Přejít na obsah

O2 FL - klepání v přední nápravě


brunoos

Doporučené příspěvky

Při přejezdu i malých hrbolků mi něco klepe v přední nápravě. Intenzivnější to je při jizdě na volnoběh. Stačí když jedno kolo projede nerovnosti a už se to ozve. Zvuky to jsou spíš takové na pozadí, ale popsal bych je jako čisté klepání.

Poraďte co by to mohlo být. Při zvednutí na zvedák nevypadá, že by bylo něco uvolněné, silenbloky jako nové.

 

Octavia 2 FL combi, 1.6TDi, rok 2012, cca 60000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Tak tu Vám mohu nabídnout za 370,-Kč vč. DPH a plné záruky 4 roky : MEYLE HD Německo

 

360_360_2491605_4276401.jpg

 

A co je HD od MEYLE?

 

MEYLE-HD

Náhradní díly MEYLE-HD jsou konstrukčně přepracované tak, aby vydržely mnohem déle než jejich originální protějšky. Řada HD (od slova Heavy Duty – vysoká odolnost) zahrnuje více než 560 položek navržených pro použití v tisíci různých modelů vozů. Příznakem „HD“ v čísle dílu můžete velice snadno identifikovat tyto díly v katalozích. Na těchto dílech je také výrazně vyznačené logo „HD“ a na jejich obalech je jakostní pečeť „HD-Quality“. Pro vývoj HD dílů zkoumají naši inženýři v našem hlavním sídle v Hamburku náchylné díly na jejich slabá místa. Spolu s význačnými výzkumnými institucemi a partnery v oblasti technologií jsou pak vyvíjena řešení, která podstatně prodlužují životnost těchto dílů. Celkový systém vozidla nebo jeho částí není nikdy ovlivněn tímto řešením, komfort a funkcionalita jsou vždy plně zachovány - žádné kompromisy - pro zákazníky s nejvyššími požadavky! Ať už si zvolíte kterýkoli díl MEYLE, můžete si být jisti, že v naší společnosti Wulf Gaertner Autoparts AG je kvalita vždy na prvním místě.

 

Další info: http://www.mgparts.cz/meyle-hd/

 

kulove-cepy-meyle-hd-61.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Mám takový laický dotaz.. Je po výměně kosti dělat geometrii? Je těžké to vyměnit,?..  Když auto zvednu, jak detekovat, že kosti jsou v háji.? Díky .. Přítelkyni na Oct 2 1.6 TDi DSG FL  140tkm se ozývá takový kovový klepot při pomalé jízdě na nerovnostech, možná i při vyšších rychlostech, ale slyšet to nejde..:-D Myslel jsem, že se jedná o desky, ale když sešlápnu brzdový pedál, ne vždy se zvuk zmírní..

Editováno: , autor: marcos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna v sobotu jsem měnil kosti. Obě strany na předni nápravě cca 1.5h.

Osobně si myslím, že pouze při zvednutí auta to poznat jde těžko. Až když se kost vyšroubuje tak je vidět jak je kloub vymlácený, nebo naopak totalně zatuhly.

A jakým způsobem si došel k tomu, že jsou kosti špatné? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Pozoruju něco podobného. Auto má najeto 62 000 km. Je to takový hnusný chrastění. Byl sem s tim v autorizáku a nic tam neviděli. To samé mi teď řekli na STK, podvozek vypadal hezky. Malej poznatek - Když je mokro, nebo prohřátej motor, tak mi přijde, že to dělá méně. Ten zvuk to dělá při přejezdu příčný nerovnosti, kdy ty kola do něčeho zahučej. Při normálním zhoupnutí je ticho. Jak poznám, že sou to ty "kosti" ? Nechce se mi na slepo nechat něco měnit. Přijde mi to fakt stupidní, aby po 60tis začaly odcházet části podvozku :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Dovolim si to tu trochu oživit. Na jaře sem si ty kosti nechal vyměnit, pač mi v autorizáku řekli, že je na nich už trochu vůle (ale nic hroznýho) a chtěl sem mít klid. Nicméně přes léto byl celkem klid a teď, jak šly teploty dolu, tak to začalo mlátit 2x tolik :-( Takže sem to nechal měnit zbytečně :wallbash:  Na to rachtání má vliv teplota. Čim chladějš je, nebo auto dýl stojí, tak o to víc je to slyšet. Jo a když brzdim, tak to nedělá vůbec, nebo minimálně. Už mě to fakt s*re ! Nevíte někdo co by to ještě mohlo bejt ? Auto už bylo 2x v servisu a čuměj na mě jak na pošuka :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

O2 FL, dělá mi to asi stejný zvuk, najeto 99tis, na kostkách nebo příčných nerovnostech drnčivý (kovový) zvuk od přední nápravy, vždy stačí jemně přišlápnout brzdu a zmizí. V servisu řekli, že silent a tyčky jsou OK, že to může být provozní vůle ve třmenu? Nevím, také mě to rozčiluje, ale přijde mi divné, že stačí lehká noha na brzdě a je ticho, nechci měnit něco zbytečně...

 

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se stalo. Toto byl druhý servis. Je to na prdlačku. Fakt se to zjišťuje blbě. Nicméně chrochta má nalítáno 86tis a chovám se k ní fakt slušně. Nevěřim, že za tolik km by byly v háji věci jako tlumiče atd. To bude nakonec nějaká volovina. Každopádně až na to přijdu, tak asi fakt bouchnu šáňo :kol-59:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se stalo. Toto byl druhý servis. Je to na prdlačku. Fakt se to zjišťuje blbě. Nicméně chrochta má nalítáno 86tis a chovám se k ní fakt slušně. Nevěřim, že za tolik km by byly v háji věci jako tlumiče atd. To bude nakonec nějaká volovina. Každopádně až na to přijdu, tak asi fakt bouchnu šáňo :kol-59:

jedna věc je běžné opotřebení, na to to má opravdu málo najeto, druhá věc je, že nějaké součástka prostě zdechne kvůli výrobní vadě...hlavně sem pak nezapomeň napsat, čím to bylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim, mam tiež Octaviu 2 MR 2011 a po 5 rokoch a najazdených 115000 km, mi pri servisnej prehliadke mechanik v škodovke povedal, že potrebujem vymeniť tyčky stabilizatora. Už som v poslednej dobe začal pociťovať zvuky od nápravy. Tak som si ich objednal zo skoda autodiely - originalny diel: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5q0411315a-spojovaci-tyc-stabilizatoru-skoda-6360.html, a na moje počudovanie sa nejedná o plnú tyč, ale o ohnuty kus plechu do tvaru U. Som teraz 2 tyzdne mimo domu takže sa neviem isť pozrieť k autu či aj originálne su tiež učka, alebo plná guľatina, takže by som sa rád informoval aké mate tyče stabilizatora vy. Prikladam aj foto. ďakujem za info

PS: Z foto na škoda autodiely by to mala byť guľatina.

IMG_2642 (1).JPG

IMG_2637.JPG

IMG_2640.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...