Přejít na obsah

čudne zvuky panoramatickej strechy


rruuddoo

Doporučené příspěvky

Zdravim, mam Superb Combi L&K 08/2012 45000km, a a zacalo mi pukat v panoramatickej streche pri prechadzani nerovnosti ked je zavreta, ked je otvorena tak vsetko je fajn. Dal som ju celu premazat a pukanie zostalo. Nestretol sa s tym niekto??? :kol-32:  :kol-32:  Lebo nechcem to dat cele rozoberat v servise, lebo po dlhorocnych skusenostiach viem ze nikdy nezlozia tak ako by mali a dalsie vrzganie uz nechcem :kol-28:  :kol-28:

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mě se také ozývají nějaké zvuky jakoby od střechy, dnes provedena oprava dle TPI, ale problém stále trvá. V pondělí jim to tam hodím a vezmu si to až to opraví - doufám, že to ještě uvidím - jinak servisní technik před předáním tvrdil, že to projeli a je to v pořádku, tak jsem ujel cca 100m a byl jsem zpátky. Že prý nic při opětovné zkušební jízdě neslyší, pak jsme si přesedli a už to slyšel, ale já na sedadle spolujezdce taky. Nicméně má snahu to řešit, tak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravym nechcem zakladat novu temu tak to dam sem. Mam superba combi z panoramatickou strechou. Problem mam z tou roletkou. Mam ju zatiahnutu cez cele stresne okno a ked ju chcem dat naspat tak ako keby navijalo jednu stranu a druhu nie. Pri pohlade do zadu skade vychadza ta roletka tak je tam nejaka dokrcena. Chcem sa opytat ako sa dostanem k tej roletke teda k tomu mechanizmu co ju taha naspat. ak mate niekto nejake fotto tak budem vdacny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 3 týdny později...

Ak sú to také jemné zvuky, také pukotanie, alebo vŕzganie, tak to robí stvrdnutá tesniaca guma.Cez víkend som presne toto riešil. Ako sa ochladilo, tak mi to začalo takto pukotať. Vzal som silikónový olej, handričku a celú gumu som tým olejom ponatieral. Masíroval som to asi 10-15 minút, kým tá guma nebola opäť vláčna. Aj vzadnej časti, kde je pevné sklo (aspoň zboku, kam som dočiahol). A zabralo to parádne, znova mám  ticho aj na nerovnostiach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravim, aj mne to robí na B7, minule som cistil tie gumy kam okno do sadne, ale tie bočné nie. Tiež mi to takto vrzga, no dnes keď som šiel po daždi bolo ticho... Skusim to takto pre mazať týmto silikónovým sprejom.. Pripadne by sa mozno dali tie gumy vymenit? To zadne sklo sa vybrať nedá? 

 

.... Zdravim, tak ten silikónový sprej nepomohol... Nejaké iné nápady? 

Editováno: , autor: Eskeip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, 

 

mne to robí to isté na Superb 2016, hlavne nad stranou spolujazdca. Pretretie gumy nepomohlo. Čo som si všimol, tak ako keby to robila tá pomocná "tyčka" čo sa zdvíha spolu s tým vetrolamom a sieťkou. Keď porovnám obe strany, tak ako keby bola tá nad stranou spolujazdca volnejšia a trochu hrká. A hlavne sa to prejavuje keď je strecha zatiahnutá a tá tyčka nie je pod tlakom struny toho vetrolamu. 

Mechanické poškodenie nie je vidno.

 

Ak ste to už pls riešili napíšte, lebo už som zúfalí.

 

Ďakujem, Martin

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Čaute chalani!

 

Už som si myslel, že to trápi iba mňa a aha, je nás viac s týmto problémom...

 

Mám SUP 2 Combi 2014. Zvuky som začal pozorovať ešte minulý rok leto/jeseň. 

Spočiatku to boli len slabé ťuknutia akoby od zadnej nápravy niečo. 

Začal som si všímať, že tie zvuky sa ozývajú sporadicky - keď boli mrazy hlavne. Niekedy to robilo, niekedy zas nie. Zaujímavé bolo to, že ich nebolo počuť na veľkých nerovnostiach vozovky, skôr na takých menších. Schválne som skúšal prejsť po kanalizačnom poklope, ktorý vyčnieval trochu z cesty, skúšal som aj retardér alebo výtlk - ale všetko s rozumom zas - obchádzam ich bežne, ale teraz som už bol zúfalý z toho zvukuba chcel som to zistiť stoj co stoj :-). 

Po prečítaní diskusných fór, článkov, v ktorých sa chalani orientovali hneď na stabilizačné tyčky alebo uloženia zadného horného uloženia tlmičov som mal najskôr podozrenie na zadné stabilizačné tyčky, pretože raz v nedeľu som ľahol pod auto a skúšal som pohýbať stabilizátorom v.mieste, kde sa stabilizator spája s tyčkou. A ejha... Bolo cítiť vôľu na ľavej tyčke stabilizátora. Písal som nejakým chalanom, poslal som im aj videá a na vôľu kĺbu tyčky hneď od jedného z nich padla odpoveď ,,to vymeň,,. Vŕtalo mi to v hlave a tak som sa rozhodol a objednal teda novú tyčku stabilizátora. Keď mi prišla, išiel som hneď za mojím servisákom s tým, že ju chcem vymeniť. Vymenili sme ju teda. Po výmene nasledovala testovacia jazda. Žiadna zmena, zvuky boli stále. Potom sa mi zrodila v hlave myšlienka. Vyraďme z funčnosti túto tyčku. Tak sme odmontovali šrób na ktorom drží na stabilizátore, odklopili tyčku smerom dole a nechali navoľno len tak visieť. Znovu som išiel na testovaciu jazdu. Žiadna zmena zas.

