Přejít na obsah

Jak vynulovat servisní interval?


JimTDI

Doporučené příspěvky

mnoo, tak to dik, takze to znamena, ze jedno z toho mi odeslo a ted to po me chce ten pin, jestli to chapu dobre. A kde se da zjistit, nebo jak to proste vynuluju?!?

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

mej vypnute zapalovani

prave tlacitko na budikach zmackni a zapni zapalovani - no a pote uz muzes tlacitko pustit.

Chytni leve tlacitko na budikach a pootacej snim do prava do kud se ti tam proste neobjevi interval oil pokud se tam zobrazi - muzes vklidu vypnout zapalovani a je smazano :)

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

no to prave tak jednoduche neni, dojedu tim levym tlacitkem k tem nulam a tam koncim, kdyz otacim dal tak se jenom prepinam mezi jednotlivejma ciframa, ale k intervalu oleje se proste nedostanu :( nevim, neresim, uz jsem si na to pomalu zvykl, stejne uz ma pred sebou holka posledni zimu, pak at se s tim trapi nekdo jinej :)

ale dik za snahu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročetl jsem si toto téma a chtěl bych se ještě zeptat, jak poznám že mám pevný či prodloužený servisní interval? Nápis service oil mi začal blikat při

zapnutí zapalování asi kolem 110 tis. km a po uběhnutí 112 tis. km jsem si všiml že se mi denní počítadlo vynulovalo a začlo počítat znova tak se chci zeptat jestli je jedno kdy si interval vymažu? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si to myslel taky, ale přes VAG mám stále kodování nastaveno na QG1, přičemž mi letos hlásil počítač po 15000. Chtěl jsem nastavit prodlouženej, ale protože je nastaveno kódování na QG1, tak nevim, jak vynulovat, zatim to mechanik udělal přes tlačítka a já vůl mu tvrdil, že je to jedno a že si to stejně nastavim přes kabel ... :aggressive:

Tak teď nevím, jak to vlastně je. Vyskočil mi "Service x km". Jezdil jsem dál a nevynuloval to. Po ujetí těch x km se to pak samo ztratilo a už se to neobjevuje. Oil se neobjevil.

Může mít nevynulování nějaký negativní dopad na auto? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
Trošku jsem s tím maturoval, ještě bych to doplnil o přesnější popis:

Vozidla s pevnými servisními intervaly QG0

Při vypnutém zapalování stiskněte nulovací tlačítko denního počítadla

ujeté vzdálenosti a držte je.

Zapněte zapalování, a pusťte. Potom tlačítkem u druhého budíku (kde jsou hodiny) otočte doprava. Interval je vynulovaný.

u3nos

TAKŽE PŘESNĚ TENTO NÁVOD JE PŘESNÝ. DĚKUJI ZA POMOC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj nevim jakej mam servisni interlav ale zkoušel sem při vypnutém zapalování držet reset,zapnul jsem zapalovaní reset pustil a pak tam kde jsou hodiny (levej budík) tam se pootočil do prava a nic:( pls poradte co delam špatně mam O1 combi 2000r.v. 1.9tdi 81kw dik moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

takze, dneska jsem nuloval service mod na dvou octavicich... obe jsou to okty prvni generace, jedna r.v. 2002, ma nastaveny prodlouzeny interval (30 000km) a druha r.v. 2003, klasicky interval (15 000km) a delal jsem to takto...

1) zmacknul jsem tlacitko na nulovani denniho ukazatele ujetych kilometru (ten v pravo) a drzel... porad drzet a nepoustet...

2) strcil klicek do zapalovani a otocil na jednu otacku, aby se rozjela elektrina

3) levym tlacitkem (kterym se nastavuji hodiny) jsem otocil lehce doprava, dokud interval "nezmizel"

4) po vynulovani invervalu jsem jeste drzel 10sekund tlacitko pro nulovani denniho poctu najetych kilometru a vse je ok... ozkouseno pri dalsim sepnuti zapalovani. nic se neukazuje, nic neblika... ani SERVICE, ani service 1500km atd.

ikdyz ted nevim, jestli jsem kolegovi, kterej ma nastaveny prodlouzeny interval, ho zpet neresetnul na 15 000km, ale myslim ze ne, to bych musel pouzit vag

lol

Editováno: , autor: nohic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
takze, dneska jsem nuloval service mod na dvou octavicich... obe jsou to okty prvni generace, jedna r.v. 2002, ma nastaveny prodlouzeny interval (30 000km) a druha r.v. 2003, klasicky interval (15 000km) a delal jsem to takto...

1) zmacknul jsem tlacitko na nulovani denniho ukazatele ujetych kilometru (ten v pravo) a drzel... porad drzet a nepoustet...

2) strcil klicek do zapalovani a otocil na jednu otacku, aby se rozjela elektrina

3) levym tlacitkem (kterym se nastavuji hodiny) jsem otocil lehce doprava, dokud interval "nezmizel"

4) po vynulovani invervalu jsem jeste drzel 10sekund tlacitko pro nulovani denniho poctu najetych kilometru a vse je ok... ozkouseno pri dalsim sepnuti zapalovani. nic se neukazuje, nic neblika... ani SERVICE, ani service 1500km atd.

ikdyz ted nevim, jestli jsem kolegovi, kterej ma nastaveny prodlouzeny interval, ho zpet neresetnul na 15 000km, ale myslim ze ne, to bych musel pouzit vag

lol

Presne tak to funguje... Mom O1 r 9/2000 a slo to na prvy krat... Dolezite je to "PORAD DRZET A NEPOUSTET" po celou dobu... Takze preistotu PRAVACKOU zmacknut "nulovanie denneho ukazatela"DRZAT!!!!!!!!

