Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

Zkus otevřit kastlik a jak jsou na bocich takove ty plasty co vedou dovnitř tak zkus na ně poklepat. Anebo jak to bude klepat tak otevři kastlik, jestli to nepřestane. Mně to dělá asi ten levý plast nebo doraz, nevim jak to přesně popsat

 

cau, tohle vubec nepomohlo, dela to jeste za tim kastlikem :) ted je to masakr jak se ochladilo ale rikam podle me tak 15min nez se to trochu ohreje, s*ru nna to budu to resit az nekdy pojedu zas do servisu, podle me se tam neco uvolnilo nebo tak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze prikladam 3 nahravky:

 

1. a 2. nahravka - auto v miernom kopceku, noha na brzde, rucna brzda nepouzita, otacam volantom plny vlavo, plny vpravo, šuchot co pocut je moja bunda, zameriavajte sa len na vrzganie  :-)

 

3. nahravka - auto v garazi na dlazbe, noha na brzde, otacam plny vlavo, plny vpravo, pocut aj otvorenie zadnych okien (chcel som nahrat zvuk z vonku), potom pocut vrzganie pneu o dlazbu (nevsimat si), treba sa zapocuvat vzdy do vytocenia max vlavo, max vpravo, na konci kazdeho vytocenia (dovrzgania pneu o dlazbu) pocut ten problemovy zvuk. 

 

Dneska som uz zavolal aj suseda, aby pocuval vzadu a zhodli sme sa, ze zvuk je ako keby ostavala rucna vysiet, ale rucnu som vobec nepouzil. Ja predpokladam, ze to nebude v tom, len ten zvuk pripomina taky zvuk. Ako som pisal predtym, presne tento problem som mal na predoslom aute, bohuzial neriesil som to, a teda teraz neviem co to je. :-(

 

 

Tak som sa dnes objednal do autorizaku, okrem vrzgania uz dlhsiu dobu pozorujem aj nepravidelny volnobeh :-(. Volnobeh zaskakuje ako koza a uz som mal aj skackajuce vozidlo pri preradovani DSG z D3 do D4. No, zacinam mat z noveho auta zvlastny pocit, uvidime. Buduci tyzden v piatok si asi vylejem dušu v servise...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som sa dnes objednal do autorizaku, okrem vrzgania uz dlhsiu dobu pozorujem aj nepravidelny volnobeh :-(. Volnobeh zaskakuje ako koza a uz som mal aj skackajuce vozidlo pri preradovani DSG z D3 do D4. No, zacinam mat z noveho auta zvlastny pocit, uvidime. Buduci tyzden v piatok si asi vylejem dušu v servise...

Napiš o problémech s motorem do motorové sekce 1.4 TSI. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, taky mě trápilo vrzání "plastů" při jízdě na nerovnostech. Po přečtení diskuze jsem zjistil, že mi to dělá ten zámek pásu o sedačku. Takže v autě je konečně klid. Přes léto samozřejmě těsnění dveří, takže to budu řešit až na jaře. Ale mám jinej problém. Myslím, že tady ještě něco takovýho ani nepadlo, pokud ano, tak se omlouvám. Z pravé strany u spolujezdce jde slyšet něco jako drnčení skla. Zkoušel jsem lehce otevřít okno, ale i při otevřeném okýnku to šlo slyšet. Nevím co by to mohlo být jinýho. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozvalo se mi teď za chladu a na hrbolech často vrzání rámečku budíků. Já to mám ale nejspíš kvůli tomu, že rámeček byl už ale celkem 5x venku takže packy nemusí už dobře držet v lůžkách. Na OIII už si to někdo taky někdo na to stěžoval a upravoval si to. U mě jsem to vyřešil 4mm proužkem velurové fólie po vnitřním okraji rámečku. Rámeček sedí opět jako přibitej.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som sa dnes objednal do autorizaku, okrem vrzgania uz dlhsiu dobu pozorujem aj nepravidelny volnobeh :-(. Volnobeh zaskakuje ako koza a uz som mal aj skackajuce vozidlo pri preradovani DSG z D3 do D4. No, zacinam mat z noveho auta zvlastny pocit, uvidime. Buduci tyzden v piatok si asi vylejem dušu v servise...

