Přejít na obsah

Palubní počítač - problémy


eon

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím všechny,

mám octavii r.v.1997 a tento týden se mi zbláznil počítač.Při normální jízdě mi ukazuje momentální spotřebu okolo 51 litrů a průměrná stoupá až na 99,9.

Občas se to zméní a ukazuje normálně,ale jen chvíli a pak se to vrátí zase na 51 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Díky za ochotu.Napsat že je to v manuálu je opravdu jednoduché pro toho kdo ví kde hledat.Já měl auto v servisu a všimnul sem si toho až po převzetí ,naštěstí to není nic vážného a i podle další hodnoty ukázané na pal.počítači my bylo jasné že je tam jen něco přepnuté a to hodnota času běhu motoru.Tak Vám děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. MFA2 se mi resetuje spolu s MFA1 po vytažení klíčku ze zapalování a ani to nemusí být přestávka dlouhá 2 hod. Prostě vytáhnu klíček a i když ho vložím zpět během jedné vteřiny, tak už jsou obě paměti (MFA1 i MFA2) vyresetované. Neví někdo čím by to mohlo být???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Palubní počítač nejde vůbec pomocí tlačítek na páčce přepnout. Po nastartování mi to zobrazuje pouze hodiny a napis MFA nebo co to tam je.

Zajímalo by mě, jestli je chyba nekde v páčce nebo někde jinde. Předem děkuji za vaše názory a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

mám problém s palubním PC na octě rv.99, 1,9tdi 81kw (66kw motor předchozí majitel zakousl a dal tam 81kw), 4x4, budíky č. 1U1 919 034 G. Problém je ten, že palubní počítač vůbec nereaguje na přepínání hodnot pomocí páčky. Zobrazuje pouze hodiny a před hodinama je zkratka MFA1. Nic jiného mi nikdy neukázala. Páčků jsem měl rozdělanou a proud do ní jde. Jen ten display mlčí :( (chyba v budíkách?, někde v kabelech?, páčka?). Předem chci upozornit, že jsem v tomhle směru uplný blbec, tak na mě pomalu. :help:

Pokud by měl někdo nějaký nápad čím by to mohlo být, tak se prosím podělte. Předem děkuji za nápovědu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aby budiky poznali, ze se vodic uzemnil, tak v nich bude pull up, predpokldam, ze by na vodici mohlo byt napr. 5v a po sepnuti packy padne na nulu

nebo odpojit od budiku a zmerit vuci zemi :)

pokud tomu stejne nerozumi, tak je mu ta informace k nicemu :)

zkontroluj u packy hnedo bily drat, jestli je uzemneny, 6pinovy konektor 3. pin

do budiku vedou draty do zeleneho konektoru piny 23, 24 (kolibka) a 25 (reset)

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zajímalo by mě jak funguje MFA na octaviii 1,6 AEE, hlavně to kde bere údaj o spotřebě. Jelikož například u golfa III 1,6 AEE nebo třeba ibizy/cordoby 6K1 1,6 AEE/ALM se MFA vůbec nedodávalo, protože řídící jednotka motoru nemá výstup na budíky, tak by mě tedy zajímalo, zda octavia má už řídící jednotku, která už má výstup s údajem o spotřebě pro budíky (MFA) a nebo je to řešeno podobně jako u felicie, že čidlo pro měření spotřeby je přidělané na kabel vstřikovače?

Moc by mi to pomohlo, pokud by někdo dokázal odpovědět a trochu to rozvést... Díky Pavel.

Editováno: , autor: pavel14
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim jestli ti to pomuze, jestli si to pamatuju dobre, tak tu driv resili, ze tento udaj o spotrebe je veden spolecne s otackama, frekvence urcuje otacky motoru a strida spotrebu

nebo tak nejak :)

(spis nejak jinak, kdyz by byla strida 0, tak nebude ani zadna frekvence :( )

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím Vás, tak se mi na mojí Octavii vyskytl menší problém. Když nastartuji nebo otočním klíček do polohy jedna, naskočí mi na pravém displeji samosebou i palubní počítač. Problém je ale v tom, že od otočení klíče mě údaje na pal. počítači pustí jen o jednu pozici vedle, ale pak už počítač nereaguje. Když znova otočím klíčkem na nulu a pak na jedničku, tak mě to zase pustí jen o jeden údaj vedle. Nestalo se Vám to už někdy? Nevím co s tím :( Někdy to údaje přepíná v pohodě, někdy to prostě pustí jen a jeden údaj a ten tam zůstává a nehnu s tím. Poraďte prosím čím by to mohlo být. Díkec moc, snad mi nějak pomůžete....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

ja mam tiez ten isty problem, vytiahnem kluciky a oba displeje sa resetuju. Ked vytiahnem kluciky tak vsetko z nich zmizne a vyzeraju ako by bola odpojena bateria, a ked znova vlozim kluciky tak naskocia ale vyresetovane. Hladal som temu a nasiel som len tuto. Neviete niekto co to moze sposobovat? Diki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...