LAVACKOU potocit klickem v zapalovani-ide to trocu "blbo"....

LAVACKOU otocit do prava na tlacitku na nastavenie hodin...

PRAVACKOU stale DRZAT!!!!!! tych 10 sec.... No uz mozes pustit.....

Urcite to funguje...

L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Mám lamácký dotaz, při nulování servisního intervalu u vozidla s QG1 - long na QG0, přešel jsem na výměnu po 15 tis. km, mi mechanik zmáčknul pouze tlačítko mazání denní ujeté vzdálenosti. Po otočení klíčků ho pustil. No a mě by zajímalo, jestli se interval vymazal, protože, když jsem to zkoušel já, dle návodu tady řečeného, tak mi pokaždé na maxidotu svítí hláška "servis nyní". Co se týče tlačítka na nastavení hodin, tak to naprosto nic nedělá, jen nastavuje čas. Po pár vteřinách se mi pak zpět maxík přepne do normálního módu, ale to udělá i když ničím netočím. Takže mám vymazáno??? :feve: Nebo nemám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"servis nyní" to píše, až když zmáčknu tlačítko na nulování deních Km, a po otočení klíčku do polohy 1, no a nulovat přes budíky, tak to nejde prostě se to nechytne, skončí to u toho nápisu "servis nyní" a po několika vteřinách se maxík přepne do normálního režimu a tlačítkem se zas akorát nastaví minuty. Zkusím to ještě přes vag, ale byl jsem v servisu znovu, kde mi to přes VAG takto udělali jak píšeš, ale pořád tam po zmáčknutí toho tlačítka a otočení klíče je nápis "servis nyní".

No u mě přes VAG mi to vypíše na adr. 17, kanál 02, hodnotu 0;

adr. 17, kanál 45, hodnota 1;

adr. 17, kanál 39 nejde nastavit.

no v každém případě, co se týče nulování s tím, že při ručním nulování na maxidotu měla vyběhnout hláška OIL a Servis, tak to ani náhodou, akorát mi tam vyběhne hláška "servis nyní" a když jsem se díval, tak v kanálu 40 - hodnota 0; 41 - 0; 42 - 15; 43 - 15; 44 - 365.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já si právě myslím, že možná ten nápis servis nyní znaméná, že právě proběhl servis a tím se nastaví ten interval, ale je to pouze má doměnka. No poznám to koncem července, bo servis jsem dělal před 2 lety v srpnu. Tak jsem zvědav, co tam bude, nebo jestli tam vůbec něco bude. V každém případě, vím kdy jsem dělal výměnu při kolika KM, takže to určitě příští rok nepřešvihnu, jen jsem byl zvědavý právě na to nastavení a nulování, a to že se někomu zobrazuje kolik ještě zbývá do výměny km.

Dělal to někdo doma kdo má Maxidot? Jestli mu to háže taktéž servis nyní, nebo jestli to vypíše olej, servis (insp.) a 15000 Km?

to olisoft: Nevím, nuloval to jen tím tlačítkem deního počtu KM, víc ne, pak na druhý den přes VAG. Víc jen to co jsem psal výše a adr. 17 v kanálech 40 - hodnota 0; 41 - 0; 42 - 15; 43 - 15; 44 - 365.

Mě spíš zaráží, že na služebních O2-kách a O1-čkách, když zmáčku tlačítko na vynulování denních KM a sepnu klíče do polohy 1 mi vyjede kolik zbývá KM do dalšího servisu a u mě to udělá jen "servis nyní".

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"servis nyní" zanamená že máš udělat servis.

Když podržím tu tyčku na km po zapnutí klíčku tak se na maxíku vždy ukáže kolik do dalšího servisu km a dní, pokud je tam např. 1 den tak druhý den se tam objeví "servis nyní" a když kouknu na kanál 02 tak je tam 1=zobrazit výzvu na servis, přizpůsobím na 0 a potom "servis nyní" zmizí a je tam zase kolik km a dní, u krátkého 15000km a cca 365 dní, na kan. 40,41 se udělají 0, u dlouhého jsou tam zprvu tři čárky než se to nějak vyhodnotí.

Jednou se mi ale stalo toto, nastavil jsem dni a km od servisu na 0 (kanál 40,41) ale servis nyní svítil pořád, kouknul jsem na kanál 02 a tam taky nula, tak jsem přizlůsobil i když je to nelogické z té 0 na kanále 02 znovu na 0 bylo to OK.

Prostě když máš na kanále 02 hodnotu 0, tak ještě zkus dát novou hodnotu taky 0 a uložit.

Ještě ně napadlo něco, kdyš si přešel na QG0 překódoval si to ? Ale to by němělo mít vliv, kdyby ne tak by se znuloval dlouhej interval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to teda nevím, koukni na adr. 17 na kódování, předposlední pozice (xxx0x) by si měl podle visu mít "0" pro pevný interval, potom zkus na přizpůsobení kan. 02 dát hodnotu "0" a uložit a to i když už tam třeba je, jak jsem psal, jednou se mi stalo že jsem tam měl 0 a servis nyní svítil, uložil jsem znovu 0 a zhasnul ...jinak už teda nevím...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...