Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

chci se zeptat, neslysite obcas od levyho predniho kola, resp nekde z leve strany vepredu takovy lupnuti nebo klepnuti?

u mne se objevuje pri zarazeni rychlosti a naslednem pusteni spojky.

nevim jestli to je tim, ze se prenese ten raz do motoru a nasledne do silentbloku. za jizdy neni slyset vubec nic, ale obcas kdyz jedu po hodne rozbite silnici v mensich rychlostech tak to slysim anebo jak jsem jiz zminoval, po zarazeni rychlosti a naslednem pusteni spojky.

 

jel jsem kolem myho autorizaku, tak jsem se tam stavil a samozrejme technik pri projizdce neslysel nic co by se mu zdalo divny.

 

neni to nic drastickyho, jen mne zajima, jestli nekdo neco podobnyho slysi ve svem voze. nebo cim by to jakoze mohlo byt. mozna je to normalni a jsem paranoidini, i to je moznost.   :)

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém, Rapid TSI 77kw najeto okolo 4000 km a ozývá se takové ťukání nejspíš levá přední strana. Jezdím denně po horších cestách a na nerovnostech při určité rychlosti to ťuká a zdá se že čím dál hlasitěji, protože si toho už všimla i manželka, která je jinak na jakékoliv zvuky ve voze  zcela imunní. Okoknul jsem to zespodu ale díky plastové kapotáži stejně nelze nic zjistit, tak ještě mě napadá, jestli to nemůže být lanko či bovden k otvírání kapoty. Pokud vede někde tunýlkem a na nerovnostech se to rozechvěje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám Rapida od dubna a mám to stejný, Nejsem si teda jistý, zda je to vždy u spojky, ale každopádně z levé strany při najetí na nerovnost to bouchá.

Mám odpozorováno, že pokud je auto "studené" tak to dělá a když už jedu třeba přes 30 min, tak to nemám. V létě jsem si toho nevšiml až teď, když se ochladilo.

Přiznám se, že u nového auta mě to zarazilo a od  Škodovky je to moje 3 nové a tohle jsem u Fabie prostě neměl. 

Docela mi to vadí..

Byl s tím někdo v servisu?

Editováno: , autor: emates
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja kdyz jsem s technikem z autorizaku objizdel kolecko kolem prodejny, tak to zrovna jak na potvoru nebylo moc slysitelny (ja jsem to sice obcas zaslechl, ale on rikal, ze nic neslysis, takze budto fakt neslysel, nebo nechtel slyset, no to uz je jedno), takze jsem se s nim domluvil, ze to budu sledovat a kdyztak to jeste budem resit.

 

neco vypravel o ulozeni na te leve predni strane, ze tam je spojka a motor je pruzne ulozen, takze to muze byt neco s tim souvisejiciho. nevim, osobne se v tom nevyznam, takze jsem mu na to moc nemel co rict... kazdopadne, je dobre vedet, ze to je zjevne problem vice kusu, nikoliv jen zavada na 1 aute.

 

klidne, ale doporucuu, at s timnekdo z vas do autorizaku taky zajede a schvalne se pak podelte s informaci, co vam technik sdelil. dik

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to asi nemoc rapidů. Od 2000km mám stejný problém a ani ve dvou autor.servisech nic neporadili. Při řazení ne dvojku a na trojku a při malé rychlosti duté klepání na levé straně.Dost mě to vytáčí,ale asi to budu muset nechat víc projevit jak mě radili. Jak někdo zjistíte co to dělá  dejte vědět. Dík Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele tak ja uz to nemam jen pri praci se spojkou ale i na nervonostech konkretne kdyz se auto rozkejve ze strany na stranu (na pricnych nerovnostech to spis neni) a taky to dela jen nekdy :) a ma to uplne stejnej drncivej zvuk jako drnceni kufru co sem daval video v jinym topicu, konkretne tady :) ale jde to zleva zepredu + ten kufr zustava.... A rekl bych ze to neni od kola (jakoze by byl spatnej nejakej čep nebo neco) kdyz najedu ciste levym kolem do diry tak se to neozve, fakt jen kdyz se auto rozhoupe :) najeto neco pres 4tis km::)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mne to je nejvic slyset, kdyz jedu pres nejakej kruhovej objezd, kde je jeste idealne rozbitej nebo hrbolatej asfalt. tam se to klepani projevuje nejvic. pri prejizdeni pricnych nerovnosti to je vetsinou v klidu, ikdyz obcas se to to taky ozve, ale jak pise rogerer, kdyz se to rozkejve ze strany na stranu, tak je to slyset fest.

