Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

Tak jsem vytunil uchycení ŘJ motoru. Někdo to tu taky zmiňoval jako možnost zdroje klepání. Na můj vkus perfekcionalisty ŘJ opravdu v držáku nedrží moc přesvědčivě a kdo ví, kdy by se ta vůle projevila pazvukem. Mezi těleso ŘJ a dělící stěnu jsem oboustrankou přilepil čtverec cca 12x12cm. Použil jsem starý čalounění zadku zadní sedačky z mého bývalého AEEčka. Nebo stačí jakýkoliv koberec (nejlíp typu jekor) tloušťky cca 4mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mi přestalo klepání od převodovky a začalo zas drnčet víko kufru....trochu sem si pohrál s těmi dorazy a nepomohlo to (je pravda že jeden už byl zase spadlej, teď nevím jestli jsem ho zvedl do správné výse jako je ten druhý)...drnčí to víceméně jen na hrbolatých dlažebních kostkách (ideální je to kolem Výstaviště Praha) ale fakt brutálně jako bych vezl ocelový pláty v kufru :D ...tak nevím...asi zas navštívím servis :kol-76:

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam jeden porad o zub a ten druhej mozna o dva zuby (po me nedavne uprave byl zas v rovině tak jsem ho zvedl o zoubek ale prislo mi ze je niz nez ten druhej tak jsem ho zvedl o dalsi zoubek vcera a dnes drnčí jak kráva..tak to zejtra vratim)...ale pokud z vyroby ma zarovnany do roviny a nedrnčí to..a časem to drnčet začne a pomůže jen zvednutí zobáčku tak nechápu...chtěl oby to spíš lepší gumy přímo na to víko

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jaký dorazy tam máte? Bez dopl.písmene, s A nebo B? Já mám B a když posunu to stavitelný Lko, zvedne se o fous víko, takže u spáry to pak nelícuje. Je ale pravda, ze víko mi nedrnčí. Jen jsem to zkoušel poštelovat. Jo a aby plechy lícovaly s kastlí, mám pravý o zub výš než levý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha pismeno nevim, mrknu. Ale ja i kdyz jsem tam napral o dva zuby rozdil na kastli jsem nepozoroval ale je fakt ze jsem nejak ani nezkoumal. Viko totiz neslo skoro zavrit a kdyz ano uz ten zamek pri otevreni mel asi problem dost v nem luplo oproti tomu klasickemu lupani. Me taky kufr nedrncel ale uz se zaviral az moc lehce. Spis prevence. Nyni 1 zub a na kastli jsem rozdil tez nezpozoroval a kufr zavira jak kdyz auto bylo new s rozdilem ze vzpery uz jsou asi lehce vybehane ze uz se s nima nenusim tolik prat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde je to písmeno....nikde jsem zadny nevidel...sem si s tim zas pohral..uz to jde pekne blbe pres ty zoubky...a snad uz nedrnci....nicmene mi prijde ten zobáček u spolujezdce niz nez druhy ikdyz je taky jen o zoubek nahoru...tak uvidim ted jak to pujde :) asi by to chtelo spis jiny gumy na to viko ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někdy na to mrknu:)

 

Jinak dnes můj rapid zažil asi prozatím nejchladnější noc - ráno -2 :D no a mazec...nejdřív na nerovný silnici začlo klepat něco celkem brutálně v B sloupku u spolujezdce....myslel jsem že je to spona pásu, ale když jsem ji vzal do ruky tak to jelo dál...přestalo to po cca 200m kdy jsem vjel na kvalitnější silnici, pak se auto asi trochu ohřálo a už nic....

A taky tak divně vrzal kufr..ne že by drnčel ale  vrzal :D

Tak nevím hele...asi to budu řešit rádiem jako kdysi na alfě a čekat na jaro...přijde mi to smutný na nový auto, co to bude dělat třeba za 4 roky?  :(

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrzání: co zkusit namazat těsnění.

Nemohla by to být krytka svorkovnice (konce husího krku), co je vidět zvenku po otevření dveří? V B sloupku nic volnýho nebylo, vše poměrně dobře fixováno kvůli pásům. Nebo že by přímo některá součást toho pásu?

Holt plasťák bez tlumících hmot. Když se třeba porovná tapec z OI a RAPIDa, je to vidět, kde se např. šetřilo. Tapec z OI je o dost těžší a odolnější v krutu. Nikdy mi nedrnčel. Včera tapec u spolujezdce na kostkách přehrál 10.Bethovenovu nenapsanou symfonii - tu drnčící...... Stačilo přiložit ruku a klid. Už vím, co budu dělat na jaře - tlumit tapece zevnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pak na ty tlumení udělej návod :D

 

Hele já nevím...co jsem tady četl, tak fabia 2 symfonie, golf VI sympfonie atd....asi je to normální v dnešní době už, co jsem pročítal jiná fóra....

Někomu dokonce klepala měkčená část palubky (byla špatně nalepená na té tvrdé tak to o sebe bouchalo)...

 

- Kufr - ja ho mam bud uz rozstelovanej jak to porad posouvam o jeden zoubek nebo fakt nevim...asi to vratim uplne dolu (to drnčí vždy)  a pojedu s tim zas servis at tam daj jiny gumy

- Sloupek - nevim udelalo to poprvy, jako by tam nejaky skritek tloukl neco kladivkem, odpoledne mrknu jestli se to nahralo na kameru :), nicmene po 15km kdyz jsem vjel opet na hrbolatou silnici tak uz nic. Ale když vemu ruku a zatlačím párkrát na tu část s dírou kudy vede pás za to obložení tak to dělá hezký zvuky :( nebo třeba to byl tapec spolujezdce :D

- Co musim ale pochvalit je to ulozeni spojky - ani mini klepáníčko se neozve :)

 

Ponaučení je, vyhýbat se dlažebním kostkám :D

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný problém jako rogerer, dnes ráno vrzání zadních dveří celou cestu 30 minut. Myslím, že to je díky jinovatce ( parkuji venku ), která se utvořila na skle spíš hraně. V horní části opravdu sklo doléhá hodně těsně a proto to nejspíš vrzání.

Vrže to stejně i když ráno kufr otvírám. Přes den dnes už to bylo v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno celou cestu vrzání zadních dveří. Včera jsem to stříknul silcalem ale vypadá to, že tam není skoro žádná vůle mezi kastlí a horní hranou dveří kufru. Jsem to dnes ráno vyfotil ale ještě musím zjistit, jak tu fotku sem natlačit. To vrzání se děje jen pokud je to auto ráno omrzlý. Z dalších pazvuků jsem dnes zaznamenal drnčení přímo v přístrojovce ale netrvalo to naštěstí dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fotku vložíš když přepneš zporávu do rozšířeného editoru...

 

Jinak mě včera a dnes nedrnčelo nic a to dnes ráno bylo -4..... občas vrzne kufr podivně ale to spíš na dlažebních kostkách jinak fakt ticho po pěšině....ani klepání není...takže za mě palec nahoru...asi to všechno tak zmrzlo že už nemá co klepat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...