a mimo město něco přes 6 litrů.

U tohoto motoru ,stejně tak jako u ostatních TSI motorů záleží na tom na kolik jej budeš vytáčet - není problém jet po rovině na 6 přev.stupeň rychlostí 80km/h .

Spotřeby zde udávané jsou dle tankování,ale po úpravě PC už i maxidot počítá celkem přesně. Z výroby byl totiž o 0,5 litrů optimističtější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Jak tak pročítám, tak moje dlouhodobá spotřeba je horší než vaše. Já jezdím dlouhodobě za 8l, teď v zimě jezdním hlavně město, kratší trasy za 9l/100km. Jinak okresky +- dodržovaní rychlostních limitů to jezdí i kolem 6-7 :)

Editováno: , autor: Radim84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám momentálně průměrnou spotřebu 7,3l/100 km.

Jezdím pouze na N 95.Připadá mi naprosto zbytečné dávat tam víceoktanový benzín.Nejsem závodník.

Jezdím klidněji a jen občas to řádně vytočím.Trasa převážně dálnice a mimo město.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...