Přejít na obsah

Radio - jde jen eject cd a load


Doporučené příspěvky

Zdravím. Koupil jsem zesilovač antény. Ten jsem připojil, i napájení. Pak se ozvalo někde nějaký cvaknutí a od té chvíle mi rádio nejde zapnout. Jen když zapnu klíček tak reaguje tlačítko ejectcd, cd vyjede. Ale jinak rádio nejde spustit. Pojistka 42 je dobrá - pro jistotu jsem ji vyměnil a pojistka v rádiu je taky ok. Prosím o pomoc!!! Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to budeš muset rozvést.

Nenapsal jsi jaké rádio, jaký zesilovač, jak jsi jej zapojoval.

Ve Škodovce totíž není jen tak "zapojit zesilovač". Je třeba vědět jak je napájená anténa. Někdy se napájí extra drátem, někdy po koaxu. Třeba origo Škoda rádia anténu napájí po koaxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádio je JVC, přesně teď nevím a zesilovač antény jsem koupil v nějakém tuningovém obchodě za 99kč. Je to klasický válec, vstup na anténu + kabel antény do rádia + červený drát, který jsem připojil na červený drát napájení rádia. Ono to fungovalo, ale jak jsem to zasouval zpátky, tak najednou to cvak a hotovo. Mám strach, že jsem to nějak vyskratoval nebo spálil něco v rádiu, protože jsem asi nějak dobře nezaizoloval ten červenej drát. Ale zas na druhou stranu, by nešlo rádio vůbec.... Tak nevím

Editováno: , autor: ondrejfojtik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, základ je vědět co k čemu připojuješ. To se na mně nezlob.

Že někdo označí plus červeným, neznamená, že někdo jiný jej nemůže označit třeba oranžovým.

 

U rádia bude zapojení ISO konektorů. Když ne, najdi na netu. Jde hlavně o pin č. 4 a 7 napájecího ISO. Jeden je trvalé, druhé spínané +12V. Na obou musíš naměřit 12V. Na trvalém pořád, na spínaném při zapnutém zapalování.

Toto je základní předpoklad - mít napětí tam kde má být.

 

Napájení zesilovače zapoj pak na drát, který je pod napětím při zapnutém zapalování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ant. napaječe mají modrý kabel...a i kabel na kterém je spínané +12V pro ant. je taky modrý.Kabel se nedá nabastlit protože má nalisovaný pin do ISO konektoru...ten se připojuje na pozici č.5

 

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/21-1-Instalacni-material/124-3-antenni-napajece/5/1692-ISO-DIN-ant-napajec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, už jsem přišel co se stalo. Akorát nevím co to způsobilo, protože se mi to stalo i podruhé. Je tam nějaký zkrat, který vypálil jinou pojistku než na rádiu a č. 42. Stane se to vždy, když to radio zastrčím zpátky.

Co se týče napájení spínaného a trvalého - to vím, ty piny jsem musel přehodit když jsem před rokem měnil rádio JVC  místo Sony, nepamatovalo si to nastavení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...