Hovorím si, keď to robí aj s novou tyčkou, nemôže byť aj tá nová nejak vadná? Po najazdení pár km mala tyčka totižto taktiež vôľu na kĺbe ako tá pôvodná (originál). Keď som ale rozbalil tú novú (ešte pred montážou), vôľa na kĺbe bola citeľne menšia oproti kĺbu na tej pôvodnej (originálnej) tyčke. Prejavila sa až po jazde. Asi jento normálne a len si sadol kĺb v uložení. Hmm.. Len uvažovanie :-).

Servisák mi povedal, že to môže byť to horné uloženie tlmiča. Vraj to už chalanom robil a prestalo to. Zamyslel som sa nad tým, že niečo na tom predsalen môže byť možno pravda. Ale nechcel som byť zbytočne unáhlený a robiť hneď závery.  Rozhodol som sa teda, že ešte tomu dám šancu a skúsime ešte odpojiť stabilizátor od stabilizačných tyčiek. Chcel som zistiť, či tie zvuky predalen nejdú náhodou od uloženia stabilizátora ako spomínal servisák aj chalani. Uloženia som už mal dopredu kúpené pre istotu - nie je to veľká položka a stabilizátor už bol aj dosť hrdzavý, takže by som zabil obe muchy jednou ranou ako sa hovorí. Aspoň som mal konečne možnosť ho poriadne obrúsiť, očistiť, hodiť naň epoxidový základ a napokon vrchné vrstvy polyuretánovej farby ;-) ).

Bola snaha vymeniť pre istotu aj tie nové uloženia hoci pôvodné vypadali v poriadku, no ani za pána ich nalisovať do spony. Ako tai vošli s pomocou ,,božou,, a vazelínou, ale nebola šanca spony našróbovať spolu s nimi na nápravnicu. Asi vadné kusy alebo to oni strojovo lisujú a šróbujú. Neviem, neriešim už. Dosť bolo s tým stratených nervov. Uvažoval som o prispôsobení otvoru v uloženiach, lebo ten pochopiteľne nesedel - nová guma, musí si sadnúť asi. Vo vnútri je ale pogumovaný kov, takze nič z toho. Len hypotéza :-D. Moc špekulujem.. Alebo skôr zúfalstvo? ... Fakt neviem... Nemám šajnu ako to oni vo výrobe nacpú do toho a zoskrutkujú. Rozmer som objednal správny - meral som aj posuvkou. Proste úplne iný rozmer a objednané boli podľa popisu produktu správne. Neviem.. Nemal som chuťnto už riešiť a po pravde, chcel som to už mať aj za sebou konečne.

Išiel teda von. Znovu som pojazdil - tentokrát už bez stabilizátora. Zvuk nezmizol. Trval som na tom, aby sa teda namontovala späť pôvodná originál tyčka stabilizátora a aj stabilizátor To by bolo všetko pekné, ale čakalo ma ďalej uvažovanie čo teraz... Babo raď!! :-)

Až teraz som silno uvažoval o objednaní o rozobratí horného uloženia tlmičov.

Aj tak mi to nedalo, neurýchlil som sa ani tentokrát zbytočne. Nie som tip človeka skúšať vymienať zbytočne diel po dieli.

Jazdil som ďalej, všímal som si to o to viac. Zavolal som strýka, že idem sadnúť do kufra a počúvať zvuky od uloženia :-). Strýko slabo počuje, ale na počudovanie tieto zvuky tiež započul, ale zhodli sme sa na tom, že to ide kdesi od Bčkového stĺpika. Hmm..

Zavolal som ešte na jazdu kamoša. Jazdili sme, počúvali a potom prišiel časom nápad ČO TAK OTVORIŤ PANORÁMU. Urobili sme tak a zvuky zrazu zoslabli až časom nebolo počuť nič. Vtedy si hovorím, tak predsa to ide zhora. Stopa bola správna. Dobre, že som nešprtal v uloženiach.  

Dodnes stále počúvam toe zvuky už pomerne často na nerovnostiach a dosť intenzívne - až to vadí niekedy, keď chcete vy alebo spplujazdci počas jazdy relaxovať.  Ako si ale dosť všímam, ľudia v aute to nejako neriešia :-D.

 

Zistil som taktiež, že niekedy pomáha otvoriť panorámu aj keď nie celú a zvuky zmiznú okamžite. Niekedy na dlhšiu dobu, no niekedy ihneď pri zatvorení panorámy a následnej jazde po nerovnostiach sa okamžite ozývajú - niekedy intenzita ide stupňovito od slabšich zvukov.

 

Zaujíma ma či ste to niekto aj reálne vyriešili. 

 

Pre neznalých. Zbytočne si nedávajte vymieňať originál dobré diely na aute. Radšej popočúvať viac a potom urobiť záver. Preto som sa aj rozpísal. Nech to vie viac ľudí. 

Alebo druhá možnosť, ako robí asi väčšina ľudstva - neriešiť banality a pridať volume :-D

 

 

 

Editováno: , autor: fincik16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...