Přejít na obsah

nefunguje část topení


Daniel-crazy

Doporučené příspěvky

Zdravim, mame superba II rv. 2010, dovoz francie, 103kw 2.0.TDI. V autě je dvouzonova klimatizace. Zjistil jsem, ze nam funguje pouze leva cast automobilu, kde topeni topi. Z prave casti vozidla jde pouze studeny vzduch. Pri maximalnim nastaveni teploty fouka v prave casti pouze takovy vlazny vzduch. Nejhorsi je to pri ranu, kde se odmrazi jen leva cast okna teply vzduchem.

Ma prosim nekdo napad ci informaci, cim to muze byt? V servise jsem jeste nebyl, zkousim se prvne pozeptat zde.

Predem se omlouvam za diakritiku

Dekuji Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím, mám podobný problém s topením u svého superba combi. Topení topí vepředu, ale otvory, kde proudí vzduch k pasažérům na zadních sedadlech( "b" sloupek), jde pouze chladný vzduch. Při maximálním výkonu topení jde trochu vlažný vzduch. Má někdo podobný problém? V bývalé O II jsem takový problém neměl - tam to topilo stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
V 19. 1. 2014 na 16:48, Daniel-crazy napsal:

Děkuji za info, již vyřešeno. Bylo to čidlo teploty pro pravou stranu vozu. Čidlo pořád hlásilo maximum stupňů a tak vozidlo pořád chladilo pravou část. Problém vyřešen za pár korun... Díky za tipy

Ahoj,

kde se prosím Tě nachází to čidlo ? Měnil jsi ho? A co to stojí? Mám úplně ten samý problém. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
V 10. 11. 2013 na 23:31, Daniel-crazy napsal:

Zdravim, mame superba II rv. 2010, dovoz francie, 103kw 2.0.TDI. V autě je dvouzonova klimatizace. Zjistil jsem, ze nam funguje pouze leva cast automobilu, kde topeni topi. Z prave casti vozidla jde pouze studeny vzduch. Pri maximalnim nastaveni teploty fouka v prave casti pouze takovy vlazny vzduch. Nejhorsi je to pri ranu, kde se odmrazi jen leva cast okna teply vzduchem.

Ma prosim nekdo napad ci informaci, cim to muze byt? V servise jsem jeste nebyl, zkousim se prvne pozeptat zde.

Predem se omlouvam za diakritiku

Dekuji Dan

Ahojky. Ja mam ten isty problem, Ja som to zistil dnes rano ze v aute neni tak teplo. Daval som ruku za jazdy pod sedadlo spolujazdca  na podlahu - podlah kurenie a slo stale studeny vzduch.. Potom som uz skusal aj klapky  a fakt ide len lava strana vozu a z pravej strany. - vsetky klapky aj na vyhrev celneho skla ide studeny vzduch- Skratka, polovica - lava vozidla je huruci vzducg a polovica Prava je studeny vzduch. Kde sa nacahadza to cidlo::: a ako s ak nemu dostanem, je to velky problem? Keby si mi mohol a bol tak dobry poradil?? Vdaka Dusko

Auto Skoda Superb 2 r v 2009 2,0 TDi 103 KW Doteraz som s tym problem nemal.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si osobně myslím, že je vadný regulátor tepla pro pravou stranu, protože když se to dá naplno, tak by snímač teploty na to neměl mít vliv, prostě chceš naplno, ale regulátor prostě neotevře.... Mám to samé a nikdo tu není schopný dát vědět, kde se to nachází......  Zkoušel jsem i pomocí návodu na YT dát klapky do základní polohy, ale bez výsledku... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá informace se cení, takže díky za info. Jsem na to zvědavý, protože i logicky, když je menší průtok vody, tak se to nestíhá ohřívat. Nevím tedy jestli jsou tam dva nebo jeden, který je rozdělený, každopádně dřív to topilo o mnoho lépe i ta strana řidiče. . . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to způsobeno zanesením chladící kapalinou, která vytvoří tuhou hmotu ucpávající kanálky vnitřního výměníku. ŠA používala kapalinu, která se takto chovala. Řešení je výměna výměníku. Už jsem i viděl postup na propláchnutí pomocí tlakové vody a směsi s octem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Nazdar přátelé, mám starý SII 2008, nejeto půl milionu. Přestala topit pravá strana auta. Vy, kdo jste to již řešili, myslíte si že opravdu není jiná možnost, než výměna radiátoru topení?

Příliš se mi do toho nechce. Díky moc za rady. Jirka 

 


                Addresa 08: Klima/topení  (3T0 907 044 M)

15:21:38
  IDE00025   Teplota chladicí kapaliny 63 °C
  IDE00976   Teplota v přívodu vzduchu vpředu vlevo 37.3 °C
  IDE00977   Teplota v přívodu vzduchu vpředu vpravo 27.0 °C
  IDE00979-ENG101755   Teplota ve vývodu vzduchu v prostoru nohou vlevo-MUX Ausblastemperatur 46.7 °C
  IDE00980   Teplota ve vývodu vzduchu v prostoru nohou vpravo 27.0 °C
  IDE00983   Vnitřní teplota 32.5 °C
  IDE00998   Teplotní klapka vlevo: skutečná hodnota 228 
  IDE01042   Teplotní klapka vpravo: skutečná hodnota 227 
  IDE01043   Teplotní klapka vpravo: požadovaná hodnota 100.0 %
  IDE01044   Teplotní klapka vpravo: doraz studeného vzduchu 25 
  IDE01045   Teplotní klapka vpravo: doraz teplého vzduchu 227 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...