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

mám taky fungláče 1,2TSI 77kw, na 17kách kolech a cca při 3 000 km jsem začal pozorovat stejný problém. Zejména při studených rozjezdech, v malé rychlosti při přejíždění drobných nerovností se z pod vozidla na levé zadní straně ozýva duté, tlumené klepání. Podobný problém jsem měl na mazdě 323f, tam to vyřešila výměna stabilizatorů, u fabie jsem to neřešil, ta byla ke konci rozhrkaná celá :kol-28: , ale u nového auta mě dost vytáčí. Proto jsem vyhledal toto forum, abych si o tom něco přečetl, a jak zjištuju, nejsem v tom sám. 

Dále, snad se na mě nikdo nerozzlobí, že to píšu v tomto vláknu, při vyšší rychlosti na našich prudce kvalitních dálnicích (130 a více), slyším ze středového sloupku  u řidiče jako by rezonování či lupání, elektronického charakteru, jako by tam něco probíjelo nebo zkratovalo - fakt nevím , každopadně  je to pro mě nepříjemné.

Jak budu mít trochu času, zajedu také do autorizovaného servisu a budu doufat, že budu mít štěstí na mechanika, který bude mít sluch jak rys. Jinak, jak jsem se tu také dočetl, mi asi žádnou závadu neuznají :kol-46: . Pak sem také připíšu, jak jsem dopadl. Jinak fajn forum...mějte se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes auto dal do servisu. Cestou tam to zase klepalo (jako každý den), když jsem se jel projet s technikem, tak on řídil a tvrdil, že to nic neslyší. Na dotaz, zda se s tím už setkal, tak řekl, že NE. Když jsem mu řekl, že jsem na fóru četl, že nejsme sám, tak protočil oči a jen řekl "no jo, fóra".

Nicméně si to tam nechal, že se na to podívají. 

Jak jsem dopadl, ještě nepíšu, ale mám tušení, že nijak.

Editováno: , autor: emates
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To klepání mě taky štve, asi tam zajedu.. Dělá mně to i na nerovnostech, ale spíš v mírné zatáčce když se odlehčí jedna strana.. Jak vám drží řídící jednotka? Ta se tam pěkně klepe, to drží snad jen na tom tapecu přes plastový nesmysl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

tak jsem tam byl, závada se neprojevila, takže údajně to rozebrali, přitáhli všechny šrouby. Samozřejmě to dělá dál.

Nicméně jsem dnes ráno volal prodejci svého Rapida a ten mi řekl, že něco takového se zákazníkem řešil. Nemohli na nic přijít a po všech testech došli na to, že je to silentblok převodovky. Od té doba má údajně pán klid.

Bohužel mám prodejce 250km, ale asi tam zajedu.

 

Každopádně mi bylo doporučeno, ať to hlásí více lidí, že pak se to bude řešit, takže kdo ten problém má, jeďte do servisu ať je nás víc a můžete se to řešit. Auta máte v záruce, tak to nic nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,

 

Jo, popravde mne napadlo, ze nejakej silentblok by to mohl byt, ale jelikoz tomu rozumim jak koza petrzeli, tak to byla pouze domnenka. :D

 

Az pujdu prezouvat auto, tak jim reknu, at se na to rovnou mrknou jestli problem nemuze jit odtamtud. Hlavne se chci vyhnnout tomu, ze rozeberou a nasledne slozi cely predek a nic se nevyresi...

