Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

To jsem měl také a bohužel to byla celkem dlouhá anabáze. Řešilo se to několikrát. Poprvé ořezávali výplň. Podruhé ji úplně vyměnili. Potřetí výměna konstrukce sedadla a od té doby byl klid. Pokud si netroufáš na rozebírání sedadla nebo to máš v záruce, tak se obávám, že si sám nepomůžeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem zjistil nový pazvuk. Při jízdě či stání s motorem se z prostoru před spolujezdcem ozývá pravidelné co cca 20s cvaknutí jako by nějakého relátka. Při letmé návštěvě AS byli bezradní.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 27. 8. 2019 na 10:46, ferda25 napsal:

Zkusil bych se podívat do opěradla na konstrukci, občas nahoře vypadne jedna část z vodítek. Čalounění z opěradla se musí stáhnout.

Stáhnout? Řekl bych sundavat a odsponkovávat a při montáži zase důkladně sponkovat. ;-)

Ale jinak dobrý tip  na řešení problému. 

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím, dobří lidé :-)

Vím, že nežádoucím zvukům je tu věnováno rozsáhlé vlákno, ale to jsem poctivě procházel a řešení svého problému nenašel.

Mám asi 3 měsíce Spaceback 1.0 TSI, stáří 2,5 roku, najeto cca 80000 km, interiér nadprůměrně zachovalý, bouraný podle všeho nebyl.

Po všech stránkách super auto, ale dojem mi kazí protivný zvuk, co se projevuje jako plastový cvakání, či ťukání na straně řidiče.

Nepravidelně, ale často, na různých nerovnostech a spíš při nižší rychlosti. Typicky kanály nebo flikovaný asfalt ve městě.

Zajímavý je, že když auto umeju nebo hodně zmokne, tak to vždy na den až dva úplně přestane a pak se zase začne horšit.
Musí to být tedy odněkud, kam se dostane voda. Na základě těchto zjištění a různých rad jsem zkoušel všechno možný mazat

a prostříkávat silikonovým olejem (gumy, panty, zámek), ale nikdy to ani trochu nepomohlo. Jen to mytí nebo liják.

V autorizáku i u kamaráda automechanika jsem s tím byl, ale vždycky to bylo zrovna tak málo slyšet, že nic nezjistili.

Nesetkal se tu někdo s něčím podobným? Nevíte co přesně a čím namazat, aby to přestalo na déle, než den? Díky...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy, chlapi ;-) Slyšet je to sice jakoby ze sloupku, ale na ty pásy se mi to nezdá, tam by se asi neměla dostat voda. A když je to pravidelná rezonance na kostkách, tak to nedělá.

Ta druhá možnost by odpovídala asi víc, je zrovna vyrobený v říjnu 2017 :-) Ale zas je mi divné, že bych to slyšel spíš z interiéru za hlavou... No nic, budu pátrat dál a uvítám další nápady, díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 8. 2019 na 10:18, tomson1 napsal:

Chlapi, nevíte jak se zbavit pazvuků sedačky řidiče? Když sednu, nebo i za jízdy zatáčky apod. něco v něm neustále lupe.

Taky mi začala vrzat sedačka řidiče (mám MR 2019 a najeto 35.000 km). Zkusil jsem s opěradlem prázdné sedačky zakývat a ozývá se lupání a vrzání. Když jsem na opěradle dole na straně u středového tunelu našel místo, kde když zmáčknu palcem čalounění a znovu zakývu opěradlem, tak to ustane. Tipuji tedy něco z čalounění či té molitanové výplně se o něco tře a docela hlasitě. Neřešil už někdo? Ano auto je v záruce, ale raději bych to nejprve zkusil sám, pokud je to nějaká banalita. Díky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Drnčení dvířek přihrádky spolujezdce. Řešil někdo? Již se opakovaně projevilo. Vždy při delší trase jak hodinu/60 km při větším přidání plynu začnou drnčet/rezonovat dvířka od přihrádky v palubce. Když já nebo spolujezdec položí ruku na dvířka, přestane to. Naštěstí to jde (zatím) slyšet jen bez rádia. Najeto 7.500.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podlepit, oblepit ... 

Podlepit gumové dorazy a oblepit čtvercové výřezy pro západky zámku textilní páskou (taková ta chlupatá pro omotávky kabelů. Samozřejmě na obou stranách.

Pod tou černou západkou je taková středící vlnka a ta u mě rezonovala o proti-plast.

To pomohlo mně.

 

20200730_112826.jpg20200730_112851.jpg

Editováno: , autor: ondra.rs
foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...