 

No, dneska som si uz aj ja vyskusal ako to je reklamovat nieco u predajcu Skoda. Zacnem asi od konca. Problemy neboli riesene ako zarucna oprava, resp. vozidlo nema take chyby aby sa muselo nieco riesit v zaruke. Cely cirkus trval asi hodinu, z toho 20 minut prijimaci technik vpisoval udaje o vozidle a majitelovi do databazy. Potom prisiel k autu mechanik, predviedol som mu skripanie brzd, pustil nahravku, pozrel sa na mna a povedal mi, ze to je normalne, ukazal na nove auta, ktore boli odparkovane pred salonom, ze si mozem vyskusat sadnut do hociktoreho a bude to robit skoro kazde. Ze je to skratka trenie materialu o seba, ze auto sa dostava do krajnych poloh a brzdove platnicky šuchaju o kotuc a vrzgaju. Potom mi este predviedol tah s rucnou brzdou, kde noznu som nemal pouzitu, tam nic nevrzga. Co sa tyka nepravidelneho volnobehu za studena, vozidlo napojili na diagnostiku, samozrejme neprejavila sa ziadna chyba, skontrolovali aktualnost software v RJ, mam aktualny. Mechanik mi tvrdil, ze terajsie auta maju "milion" cidiel, co kadeco vyhodnocuju a preto pri studenom motore mozem sem-tam badat jemne zaskocenie motora. Ubezpecoval ma, ze cokolvek by bolo s motorom, tak mi to bude hlasit palubny pocitac. To, ze auto mi parkrat zaskackalo pri radeni DSG za studena po par metroch mi tvrdil, ze sa nemam bat viac stupnut na plyn, ze nemusim az tak hladkat plynovy pedal, ze skratka DSG treba trosku zatlacit na plyn. Este pozeral kolko mam km a vysvetloval mi, ze autu uz mozem sem tam nalozit aby turbo pracovalo aby bolo prefukovane. Takze som im podpisal papier o vyrieseni reklamacie a stastny a pouceny som isiel domov. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já pořád nemůžu přijít na to, co mi tam drnčí v tom autě. Ten zámek je už OK. Ale kolikrát to dělá tak nahlas, že to až hezký není. Připadá mi to jak ventilátory, ale i když je vypnu, tak to dělá pořád. Jsem objednanej do servisu skrz svolávačku na výměnu plynového pedálu a přehrání SW posilovače, tak jim o tom asi řeknu :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

určitě se to tu řešilo jenže je tady toho moc ...

poslední dobou slýchávám nepříjemnou rezonanci ze spolujezdcových dveří někdy při přejezdu nerovností, ale hlavně v určitých tonech od repráků je to důvod k reklamaci ?
není to slyšet moc ale prostě to rezonuje ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem to treba reklamoval, chvili byl klid ale ted uz se to objevilo znova..

Jediny reseni je asi to rozebrat a vystrikat nejakou tou tlumici penou nebo co to je.. pak uz by mel byt klid ;)

není, mám to tlumící pěnou a při poklesu teplot rezonuje, v létě bylo asi moc teplo :)

na jaře zkusím poslední řešení a to vyplnit spáry kde jsou jednotlivé plasty svařené, tavným lepidlem a ještě na dosedací plochy dát kobercovku, nebo něco ve stylu těsnění na dveře a pak už bude klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže jste spíš toho názoru že návštěva servisu ten problém sice vyřeší ale jen dočasně ? tak by bylo lepší to teda doma rozdělat a udělat to tak aby to bylo 100%

jinak to rezonuje celá výplň ? protože mi to připadá spíš jako jen nějaká volný platová příchytka nebo tak něco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co to polepit materialem na tlumebi dveri. Tavny lepidlo neni moc pruzny tak si myslim ze to bude este horsi

zase krásně zateče do spár, tlumící hmotu mám nalepenou přímo na dveřích...

možná ještě zkusím takový lepidlo, viděl jsem ho u kamaráda v dílně, používá ho i na vyplnění, pak to je jak měkký polystyrén...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...