Přejít na obsah

XDS


Pawouk

Doporučené příspěvky

může někdo potvrdit toto tvrzení?

 

...to by mě opravdu zajímalo, zda jde XDS aktivovat jen přes VAS ! tedy i u vozidla bez sportovního podvozku....

 

volal jsem do servisu, prověří mi to, nicméně mají obavu, že oficielně to VAS nepovolí... ale zkusí to na předváděčce..

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže, značkový servis se snažil na předváděčce aktivovat XDS - nepustí je to přes online, prostě když vozidlo dle vin nemělo XDS nejde provést aktivace (viz zde jiné komentáře na fóru k O III)

 

Servis to zkoušel to na O II FC a tam to šlo bez problému....

 

Můj dotaz, umíte to někdo další mimo ferdu25 aktivovat?

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

umí igor v bratislavi 

ježiši hravče, proč myslíš že dělali online? aby vše měli pod 100% dohledem. 

tzn načipuješ si auto, online pozná že tam máš rozdílnou konfiguraci či rozdílnou velikost jednotky a propadá ti záruka...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok a proč ne... kdybys byl výrobce něčeho na co držíš záruku a čeho tě stál vývoj hafo, nejednal bas jinak... 

 

podobně bysme tu mohli rozebírat prč výrobci sw řeší složitá licenční čísla, proč sw rovnou nerozdávají zdarma, že ano.... a tak by se dalo pokračovat

 

víte proč skončila prvobytně pospolná společnost? protože započala dělba práce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

umí igor v bratislavi 

ježiši hravče, proč myslíš že dělali online? aby vše měli pod 100% dohledem. 

tzn načipuješ si auto, online pozná že tam máš rozdílnou konfiguraci či rozdílnou velikost jednotky a propadá ti záruka...

 

můžeš mi napsat jeho správný nick nebo kontakt na něj, kontaktoval jsem po vyhledání Igor BA a ten mi odepsal, že je to omyl, že on nic, on muzikant....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

nejde to, viz výše, nejde nastavit jejich systémem nic co není orig. z fabriky....

 

vznášel jsem dotaz do ŠA k doprogramovávání funkci, odepsali mi: 

 

dle informace od příslušného oddělení naší firmy nebude Vámi požadovaná dodatečná aktivace těchto funkcí možná.

 

S pozdravem,

 

Mgr. Bohuslav Brojer | PST - Péče o zákazníka ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,8 TSI 4x4, takže predpokladám, že XDS mám funkčné. Niekoľkokrát sa mi stalo, že pri rýchlostiach cca 50-60 km/h na nerovnej asfaltke mi pípol maxidot a napísal "zásah ESP". Ak som mal vtedy zapnutý tempomat, tak ten sa vypol. Predpokladám, že pri jazde cez nejaký hrboľ sa koleso natoľko odľahčilo, že systém zareagoval. Máte podobné skúsenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to by mě také zajímalo co to a kdy to... takovou hlášku jsem nezaznamenal, naopak, jsem šel v sobotu při nájezdu na D1 v Brně pod Bohunicema směr Bratislava (zde: 49°10'1.546"N, 16°32'28.951"E) do pěkného smyku, předek krásně držel, zadek se zavlnil, kdy evidentně ESP zareagovalo (kdyby ne, vytvořil bych další stopu na betonových svodidlech v té zatáčce) a dokonce se přitáhly předpínače pásů, je pravda, že mi pěkně zalepilo (předpínače k tomu přispěly), ale rozblikala se jen kontrolka trakce, které jsem si všiml, když jsem povědomě mrknul na tachometr jak rychle vlastně jedu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávná podobná zkušenost jako Hravec. Stoupáček, kousek přede mnou X5 M, tak si říkám jak ho dojedu, levá zatáčka, trochu to říznu a proti mě kamion. Takže instinktivně zamezení střetu, mrsknu pravá, prdel ujíždí, ESP zasahuje, levá, srovnáno, haxna z plynu. Já mám následně lepivec v trenýrkách, páč sem mohl rýt ten cca 15-ti metrový sráz dolů. Vzívám aláha, že neseslal vláhu a tak to na cestě i při uvedeném manévru pěkně drželo.

Ani v tomto případě jsem však na maxidotu žádnou hlášku o zásahu ESP nenašel, byť kontrolka evidentně problikla. Jinak O3 2.0TDI 4x4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...