Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

Kostička LEGO v palubce.
Ahoj vespolek, prosím o tip co by mohlo zvonivě drnčet někde v palubce při přejíždění nerovností nebo i při jízdě na hrubším povrchu. Zvuk se špatně lokalizuje a jde pravděpodobně ze středu palubky. Připomíná to cvakání malé kostky lega o druhou. Nejezdí to na strany, pouze vertikálně, musí se to dotýkat také něčeho tvrdého, tvrdšího než materiál palubky. Je to asi malé nebo lehké, někdy to má malý dozvuk skáče to asi jen málo milimetrů. Přihrádka u spolujezdce ani světelné čidlo to není.  A ještě prosba, nevíte jak to pod palubkou prosahat aniž bych ji musel rozebírat.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiribur - teoreticky mi to dělá to samé, nedokáže lokalizovat jestli to jde z roku nebo odkud. Kastlík mi necvaká, ale jestli něco v palubce, pravých dveřích, plastu výškače, nevím...

 

Jirka_CZE - jo, to je častý problém, to jsem si taky v létě všiml, už tam brýle nevozím, to se nedalo vydržet :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ten kastlík na brýle mám už z výroby vylepený nějakým filcem a brýle na čtení tam necvakaj. Horší zvuky mi jdou někde od zadní nápravy, u nás město nechalo zvýšit křižovatku, kde bylo dost nehod a při sjíždění dolu, je tam šikmý sjezd poskládaný z kostek. Při tom sjíždění někde vzadu tak jakoby loupne a zespod auta nemůžu nic volného nebo povoleného najít. Ono bez rampy nebo jámy s to blbě hledá. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo nějaký filc tam mám taky, ale sluneční brýle (lehké) tam prostě drnčí, dioptrické nemám abych to vyzkoušel. Co se týče toho lupnutí zezadu, něco mi tam lupe taky, doteď nevím ejstli jsou pořád špatně seštelované dorazy kufru, boční zadní dveře, sedačky a nebo co to dělá. Technik to se mnou projížděl aby si to poslechl a jak chytl dveře (pravé, zadní), přestalo to dělat, nicméně, když je zkoušel seřídit, říkal, že tam nevypadalo nic špatného, že to vypadalo úplně normálně (takže to samozřejmě dál dělá, ale to opravdu jen na větší nerovnosti). Navíc - měli to zvednuté a říkal, že tam byla uvolněná nějaká špona co drží výfuk, tak že to mohlo být ono, že to cvakalo při nerovnosti (ne, tohle to taky nebylo, dělá to dál). Ale spíše mě štve to drnčení od předních dveří/palubky, doslova mě to vytáčí, v každé mezipauze mezi mp3 písničkami to slyším... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2018 na 11:40, jiribur napsal:

Kostička LEGO v palubce.
Ahoj vespolek, prosím o tip co by mohlo zvonivě drnčet někde v palubce při přejíždění nerovností nebo i při jízdě na hrubším povrchu. Zvuk se špatně lokalizuje a jde pravděpodobně ze středu palubky. Připomíná to cvakání malé kostky lega o druhou. Nejezdí to na strany, pouze vertikálně, musí se to dotýkat také něčeho tvrdého, tvrdšího než materiál palubky. Je to asi malé nebo lehké, někdy to má malý dozvuk skáče to asi jen málo milimetrů. Přihrádka u spolujezdce ani světelné čidlo to není.  A ještě prosba, nevíte jak to pod palubkou prosahat aniž bych ji musel rozebírat.

Diky.

Zpět k dotazu: 

