Přejít na obsah

Škoda FABIA II a ROOMSTER před face - přední nárazník FIIRS


Soldier_CZ

Doporučené příspěvky

Oba odkazy vypadají v pohodě a funkční.

Možná ten samý výrobce a stejné cena...

:kol-32:

Pokud se nemýlím tak rozměr mlhovek FI a FII je stejný.

Nejsem si jistý zda jsou úplně stejné (sklon předního sklíčka a zejména pak uchycení v nárazníku)...

Ale jinak varianta k originálnímu denní svícení od Škoda možná...

 

Nicméně se dá sehnat nové origo denní svícení kolem 1500,- kč.

A je to 100%

:kol-47:

Editováno: , autor: Soldier_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, jsem tu nový a nevím co a jak ale jestli se jedná o ten nárazník na fabii 1 tak bych měl taky zájem třeba né hned ale jinak během léta určitě. A chci se zeptat pár aut už jsem s tím viděl jezdit vipadá to opravdu zajímavě. neni mezi námi někdo komu na to něco řekla police nebo STK??? Pokud má někdo zkušenost Dík za odpověd.

Editováno: , autor: Kub@s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny,

tedy již jsem kontaktoval výrobce nárazníku.

Počasí nám přeje a příští týden mám osobní jednání.

Tam doladíme detaily a již se začne výrabět kopýtko...

 

Když to půjde dobře tak v dubnu budou nárazníky hotové.

Termín ještě opravdu nevím přesně, ale doufám, že konce dubna bude vše tak jak má.

 

Tedy bych rád ještě jednou vyzval všechny zájemce o nárazník, aby mě potvrdily svůj zájem.

Jde tady hlavně i o peníze a nerad bych platil vše ze svého.

:kol-31:

Děkuji.

Jarda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak chlapy,

už to jede.

 

Už na tom makají.

Jsem tedy zvědavý, jak to dopadne...

Musím se tam jet podívat jak to šlape, tak pak dám vědět v jaké je to fázy...

 

Pokud je nějaký další zájemce, dejte vědět včas ať znám přesný počet zájemců o nárazník.

Aby firma udělala dost kusů.

:kol-47:

Editováno: , autor: Soldier_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapy,

Ve čtvrtek jsem byl na firmě.

Něco málo poladit a popasovat nárazník na auto.

Tak snad se nám to podařilo.

Pár fotek ze "zkoušky".

Sorry za kvalitu, pouze mobilem.

 

post-28432-0-94495300-1397283095_thumb.j  post-28432-0-98285200-1397283101_thumb.j

 

post-28432-0-76680500-1397283125_thumb.j post-28432-0-81786900-1397283136_thumb.j

 

:kol-47:

 

Zatím to je takový Frankenstein, ale to se časem vypiluje ...

:kol-28:

Editováno: , autor: Soldier_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím poslední závěry a postřehy:

- kdo má ostřikovače v nárazníku, tak bude muset si dát původní nádržku na vodu do ostřikovačů, tak větší se tam s nárazníkem nevejde... Stejně se ostřikovače do nového nárazníku nedají uchytit...

- trochu se musí seříznout přední výstuha nárazníku (ta poystyrénová část), pouze na okrajích a opravdu lehce, aby seděla pěkně v nárazníku.

- lehká úprava plastů, které jsou za výztuhou nárazníku a "uzavírají objem mezi nárazníkem a chladičem klimy", jsou v pravé a lévé části za výztuhou. Budou i nadále funkční, jen se lehce upraví podle tvaru na nový nárazník

:kol-138:

To je zatím vše,na co jsme při zkoušce narazily.

Tlačím na výrobce, aby zachoval co možná nejvíce úchytných bodů na nárazníku. Je jasné, že to nepůjde na 100% všechny zachovat, ale čím více tím lépe.

Zatím platí, že půjde uchytit v horní částí na "brejle", tedy na přední příčku, tam kde je uchycena maska, dále hlavní uchycení na bocích, tam kde končí blatníky, a ve spodní části pod motorem na plech u nápravnice (pokud to půjde z formy)..

Také by se mělo zachovat uchycení plastových podběhů na předním nárazníku.

Je to sice boj, ale věřím, že to klapne.

:kol-47:

No na dalším pasování, uvidím, kam přesně zasáhne otvor pro tažný hák.

Možná, možná to vyjde a nic se nebude muset předělávat.

Zatím vypadá, že by to vyšlo do míst, kde je v předním nárazníku plastová mřížka.

Tak uvidíme...

Držte palce.

:kol-47: :kol-47: :kol-47:

Editováno: , autor: Soldier_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediná věc, která mě moc neštymuje, je zakončení prolysů, které jedou z kapoty přes nárazník dolů....

 

post-28432-0-16389400-1397284996_thumb.j

 

U FL je to ukončeno již v horní části masky (proto je také tak široká) a přední nárazník má tudíž jinou grafiku ...

 

post-28432-0-67948400-1397284443_thumb.j

 

:kol-32: :kol-32:

 

Zkoušel jsem různé možnosti, ale nic kloudného mě nenapadlo.

Zatím platí, že zůstanou zachovány (přiznáme je) a ukončí se na novém zlomu.

Původně jsem je chtěl úplně vymazat, ale to nejde, neboť nárazník v horní části navazují na kapotu, kde je zlom a pak dál to je zase problém s úhlem nárazníku, který jede od světel.

Tak nevím.

Snad to bude v pohodě.

Nově by prolysy končily v místě, kde se RS nárazník láme, tak snad to půjde.

