Přejít na obsah

Stará navi do supa nebo novější


Doporučené příspěvky

Zdravím chlapi. mám takové dilema. Mám supa s klasickým symphony rádiem a chtěl bych to vyměnit za rádio s navi. Líbí se mi klasika co tam škoda dává DX, myslím si, že by byl i nejmenší problém se zapojením a i cenově. Ale zajímá mě, jestli se to teď vyplatí ? Jestli raději nesáhnout po navi ze supa II nebo úplně po jiné, novější navi. Přece jenom už je to starší navigace že. Případně vaše zkušenosti se zapojováním. Co myslíte vy ? Děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vím že bez úrav ne no .. ale zajímá mě právě jak se s tou jedničkovou pracuje, když tam dáš nejnovější mapy a tak. Nikdy jsem neměl možnost jí vyzkoušet a mě se líbí když je to tam zabudované .. přenosná je sice taky fajn, zatím mě nedovedla nikam špatně (když jsem jí potřeboval, samozřejmě se občas chybička vloudila jako u každé navi) .. maxdot mám, multi ne .. funkčnost chci určitě zachovat, časem bych chtěl asi i multi, všichni si to tu chválíte .. :)) hlavně se mi líbí, že když přece jenom někde čekáš, tak si tam pustíš film, přehraje ti to i cd v mp3 takže nebudu muset mít tolik cd v autě jak do teď .. sice si možná jenom říkám, že to využiju a nakonec prd .. tak nevím .. ty to využíváš ty okolní funkce kromě navi ..? a Navi vůbec ..? jak se s DX pracuje ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne jak pise kolega, kdyz jedeme dal, pritelkyne kouka na dvd a me to porad ukazuje na maxidotu. Je k tomu ale potreba prevodnik. Co se tyka kvalit zobrazeni navigace, Vita ma pravdu, je to celkem bida, ale samotna navigace s mapami 2014 ukazuje naprosto spolehlive. Zdejsi guru na elektriku Vasa z prostejova mi potvrdil, ze se jedna o presnejsi navi nez jsou externi a ze je opravdu dobra.. ale zobrazeni nic moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesnější rozhodně ne. Spíše maximálně stejně přesné.

V případě Dominika a jeho požadavků se nevyplatí kupovat origo navi, dá za to nehoráznej ranec a to i za starší.

Při jeho požadavcích doporučuji koupit 2din multimediální jednotku s navigací, což 1.vyjde levněji, 2.si na tom přehraje cokolli (od MP3 po DVD) , některá umí třeba i DVB-T nebo Bluetooth s handsfree a to bez převodníků a k tomu jako bonus bude mít kvalitnější interpretaci nejen audio, ale i video. 2din do šachty pásne bez úprav. Jediné mínus je, že přijde o horní řadu maxidotu, ev.dálkové ovládání na volantu (pokud ho má), i když i to se dá vyřešit...

Tady je třeba jedno low-endové (mrdkózní), ale furt lepší, než origo...

http://auknet.cz/p22398-2din-dvd-autoradio-s-gps-navigaci-model-hell-62-gps.html

video

http://astoncb.cz/a16524-montaz-2din-autoradia-hell-62quot-gps-do-suzuki-grand-vitara

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá se i Kenwood za 40litrů třeba. A nebo hi-endovky klidně za kilo pade :kol-28:

K tomu, co jsem tu předhodil sice nejsou mapy, ale ty se dají sehnat i zadarmo, že? :kol-27:

Kór, když to podporuje ROUTE66, Smart2go, TOMTOM, IGO, DESTINATOR atd…Prostě to má Windows CE5

Ovládání na volantu vyřešit adaptérem, třeba:

http://www.bmshop.eu/adapter-pro-ovladani-na-volantu-vw-skoda-seat-s-iso-konektorem/

Ale to není konečná, k tomu ještě nutno doobjednat propojovací kabel, který se musí vybrat podle typu radia.

Samozřejmě se to prodraží o cca 2 tisíce. Zrovna u tohoto neznačkového, nevím jaký propojovací kabel, 100% tam bude pasovat jeden z těch dole (např.Alpine,Becker,JVC,Kenwood,Panasonic, Zenec, Pioneer, atd.atd), nebo to bude vědět prodejce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá hodně dobře .. Děkuju chlapi .. No mám maxidot, multi nemám .. ale uvažuju, že bych si dokoupil i multi, všichni si to tady chválíte tak jste mi nasadili brouka do hlavy :)) No Já mám nabídku na dx trošku starší za 4 tis. tak uvažuju, jestli na to kývnout nebo si teda koupit to, co doporučuje SUP1 .. :)) .. Je přece jenom nová a má mnohem více funkcí a pokud by to šlo nějak zapojit i na maxidot tak by to byla pecka .. :)) Ale za 4 tis, je dobrá cena si myslím DX ne ..? :)) Ale byl jsem ve škodovce (navi je v němčině) ptát se, za kolik mi to přehrajou do čj a řekli mi takovou částku, z které jsem si sednul na židli (prozradím že je větši než za tu navi) tak nevím, jestli si ze mě dělal "srandu" nebo tam seděl nesprávný pán .. :)) Ale spíš mi začla vrtat ta od SUPA .. fakt paráda, děkuju :)) moc Jste mi pomohli .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono zase ty levné čínské 2din navigace nejsou taky žádná výhra. Umí to tisíc funkcí, ale tu základní - kvalitně hrát moc nezvládají. Než tam mět tu čínu, to bych si tam radši nechal to DXko nrbo kvalitní 1din a kastlík navíc.

