Přejít na obsah

CHIP Tuning


rudko25

Doporučené příspěvky

Neví náhodou někdo kolik snese Nm sedmistupňové DSG???

 

Oficiálne 250 Nm, ale motory Fabie II RS sa upravovali tak, že potom dávali aj niečo cez 270 Nm a vraj s tým nebol problém. Takže v prípade kombinácie DSG s motorom 1.2 TSI by nemal byť žiaden problém u prevodovky. Aspoň čo sa maximálneho točivého momentu týka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Co je přesně na Moravě? Mně "nalél" Rapida v Brně -Motorchip.eu -mapy mu upravuje firma Tpower Racing(TDIchip) a znám i pobočku u Kyjova - "Brouk" Moravia Tuning, taky hodně dobří, měl jsem u nich nafťáka. Oficiální sídlo mají někde u Telče i s brzdou. To jsou osobní dobré zkušenosti i když bez brzdy, ale za nízké prachy. No a pak už zkusit ty klasiky TDIFun Těšín? Nebo třeba Bratislava Profituning pokud jsi někde od hranic jako já.  Ještě je něco i ve Zlíně, ale to už nevím jaká kvalita..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to vím že má Motaaa od Powertec a snad taky spokojený ne?  Já jsem najel s čipem na 1.2 tsi cca 45 tis km a to jsem neměl ani na brzdě. Prostě to tam borec nasypal a auto jezdilo bez problémů. Víc neřeším, stejně auta -relativně- střídám. A pro zajímavost, ve finále jelo skoro podobně jak nynější 1.8 tsi, která je dole neskutečně chcíplá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 15. 2. 2017 na 12:31, bobanHTP napsal:

Zdar chlapi, zkoušeli jste někdo chiptuning na 1.2 TSI 66kw http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/tabulky/skoda/skoda-rapid-12-tsi-90hp/?#detail ?

Mě by zajímalo, jak to snese převodovka, protože ty nm jsou docela vyšší :-) ?

 

Čau, mám úpravu na Rapidu s tímto motorem už cca rok a musím ji jen chválit :) Najeto více než 12 tis. km bez jediného problému. Akorát to nemám přes autochip, ale úpravu prováděl jeden ze zdejších členů. Více info na mém profilu a nebo přes SZ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dobrý den, pánové.

Potřebovala bych poradit ohledně načipování. Mám pár týdnů rapida 1.2 TSI, 63 kw, jede to docela svižně, ale předjíždět se s tim moc nedá :-O  A taky bych se chtěla prostě víc svézt. Nedávno jsem objevila, že existuje něco jako chip tunning a přemýšlím o tom, ale nevím, jestli to má smysl, jestli to nepoškodí auto atp. (četla jsem o tom na internetu leccos).

Mohl byste mi někdo poradit, napsat klady, zápory, popř. doporučit nějakou spolehlivou firmu okolo Plzně.

Předem moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nelze od toho čekat zázraky. Jestli se chceš "povozit", tak si pořiď jiné auto.

 

Konkrétní firmu nedoporučím, ale vyber si takovou, která má ten chip homologovaný a je schopná ti zajistit jeho zápis do techničáku. V Česku se narozdíl od Německa  většinou chipuje bez zápisu do TP, což je nelegální a vozidlo se stává nezpůsobilým k provozu - za určitých okolností s tím mohou být velmi nepříjemné problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapisovať chip do technického preukazu? To by pri dnešných poistkách so zohľadnením výkonu motora bola blbosť.

 

Čo sa týka chipovania 63 kW verzie, to už má zmysel, lebo motor dostane slušnú porciu koníkov (90 až 96 kW) práve v rozsahu otáčok, kde ich ten motor teraz nemá, a to je nad 4000. Ale v tomto prípade je potrebné aj to, aby Sissinka vedela, že predbiehať sa má tak, že podradí o jeden alebo dva stupne, a nebude sa báť ísť s motorom do otáčok, tj. až takmer po obmedzovač. Ono sa to síce nezdá, lebo tlačí to do sedadla menej, ale ten výkon tam je.

 

Sissinka, ak sa pre chip rozhodneš, tak si to hlavne daj spraviť o renomovanej firmy, ktorá ti zmeria výkon motora pred úpravou motora, aj po nej. Zároveň sa vyhni rôznym powerboxom a podobným "múdrym" krabičkám, ktoré sa dajú akože hockedy odpojiť, lebo to sú iba vyhodené peniaze!

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Vám za rady  :-)

 

Pro e1.  Nepočítam s tim, že by se výkon zvýšil na 90kW, stačilo by mi těch 81, přinejhorším 77. Někde jsem četla, že lze zvýšit max. o 30%.  

A děkuji za radu ohledně předjíždění :-D   Řídím teda už 17 let, bez jediné nehody, bez jediné pokuty, tak myslím, že už mam něco naježděno (no, ročně tak  7000 soukromě a 8000 služebně).  Ale je fakt, že doteď jsem jezdila jen s felicií a fabií, takže ten rapid se řídí a chová uplně jinak.

 

Přeji všem pěkný den.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak v tom případě jsem Vás fakt asi blbě pochopila! Takže co byste mi radili? Nechat si to zapsat do TP nebo ne?  V březnu příštího roku mě čeká první technická a nerada bych, aby s tutim byl nějaký problém...

Čím víc informací mám, tím míň se mi do toho chce jít! :-O

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...