Přejít na obsah

Eko-likvidace vozidla a rady


Marťa33

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, potřebuji ekologicky zlikvidovat jednu havárku. Kontaktoval jsem jeden vrakáč poblíž Brna,  bylo mi řečeno, 

že likvidační protokol je vystaven až následující den kdy proběhne likvidace a jakmile vozidlo odevzdám je  vystaven doklad o převzetí k likvidaci.

 

Na některých stránkách jsem se dočetl , že likvidační protokol by měl být vystavován ihned, že spousta lidí pak už majitele ani nevidí.

 

Je toto tedy dobrý postup nebo raději "ruce pryč"

 

Díky všem za názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

A když odvezu na ekolikvidaci 20 let starý auto, tak mi oni vystaví doklad o likvidaci se kterým potapkam na evidenci a s dokladem o zrušení evidence pak na pojišťovnu zrušit pojistku. To bych věděl.

 

ALE- když je to moje likvidovaný auto už z roku 1994 a má to emisní normu asi jen EURO2 (Twingo C3G). Budu pak muset platit při jeho zrušení evidence nějakou ekologickou dan?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No. Tak to vypadá, že to s tim twingem ještě chvilku potáhnu (technická mi končí příští jaro)

 

Sem totiž píchnul a s velkým úsilím sem hledal na prahu ještě nějaký místečko kde by se dal bezpečně opřít hevírek bez toho aniž by se mi začal celej práh bortit. Při tom sem odloupával kusy prahu a vypadávaly rezem pěkně natrávený fláky plechu. Musí to dát ještě jednu zasolenou zimu. Vezmu montážní pěnu, zapěnuju, ořežu, nastříkám gumoasfaltem a ....

 

No prostě to musí ještě chvilku vydržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to asi jo no. Prostě bych chtěl ještě tuhle zimu ušetřit od soli svojí novu Fabuli a huntovat to twingo. V létě s tim twingem jezdim už jen vesničkama pomalu na stavbu v montérkách, na delší cesty a rychlý ježdění to už neni. Hučí mi ložisko tak, že to nikdo z vás ještě neslyšel.

 

Prostě ještě jednu zimu, dodělat chalupu a pak do šrotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den,

zajímalo by mě jak se dívá zákon na tuto situaci.

Mám auto, totální škoda po nehodě, ale samozřejmě je tam fůra dílů, které by se daly prodat. Tudíž auto nechci ekologicky zlikvidovat, ale rád bych prodal na díly... Jak tedy prodat a následně auto odhlásit z evidence? děkuji za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SPZ do depozitu (sice budeš ročně platit pár stovek dokud je budeš mít v depozitu), zrušit povinný ručení a auto odstavit na vlastní soukromej pozemek.

 

Auto si v klidu rozprodávat a pak až co zbyde, tak z toho vydrbat zbytek věcí který se odevzdaj do nebezpečnýho odpadu.

 

A holej skelet odvest do šrotáku s velkým techničákem. Tam to nafotí, zváží, daj ti ještě nějakou kačku za holý železo a napíšou doklad o likvidaci karoserie podle VINkodu.

 

A s techničákem a dokladem o likvidaci na magistrát kde ti to auto nadobro odhlásí a přestaneš platit za uložení SPZ v depozitu.

 

Tolik teorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji

Ještě pár detailů mi ovšem není jasných.

1) nemám čas, nejsem dlouhodobě v Čr,takže bych nejraději prodal auto v celku a co nejdříve.. Je zde nějaká možnost?

2)auto mám nyní na soukromém parkovišti, značky v depozitu, ale vzali mi jak malý tak velký TP.. :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mr.Pavka děkuji za radu.

Nakonec jsem to vyřešil takto. Vrak jsem prodal přes inzerát, auto si koupili z likvidace autovraků, hned mi vystavili listinu o likvidaci. S tímto jsem šel na magistrát, kde mi auto odhlásili a tímto se vše uzavřelo.

Kdyby tedy někdo řešil stejný problém, zde jsou kroky, které jsem učinil.

1)Nebourané auto jsem složil na soukromé parkoviště

2)odevzdání značek a malého TP do depozitu

3)zrušení povinného ručení

4)prodej, získání dokladu o likvidaci

5)odhlášení auto z evidence

Snad to někomu, kdo to řeší prvně, tak jako já, pomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Nevite jak to je po novemu? Mam nepojizdne auto, ktere chci prodat na ND. Zajemce by byl, ale on to nechce prihlasovat a zbytecne platit prevod a mi se jedna o to, abych mohl zajit na urad s RZ + malym a velkym TP a to auto vyradili z evidence a mohl tak zrusit pojistku. Da se to tak nejak udelat? Nemam s tim zkusenosti a na netu se to ruzni a hlavne nechci mit pak nejaky problemy, ze auto nebylo ekologicky zlikvidovano. Ale par lidi mi rikalo, ze to udelali tak, ze zasli na urad s tim, ze rekli, ze auto bude stat na pozemku a bude slouzit treba jako kurnik pro slepice nebo vcely, nebo tak neco, popriklade ze clovek vyuzije motor a prevodovku na domaci trakturek :D:lol::lol: Je na tom neco pravdy?
Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 11. 11. 2013 na 13:24, Marťa33 napsal:

Zdravím Vás, potřebuji ekologicky zlikvidovat jednu havárku. Kontaktoval jsem jeden vrakáč poblíž Brna,  bylo mi řečeno, 

 

já znám tuto ekologickou likvidaci autovraků v Brně. Jak je to dneska s legislativou vůbec netuším. To asi nejlépe vyřeší jeden telefonát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
před 11 minutami, milanxx napsal:

Do 31.5.2020 odhlásit. Tím padne i pojistka. Odtah bude asi na plošině, že? Po mě chtěli fofokopii techničáku s odhlášením a pak mi dali papír s potvrzením o likvidaci. Naložili a odjeli.

 

Přesně tak na plošině. Díky za radu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...