Přejít na obsah

Starter Valeo 11=Bosch 10


duri26

Doporučené příspěvky

Jsem si jist, že se to tady už probíralo, ale taky to nemohu najít.

 

Výsledek byl takový, že pokud byl ten Valeo 11 zubů určen pro daný motor i přes to, že původně tam je Bosch 10 zubů, tak tam pasuje.

Logicky u 11-ti zubového musí být jiná osová vzdálenost (stejný modul + větší počet zubů = větší průměr pastorku), ale s tím výrobce počítal a vyrobil ten startér tak aby pasoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze si myslis,ze by som to tam mohol dat teda...hej mal by mat ine vyosenie teoreticky,aby tam zapasoval. Lebo uz v tych novsich octaviach faceliftoch su vacsinou 11 zubove a myslim,ze aj tie lepsie otocia ten motor-rychlejsie. Tazko je uz zohnat dobry 10 zubovy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne-e, neváhej.

Fakt bych řekl, že se to tu už psalo, ale jak píšu, taky to nemohu najít.

Porovnávaly se Bosch vs Valeo. Vítězně vyšel Valeo, i díky většímu počtu zubů = větší tak otáčky motoru při startování.

 

 

 

PS:

Možná se to psalo někde v tématu k špatným teplým startům, kdy "chybí otáčky" startéru. Jedním z řešení bylo: Nový startér, právě Valeo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim Valeo mam uz ted na kazdem aute doma GIV a 2x octavie vsechno TDi 66kw a s tim starterem max spokojenost toci to lepe a hlav ne v zime bez starosti. Mel sem v zime stale problem jak bylo vic jak -10 tak to nechtelo tocit ani pres kabely. A repase starteru moc nepomohla a koupil jsem novy a startuje jak nova :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt bych řekl, že se to tu už psalo, ale jak píšu, taky to nemohu najít.

PS:

Možná se to psalo někde v tématu k špatným teplým startům, kdy "chybí otáčky" startéru. Jedním z řešení bylo: Nový startér, právě Valeo.

asi myslíš toto,že?

http://forum.skodahome.cz/topic/115591-starter-11zubovy-alebo-10zubovy/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim Valeo mam uz ted na kazdem aute doma GIV a 2x octavie vsechno TDi 66kw a s tim starterem max spokojenost toci to lepe a hlav ne v zime bez starosti. Mel sem v zime stale problem jak bylo vic jak -10 tak to nechtelo tocit ani pres kabely. A repase starteru moc nepomohla a koupil jsem novy a startuje jak nova :D

a ty si vymenil 10 zubovy Bosch za 11 zubovy Valeo ? mohol by si mi pozriet prosim ta cislo co mas na tom valeo ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Tak dneska jsem si vyměnil startér bosch 10 zubů za nový valeo 11 zubů  02A 911 024G , když jsem zkusil startovat tak to jenom škrtlo přez zuby , jak by pastorek nezajel do setrvaku, zkusil jsem dát rychlost a pohnout autem aby pootočil setrvak, druhý pokus to samé jenom škrt přez zuby. Startér jsem vyndal a dal zpátky původní bosch a startuje normálně. Čim by to mohlo být , má někdo nějakou radu. Mám Octavii 2001, 81kw , ASV , 6Q převodovka . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akú chceš radu 10 a 11 zubov je rozdiel v priemere ako chceš aby to pasovalo, musíš tam dať 10 zubový.

 

Takto ak by si postupoval odfajčíš ten 11 zubový.

 

Robievalo sa to tak ak máš identický štartér a počet zubov rozdielny tak sa štartery rozobrali a použil si starý pastorok - zuby štartera.

 

https://www.google.sk/search?q=pastorok+startera&biw=1025&bih=638&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_8o-OrpHQAhVBOMAKHcPwDjgQ_AUIBigB

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Wojnar napsal:


Trochu si o tom přečti. Ty stertéry jsou záměnné, je jeden má trochu posunutou osu.

 

 

JJ už som to tu prešiel celé aj ten odkaz.

 

V tomto prípade ma napadá potom či má taký istý modul zubov, či ho nezamenili náhodou ??

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...