Je to opravdu někde uvnitř palubky, možná i v motorovém prostoru, stejně jako vrnění od hadičky benzínu při volnoběhu, které jsem díky tomuto foru odstranil. Schránka na brýle to není, dveře.pásy  ani sedadla to nejsou, přihrádka ani světelné čidlo také ne, volant mi dělá jiné zvuky, zadní část, kufr a značka to není a je daleko od palubky kde to skáče , klíčky ani jiné věci v přihrádkách to nejsou, kostičku lega jsem nikam do palubky nehodil.
Diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem včera trochu zjistil čím mi to vrže - palubka vpravo u spolujezdce. Jakoby na nervonostech nebo určitých frekvencích. Pak mě napadlo za ni zatáhnout nahoru od spodní strany, jak je pylový filtr, tak ještě více vpravo, mám tam nějaký filcový koberec nebo co to je. Jak za ní zatáhnu, pukne v ní přesně tak, jako to dělá při jízdě. Jak by plasty o sebe drkly, ten tapec, nebo možná nějaká kabelaž, je tam nějaký svazek, co jsem si tak všiml když jsem tam posvítil baterkou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno drnčení jsem odstranil podložením  (asi řídící jednotka motoru) mirelonem, je to hliníkový díl na přepážce mezi motorovým prostorem a kabinou vpravo, když stojím proti autu s otevřenou kapotou,  asi tak proti otáčkoměru v kabině. Když jsem s ním zahýbal, tak v uložení kloktal. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná i tam by se chtělo podívat, jestli něco necvaká v motorovém prostoru. No a nebo to přečkat, počkat na jaro/léto a jestli to bude pořád ťukat i za tepla, tak to dát na reklamaci. Ale jak jsem psal, obávám se, že hledání těchto problémů může znamenat rozebrání půlky auta a to už pak nikdy nebude lícovat tak, jako když to bylo nacvaknuté poprvé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,měl jsem taky problém,že mi něco jakoby drnčelo v palubce před spolujezdcem,ale nebylo to v palubce a první věc co mi drnčela tak jsou takový plastový hadice v motorovým prostoru,měl jsme foto,ale už ho nemůžu najít a druhá věc co mi drnčela a vypadalo to jakoby drnčela palubka jsou clonítka,při nerovnostech při sklopeném stavu mlátí o stropnici ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za tip. Clonítka ještě zkusím, ale zvuk napovídá, že je to nějaká hodně tvrdá maličkost na hodně tvrdé podložce někde mezi budíky a středovým výdechem. Palubku určitě rozebírat nebudu.
Jo a bílá hadička v rohu motorového prostoru před spolujezdcem, co vede společně s černou někam dolu (je to asi přívod benzínu), také vibrovala. Byla hodně slyšet na volnoběh bez plynu kolem 2000 otáček. Viděl jsem možná i od Tebe popis problému někde ve fóru, strčil jsem mezi ně šedivou izolační hmotu na trubky topení a je klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, prosil bych o radu. Potřebuji vyndat krajní výdech klimatizace. Něco tam rachotí. Podle dílenské příručky by na to měl být speciální přípravek, kterým se výdech zahákne a vytáhne. Příručka je ale z 01/2014 (Rapidy s palubkou bez lišty), já mám MR2015. Ani jsem uvnitř neviděl žádné místo, kde by se to zavadit dalo. Takže sem zkusil variantu s plastovými kartami – výdech podebrat na spodní straně v rozích a vyklopit nahoru. Něco ho ale drží a také bych nerad něco urval. Obráceně to nejde, shora se mi karty zastrčit nepodařilo. Má s tímhle někdo zkušenost? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 7. 2014 na 7:48, Petrrr napsal:

Zdar, tak mám další zvůček. Jakoby cvakání spojkového pedálu (přímo na něm - nesouvisí s převodovkou) ve vrchní poloze stačí mírně sešlápnout, pustit, sešlápnout pustit a v tom to kroku to v tom pedálu divně cvaká. Dělá Vám to taky? Slyším to i při jízdě. Jinak dělá to jak s nastartovaným tak vyplém motoru.

Ahoj, cim to bylo a jak jsi to vyresil? Ted jsem si toho taky vsiml. Ve vrchni poloze, kdyz poustim spojkovy pedal, tak v tom lupne. Staci i trochu seslapnout, presne jak popisujes. Ted mam najeto necelych 58tis. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Tak mám 2 nové zvuky, z levé mřížky výdechu klimy se ozývá taková "meluzína" nebo jak to nazvat. Jako by tam uvnitř nebyla úplně otevřená nějaká lopatka a vzduch se o ni opíral. A druhý je od držáku pásu na B sloupku u řidiče, takové vibrování. Nemáte s něčím podobným zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám dotaz ohledně klepání ze zadní části při skokových nerovnostech.

Mám liftback a na víku ty nové vysouvací dorazy. Auto mám , 3 měsíce. A nově mi začalo od zadu dost klepat při přejetí nerovnosti, když zadek nadskočí.

Je to skoro jako klepnutí víka kufru.  Jednou mám dojem že to jde z leva a jindy zprava.

Ale co se s tím dá dělat, když mám ty nové dorazy a ty už nejsou posunovací?

Nějak vysunotu ty dorazové spodní gumy?

Kdyby to byly silentbloky v zadu, jak se to projevuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...