Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro TDI specifikace VW 507.00


Hravec

Doporučené příspěvky

Oleje 0W-30 by mohli mít lepší základový olej. Viskozita je tekutost a má s mazací schopností oleje jen málo společného. Viskozita 0W-30 oleje za studena je několikanásobně vyšší než za tepla, tak není důvod se čehokoliv bát. Naopak pro studený motor je tekutější olej výhodnější - rychleji se zaolejuje. viz "mazivářská poradna". Ale nejlepší je neřešit, jezdit a VČAS měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Prosim o radu s vyberem mot. oleje pro OIII 1.6tdi 66kw (2014) najeto 150k. Jsem pracovne v zahranici (it) a na vyber mam castrol edge fst titanium longlife 5W30 (ovsem cena 75euro za 5l) nebo Mobil 1 esp 5w 30 (55e) a nebo shell helix ultra 5w30 C3 (55e). Na baleni shell helix jsem nenasel normu vw507 ovsem dle ACEA (cili C3) by sedel. Nema nekdo zkusenosti s timto olejem? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Jsi ve špatném tématu OII má jiný 1.6 TDI než OIII

2. Chce výměnu oleje nebo jen dolití ? Pokud výměnu tak jakýkoli z olejů z 0/5W-30 se specifikací VW507.00 nic jiného tam nelij na značce nezáleží je to fuk, pokud jen potřebuješ dolít, můžeš použít i ten s ACEA specifikací do max. 0.5l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, 15degren napsal:

1. Jsi ve špatném tématu OII má jiný 1.6 TDI než OIII

2. Chce výměnu oleje nebo jen dolití ? Pokud výměnu tak jakýkoli z olejů z 0/5W-30 se specifikací VW507.00 nic jiného tam nelij na značce nezáleží je to fuk, pokud jen potřebuješ dolít, můžeš použít i ten s ACEA specifikací do max. 0.5l

Dekuju. Potrebuju vymenit prave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Pánové, potřebuji vědět, jak moc jsem to podělal. Dnes jsem do O III, 1.6 TDI 77kW dolil cca 0.5 litru tohoto oleje: https://goo.gl/dpdvw1

(Castrol Magnatec 5W 30, A5). Nechal jsem se unést označením 5W-30, nějakou specifikaci VW 507.00 jsem v ten okamžik neřešil. Jak velkej je to problém? Díky

Editováno: , autor: blackfish5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) Z výše uvedeného výřezu manuálu vyplývá, že to NENÍ vhodný olej. Oleje A1/A5, B1/B5 mají sníženou HTHS viskozitu a smějí se používat jen do motorů k tomu přizpůsobených. Druhá věc je, že i při provozu (stárnutí) správného oleje se viskozita snižuje, takže si také myslím, že katastrofa biblických rozměrů nenastane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...