Staré DX se dá v menu počeštit flashovacím CDčkem, čeština pro pokyny se zase vezme ze starých map. Akorát to asi nesmí být typ A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

já mohu doporučit tuto

 

http://www.audiosources.net/productshow.asp?bid=28&tid=62&sid=62&id=94

 

kupoval jsem ji i s počtou za 8K a po dvou letech šlape, jen odešla cd mechanika ale tu moc nepouživam

 

má to vše co je potřeba : navi,dvbt,dualfce,bluetooth,výstupy na mf volant, kameru, menic sub atd... logo je tam skoda je zelene nasvicena a grafika rozhrani je taky uchazejici

 

hlavne ma velký čudliky a relativne dobrej firmware :-)

 

tady v cz stoji nebo stala kolem 20K :-):-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta vypadá opravdu luxusně, o tom bych i přemýšlel za mou DX která je už kus historie, jelikož nový Columbus tam nepasuje, tak by to byla opravdu dobrá alternativa. A o maxidot bych nepřišel u této navigace? Můžeš hodit foto jak to vypadá zabudovaný?

Editováno: , autor: Tarantulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cusss o maxidot s navi a radio asi prijdes, ale je tam na to myslim výstup z toho trojbarevnyho konektoru, ale nezkousel jsem to....asi bude treba nejak prevodnik...pokud to pujde po k-čku mysim ze tohle už ma can- resp jde o to jakej rocnik superba mas resp jakou dx navicgaci mas  jesli a  b nebo c myslim ze c uz je canová

gala signal si treba nastavujes v radiu a bere to signál z rychlosti od nvigace...

mel jsem pred tim origo symphony a tohle hraje celkem lip-predtim jsem ji mel v O1 tam hrala taky celkem dobre, ale neslo radio,

v S1 jsem jen prehodil pohavi na antene a dal fantomovej napajec na zesilovac a slape to... :-)

 

obecne jsem mel už tri činsky 2diny a tenle je zatim nejlepsi, ale je možny ze co kus to orginál...

nejvetsi slabinou cinskejch 2din  jsou mene citlive radio prijimace a titerna grafika na dotykovym displeji oproti treba columbusu atd...tohle je celkem okaaa, obcas se vysere nejaka funkce ale jde to reklamovat ale cekas mesic a das cenu postovnýho zpet pri reklamaci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No budu se opakovat. Je fakt, že lecjaká čínská mrdka, hraje líp, než origo. O tom nic, o funkcích nemluvě.

Spacewerk má sice pravdu, ale já čínu zásadně nedoporučuji. Věc názoru a zkušeností.

Když už tedy, tak koupit zásadně od renomovaného prodejce s dobrými referencemi, a to i za cenu toho, že bude malinko dražší.

To hlavně kvůli reklamaci. A nejlépe prodejce ve Tvém okolí, kam je lepší zajet a osobně vyzvednout, příp.osobně reklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zde je fotka jak to vypadá v itnerieru:

 

 

Mel jsem tu cest slyset origo DX a řekl bych že hraje trochu slabejc a hur ale je to možná subjektivní... resp dano rozsahem hlasitosti tato má 0-40. Nepaamtuju se kolik má DX....

 

Tak posudte sami, a ano volant tam mám z face O2, trefa :-)

post-21345-0-76910200-1384338761_thumb.j

Editováno: , autor: spacewerk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak pořád zvažuju co do předu za navi. Měl jsem teď nějaké výdaje okolo provozu auta a nezbývalo moc peněz na dodělávky ale teď se chci do toho pustit. Asi bych chtěl rovnou i řešit obrazovky do opěrek. Na delší vzdálenosti je to podle mě super pro ostatní v supu. Líbí se mi moc tenhle interiér, ale já mám polokůži a moc chvály na celokožené sedačky jsem neslyšel. Sedí se v těch celokožených dobře ? A jak je to u nich s vyhříváním ? (vím, že to sem úplně nepatří ale zvažuju, jestli vyměnit úplně celé sedačky i kvůli té vyklopce na nohy ta se myslím dělá jenom v celokůži. Ale ten interiér jak je to tady je krása. I ten "konfrerenční stolek". Samozřejmě se to využije tak jednou za uherský rok ale líbí se mi to. Nemáte odhad kolik by to mohlo stát ? Minimálně ty opěrky s obrazovkama. Nikde jsem tyhle nenašel (vypadají jako origo škoda)

post-85143-0-72885000-1399414519_thumb.j

post-85143-0-14400700-1399414525_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...