Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

V ‎24‎.‎3‎.‎2017 na 21:22, miklisek napsal:

2x 5JA 827 249 B DORAZ KLÍNOVÝ na víko, 2x 5JA 827 250 B KLÍN ZAPADACÍ na karoserii.

Ceny v AS ŠA: 5JA 827 249 B - 98Kč, 5JA 827 250 B - 60Kč, celkem tedy 316 Kč .

 

 

 

I když jsem klíny již zakoupil, až dnes jsem si v ETCE všiml, že tyto klíny s béčkovým indexem vydržely jen necelý půlrok a od 7.11.2016 začali do rapidů osazovat klíny s indexem "A". Nemáš ponětí o co jsem přišel? Co je na nich lepšího? Funkčnost? Estetika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže ono to tak není. Pokud koukáš do on-line ETKY, tak tam to neuvidíš. V origo ETCE je platný pouze index B, i když měl podle ETKY použitelnost jen půl roku. U A-čka je uvedeno, že je vyběhlý z výroby a je nahrazen B-čkem. Tady má Škodovka v označování dílů holt trochu zmatek....

Na dílu 5JA 827 249 B je dokonce vidět, že ve formě to nějak upravovali u toho indexu B, takže nejspíš A-čko mělo být ten půlrok do 7.11.2016 a od 8.11.2016 pak inovované B-čko. Přeci nemůže být dřív vejce než slepice :D.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, jak je člověk naivní. Když u "Ačka" chyběla i cena, tak jsem usoudil, že jde o novinku. Alespoň bude mít dušinka klid, že jsem nekoupil něco vyběhlého. A že je v ETCE občas guláš, v tom máš pravdu. Holt se v tom nesmím tolik šťourat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dorazy vymeneny. Samozrejme to z toho neudela elektr. otvirani kufru, ale je to o dost lepsi. Ma to jiny zvuk, jemejsi ( i kdyz SPZ mi u toho zadrnci uplne stejne i s anti podlozkou),ale hlavne. Kufr zabouchne hned na poprve at ho pustim z jakekoliv vysky. Netreba jiz triskat nebo zavirat na ponekolikaty.

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ty nove dorazy jeste nemam, ale taky muzu zavrit kufr z jakekoliv vysky, mam ty puvodni dorazy totiz uplne dole :D 

 

Co se tyce drnceni SPZ, tak kdyz jsem byl na vymene celniho skla, tak mi nabidli, ze na vlasni naklady vymeni tu podlozku pod SPZ (aby tam byla raklama toho servisu, kde mi menili to sklo) a ja na to, ze ok, ale at mi tam daji pod to tu anti podlozku (original) a uz to nedrnci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem mel dorazy az dole sice sel zavirat kufr pekne, ale pak klepal za jizdy zejmena v zime. V lete to na jednom zubu muselo byt, v zime na dvou. Tedy kazde jaro a podzim a nekdy i v lete stelovani dorazu.
Anti podlozku jsem si daval asi pred 2mesici pri vymene podlozky SPZ a stejne to drnci. Sice uz podlozka neklepe o plech kufru, ale sama o sobe zakmita a zadrnci. Tedy efekt akorad takovej, ze se mi neodira pod SPZ lak jako doposud. Nechapu ze neni povinost to tam davat pri prodeji vozu tu antivibracku uz jen z tohoto duvodu.

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podívejte jaký je tvar plechu pod rámečkem a kde je rámeček uchycený, resp. jak blízko jsou šrouby. To prostě bude drnčet i s antivibrační podložkou. Jediná pomoc je oddálit šrouby od sebe a rámeček tím prohnout. Nebo SPZku přilepit oboustrankou bez použití rámečku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S teplem se ozvalo drnčení za budíky, hlavně na těch našich drsných okreskách. Po rozdělání budíků byla jediným možným komponentem fialová západka konektoru k budíkům. Budíky samotné nechrastí a nic jiného jsem v prostoru za budíky neobjevil. Modrý kryt se západkou jsem měnil na podzim (prasklá západka), použit je originální díl ze ŠA. Akorát neseděl tak, jako ten původní.

tmp_32236-rps20170404_212955-1721532963.thumb.jpg.59e02f71127a4a95ac42bb8e212e895f.jpg

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...