:kol-47:

Pokud by někoho napadlo nějaké lepší řešení, tak rychle sem s ním, než půjde kopyto do finále, pak se s tím už nic nenadělá...

:kol-24:

Editováno: , autor: Soldier_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim a pozdravuji :-) sleduji tohle tema uz dlouho a drzim vam palce jen takova technicka.... ted jak jsi psal s tim naraznikem a tema hranama... co dve varianty: a) udelat naraznik aby tam sla dat nova maska ? anebo neumeji to vytvarovat tak jako to ma ten facelift ? to znamena aby ta hrana od kapoty nesla po narazniku dolu ale nasikmo.... od kapoty na spodni hranu masky... tim padem by se to pak v pulce narazniku dalo zakoncit ne ? drzim vam palce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim a pozdravuji :-) sleduji tohle tema uz dlouho a drzim vam palce jen takova technicka.... ted jak jsi psal s tim naraznikem a tema hranama... co dve varianty: a) udelat naraznik aby tam sla dat nova maska ? anebo neumeji to vytvarovat tak jako to ma ten facelift ? to znamena aby ta hrana od kapoty nesla po narazniku dolu ale nasikmo.... od kapoty na spodni hranu masky... tim padem by se to pak v pulce narazniku dalo zakoncit ne ? drzim vam palce :-)

 

Zdravím,

za návrhy děkuji.

:kol-47:

Ono se to moc nedá udělat jako FL, neboť ten má právě velikou (do široka) masku. A tím pádem ta hrana tam není (na nárazníku). Kdežto naše před FL má tu masku úzkou.

Což o to, maska na nárazníku by šla pořešit, ale zase by nepasovala do masky na kapotě ....

A jinou kapotu a uchycení určitě řešit nebudeme....

A za druhé, s tím nárazníkem se zas až tak moc čarovat nedá. A nebo dá, ale pak je to jiných penízkách ...

Ta druhá varianta by byla fajn. Tak nějak podobně jsem to zkoušel  na výrobce, ale netvářil se na to.

:kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl zatím paráda, ale s mojí zručností, nwm nwm jak to nasadím :D ty prolisy, nešly by třeba nějak ty na nárazníku přejít do zracena? Jako kolem masky ať sjou, ale mohly by přecházet do ztracena, nebo je "vysměrovat" na ty výlisy mezi maskou a mlhovkama naspodku? Já tomu vůbec nerozumím, takže píšu jen laické nápady, ale teoreticky si myslím, že kdyby si s formou pohráli tak by to šlo... hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

tak takhle jsem si to také maloval.

Jako že by se vytratily do ztracena....

No to byl boj, že to nepůjde, že to forma neumí, že je tam spousta úhlů....

No mazec...

Je tam docela dost úhlů. jak zhora, tak ze stran...

:kol-32:

Majitel je na druhou stranu snaživý, je to první nárazník do tohota auta, tak není se moc kde inspirovat...

Tedy já jsem podobnou úpravu nenašel.

Pokud by někdo něco podobného našel, tak sem s tím a uvidíme co s tím..

:kol-31:

Na další předváděčce se ukáže...

No v nejhorším se rozejdeme a začneme jinde...

:kol-28: :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

díky za názor.

Je tedy pravdou, že by to mohlo navazovat na zlom, který je v té spodní mřížce.

:kol-28:

Na kopytu to samozřejmně vidět není, ale když si to člověk představí, tak někde v těch místech, kde bude končit hrana, bude v mřížce nárazníku zlom.

Tak snad příště až budeme zkoušet další verzi nárazníku, tak tam přiložím tuto mřížku a uvidíme jak to bude ladit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdarec chlapy,

omlouvám se za odmlčení.

 

Nicméně, dnes jsem mluvil s výrobcem.

A dobrá zpráva.

 

**** UŽ JE HOTOVO ****

 

:kol-27: :kol-27: :kol-27::kol-147: :kol-147: :kol-147:

 

Vyrobeno pět kousků nárazníků.

Jsem trochu časově výtížený, tak na firmu jedu až příští týden.

Vyzkoušíme na místě zda je vše OK.

A hned je všem odvezu.

 

Takže Vás prosím, ozvěte se mě jak jen to půjde a doladíme způsob předání a placení.

Díky moc.

Jarda.

 

Ozvat se můžete:

* soukromou zprávou tady na forum,

* emailem: jardasverma@seznam.cz

* mobil: +420 776 697 173.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapy,

tak a je hotovo.

:kol-27: :kol-27:

Včera jsem se vrátil z firmy a mám doma všech pět nárazníků.

Pokud by někdo měl zájem, tak jeden mám volný.

:kol-28:

Jinak zkouška proběhla podle očekávání.

Nárazníky vypadají super.

Nicméně je to laminátový výlisek a sem tam jsme museli trochu brousit a ladit.

Ale nakonec si myslím, že to dopadlo dobře.

 

Nějaké foto pro inspiraci:

 

post-28432-0-81625600-1402518510_thumb.j  post-28432-0-27621700-1402518516_thumb.j  post-28432-0-62017800-1402518523_thumb.j 

 

post-28432-0-40266000-1402518538_thumb.j  post-28432-0-37511200-1402518551_thumb.j 

 

post-28432-0-90391800-1402518558_thumb.j  post-28432-0-85568200-1402518576_thumb.j  post-28432-0-66117200-1402518582_thumb.j

 

Tak snad se líbí.

V barvě to bude o 100% lepší.

:kol-47: :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...