Přejít na obsah

Tlumiče a pružiny


Lenny93

Doporučené příspěvky

100% nepotřebuješ ložisko tlumiče a pryžovou zarážku, to se měnit nemusí, když to není opravdu potřeba, což po 50tkm budou skoro jak nové. Šroub M10x35 by měl být 4ks, ne 2ks. Vzali by tě pěkně na hůl. Kup si materiál na nějakém eshopu s autodíly a výměn si to sám nebo u nějakého mechanika soukromníka. Tohle bude umět vyměnit každý a za pakatel.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MBDusan tak ak si ich informoval že smajdas a povedali ti že sa topánky nezosmajdaju reklamuj.No nechapem čo to ma spoločne s tlmičami na aute!

)

Jsi me nepochopil, pojem šmajdání je v češtině hovorový pojem pro chození.

Zkus tlumice, jisté neuspěješ ... Nedokážeš, že jsi nejezdil po tankodromech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vadné tlmiče by si mať spoznať aj na správaní auta. Mne sa tiež nezdá, že by tlmiče odišli po 50 tis. km. Skús zájsť do iného servisu a daj si spraviť test na novo. Niekoľko áut so muž zodral, ale na žiadnom aute mi neodišli tlmiče pod 100 tis. Na Vectre som menil tlmiče po 215 tis. a to je podstatne ťažšie auto. Vyteká z tlmičov olej? Keď zatlačíš auto aby si stlačil tlmiče a následne pustíš, tak auto musí zastať, nesmie sa hojdať. Ak má tlmič účinnosť, len 38% tak by sa určite hojdalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fumiha, tiez som nazoru ze nejak skoro na vymenu. Som zvedavy ci je tu niekto co ma cez 50 tisic s uz bol na teste tlmicov a brzd. olej z nich netecie, skusil som zatlacit ako pises, nehojdalo s nim...tych 38% ukazalo len na jednom tlmici, druhy akoze OK...ked prechadzam cez spomalovac tak na zadnej naprave citim nieco jak pššš vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to praktika servisov aby zarobili? mozno naschval take hodnoty uvadzaju? Jasne ze som hral na sprosteho co nevi ani rezervu vymenit...Volali vas uz na bezplatnu kontrolu vozidla? ked si vsimnete ponuku na material a ako pisal Miklisek je tam kopec veci co nema zmysel davat nove. 227€ za dva kusy zadnych tlmicov a ziadny Bilstein...predne tusim nieco cez 71% budem musiet skusit iny servis co ukaze, som zvedavy co vypytaju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych jim taky moc nevěřil, kdysi s astrou jsem takhle jeden den byl na dvou testech tlumičů ve 2 různých servisech (jeden autorizovanej a druhej ne) a výsledky byly opravdu protichůdné, jeden test říkal, že jsou špatné zadní a druhej test, že přední. Oba testy byly zdarma. Já bych si to ověřil jinde, ale moc už těmhle testerům nevěřím, ať ti ten test udělaj 2x po sobě, ani bych se nedivil kdyby vyšlo pokaždé něco jiného :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MBDusan:

hele já si to nevymyslel, nemám důvod a testům nevěřím právě od té doby, proto jsem na ně tehdy šel. Důvěřivej by tehdy po prvním testu vyměnil jeden pár tlumičů a byl by v pohodě, já šel pro jistotu na druhej a ten zase ukazoval opak, tak jsem nevyměnil nic a byl sem taky v pohodě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MBDušan. Ak si si nevšimol, tak si na diskusnom fóre,kde sa diskutuje. Tie tvoje príspevky, sú fakt "hodnotné" . Dúfam že v tvojom budúcom príspevku, nám nezakážeš diskutovať. Ak si si nevšimol, tak tu ide o to, by sme si odovzdávali skúsenosti, aké máme na danú tému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim teda kolik je bezna zivotnost tlumicu ale ani bych se nedivil kdyby byly na 50ti tis km uz hraniční, nekde jsem cetl ze je idealni to meni s pneu :) Pokud tim autem jezdi clovek kazdy den tak to moc nepozna, projevuje se to prece postupne takze si na to zvykate...ja se tesim az mi odejdou a dam si tam ty lepsi :) ale mam teprv 25tis km :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...