Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

Při cestách dovolenkových něco ukrutně drnčelo při cca 2100-2200 ot/min bez ohledu na zařazený r.s. Bylo to někde zepředu, jakoby v rohu palubky. Ale znáte to, jak se zvuk v autě šíří. A navíc manželka omítla spolupracovat, že prý nic neslyší a že jsme snad na dovolené, než abych se hrabal v autě a prostě jsem ji nedonutil, aby ošahala plasty okolo sebe. Jenže ono těch 2100-2200 ot/min je na 5-ku mezi 90-95km/hod., takže to bylo fakt na palici.
No snad jsem o víkendu našel zdroj drčení. Nejspíš to byl plast krytu vodního kanálu - prostě to torpedo pod stěračema. Okraje jsem podlepil zbytkem pěnové dveřní fólie, původem ještě z OCT I. A krátké asi 4 cm dlouhé pruhy jsem dal mezi tenhle plast a černý plech stěny vodního kanálu, kde byl plast torpeda zvednutý/zdeformovaný a byla tam škvíra asi 1 mm. No zdá se, že to bylo ono. Po drnčení zatím ani památky.

rps20180812_225557.jpegrps20180812_225625.jpegrps20180812_225647.jpeg

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže torpédo to není a spíš to vypadá na spolujezdcovi dveře. Za jízdy když držím oba zámky na pásy (na obě strany), tak nic. Pás i navíjení také nic. V přihrádce spolujezdce také nic, takže se musím asi nechat někým svézt. Měli jste něco podobného u spolujezdce ve dveřích?

Editováno: , autor: Atrani
dělá to při nižších rychlostech (do 60-70), ale i při minimální nerovnosti. Takové plastové drnčení jako když máte v kastlíku něco lehkého z plastu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 20. 8. 2018 na 9:16, Atrani napsal:

Takže torpédo to není a spíš to vypadá na spolujezdcovi dveře. Za jízdy když držím oba zámky na pásy (na obě strany), tak nic. Pás i navíjení také nic. V přihrádce spolujezdce také nic, takže se musím asi nechat někým svézt. Měli jste něco podobného u spolujezdce ve dveřích?

Hledam zde podobne tema, drnceni ve dverich spolujezdce, vtip je v tom, ze sedim na miste spolujezdce a drnci to ve dverich ridice. Je to zrejme v motorovem prostoru. O vikendu zkusim pohledat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi já se musím smát. V lednu 2018 jsem koupil 8 let starý Renault Megane III 1.6 a drnčí v něm jenom uvolněný rámeček otvorů pro panty dveří - dá se opravit za pár korun. Jinak věřte nevěřte auto je tiché, nic nedrnčí, nepíská :-) :-) Joo vtipy na Renault jsou jedná věc, a realita druhá. Mezitím v mém Rapidu 2016 přibyl další pazvuk - palivové čerpadlo. Už jsem to psal. Napadá mě jedině podplatit technika na příjmu a domluvit si tak "jistou" reklamaci :-) Sedačky se mi dál krabatí, asi po páté začíná vrzat plynový pedál(už si to mažu sám) - Meganu o něm nevím ani, jde lehce, nevrže..Netroufám si představit, co vše bude vrzat, pískat v Rapidu v roce 2024 :-D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

no chtěl jsem si Rapida pořídit, ale když to tady čtu, tak bych asi spíše skončil v blázinci, jezdím v Renaultu Fluence z roku 2010, má najeto přes 170 000 a maximálně mi v zimě jakoby "fičí" při řazení převodovka a to bylo 2x bourané (ne mojí vinou), bohužel Rendlík už není můj, sice si ho půjčuji ale je mi to už trapné a tak sháním náhradní vozítko, no Rapid to asi obávám se nebude, škoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2018 na 20:14, miklisek napsal:

Při cestách dovolenkových něco ukrutně drnčelo při cca 2100-2200 ot/min bez ohledu na zařazený r.s. Bylo to někde zepředu, jakoby v rohu palubky. Ale znáte to, jak se zvuk v autě šíří. A navíc manželka omítla spolupracovat, že prý nic neslyší a že jsme snad na dovolené, než abych se hrabal v autě a prostě jsem ji nedonutil, aby ošahala plasty okolo sebe. Jenže ono těch 2100-2200 ot/min je na 5-ku mezi 90-95km/hod., takže to bylo fakt na palici.
No snad jsem o víkendu našel zdroj drčení. Nejspíš to byl plast krytu vodního kanálu - prostě to torpedo pod stěračema. Okraje jsem podlepil zbytkem pěnové dveřní fólie, původem ještě z OCT I. A krátké asi 4 cm dlouhé pruhy jsem dal mezi tenhle plast a černý plech stěny vodního kanálu, kde byl plast torpeda zvednutý/zdeformovaný a byla tam škvíra asi 1 mm. No zdá se, že to bylo ono. Po drnčení zatím ani památky.rps20180812_225557.jpegrps20180812_225625.jpegrps20180812_225647.jpeg

Jsem si všiml, že o to torpédo se mi loupe lak na základovku, tam kam si nalepil pěnu, no to mě poser co budu  ještě reklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, rkonf napsal:

Roman8282: No myslím, že toto téma najdeš v diskuzi u jakéhokoliv auta... Jinak já mám Rapida od května, najeto 17 tisíc a zatím vše OK.

 

 

jj, jsem si toho vědom, určitě budou i světlé vyjímky, jen mě se*re, že za takové peníze dostane člověk tohle, myslel jsem si, že škodovka bude kvalitní kus domyšleného auta, a že když koupím nové, nebudou starosti a nebudu toho litovat... evidentně naivita, ale i přesto si půjdu rapida zítra projet, teda pokud mě ve škodovce nechají a proženu to po kostkách, abych viděl, jak je na tom v roce 2019

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...