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém, Rapid TSI 77kw najeto okolo 4000 km a ozývá se takové ťukání nejspíš levá přední strana. Jezdím denně po horších cestách a na nerovnostech při určité rychlosti to ťuká a zdá se že čím dál hlasitěji, protože si toho už všimla i manželka, která je jinak na jakékoliv zvuky ve voze  zcela imunní. Okoknul jsem to zespodu ale díky plastové kapotáži stejně nelze nic zjistit, tak ještě mě napadá, jestli to nemůže být lanko či bovden k otvírání kapoty. Pokud vede někde tunýlkem a na nerovnostech se to rozechvěje.

 

 

Ahoj,

mám Rapida od dubna a mám to stejný, Nejsem si teda jistý, zda je to vždy u spojky, ale každopádně z levé strany při najetí na nerovnost to bouchá.

Mám odpozorováno, že pokud je auto "studené" tak to dělá a když už jedu třeba přes 30 min, tak to nemám. V létě jsem si toho nevšiml až teď, když se ochladilo.

Přiznám se, že u nového auta mě to zarazilo a od  Škodovky je to moje 3 nové a tohle jsem u Fabie prostě neměl. 

Docela mi to vadí..

Byl s tím někdo v servisu?

 

Tak úplně stejně jak jste to popsali to mám i já na Toledu. Začalo to už kolem prvních 500km, teď najeto 5800km. Jsem z toho dost nervózní, taky plánuju cestu do servisu a jsem rozhodnut tam s ním jezdit dokud to opravdu neuslyší. Každopádně by mě to taky zajímalo, co to bude za blbost :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

psal jsem teď do servisu jestli s tím nemají zkušenost, najeto 5tis km ..... když vjedu tím levým kolem do díry vše je v pohodě...je to prostě na hrbolatých cestách kdy se auto rozkejve (umocněno je to když přitom zatočím)....při otevřeným okýnku to není slyšet zvenčí !!! musí to být někde v palubce něco povolenýho....pokud s tím máme problém všichni...už to někdo řešit v servise musel !!!! S cvaknutím spojky to podle mě vůbec nesouvisí.... na nezahřátým autě mi to přijde intenzivnější po ránu....

Pokud to má i toledo je to jasně nějaký neduh celých sérií...zažil jsem na minulých autech jaký to je když jsou v háji čepy, tlumiče, ramena, stabilizátory a nevím co vše, tohle ale prostě není ten druh zvuku nemocného podvozku....bombardujte všichni svoje servisy, nejhorší je že když chci aby to dělalo tak to nezaklepe :)

 

edit: a ano....stále je to víc a víc nahlas (může to souviset s teplotou?) A podle mě to bude nějaká hovadina.

 

Pawouk: Navrhuju celý vlákno spojit s vláknem drnčení (interiér) nazvat to nějak jako cvakání, drnčení, nepřirozené zvuky a nechat to třeba v podvozkovy sekci....resime tady ty stejny veci na vic mistech...

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rogere - jak jsme psal včera, podařilo se mi zjistit, že v Autos Kunštát, byl zákazník, kterému dělalo to stejné. Shoda byla na tom, že auto bylo studené a jedná se o nerovnosti na silnici. Při testovací jízdě to nebylo slyšet, ale rozebrali to zkoušeli. Ve finále to byl silentblok převodovky. Od té doby je vše OK.

 

Já psal včera do servisu, poslal jsem VIN auta, kde se měnil silnetblok a požádal je o prověření. Pokud neodpoví, tak tam zajedu, nevzdám to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, dej pak vědět, já taky pozjišťuju jestli u nás někoho neměli, třeba něco zjsití i pusher... na to by se asi evidentně měla udělat svolávačka jestli je to tím :) Ale ten silent bych přisuzoval tomu cvaknutí při puštění spojky apod. ale ne že to bude ťukat na nerovnostech ..zajímavý...

 

 A jak jste tu psali je to pouze pri malych rychlostech na nerovnostech a nejlepe v zatacce kdyz je auto nakloneny (na rovine obcas ale taky)...

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to zkusil natočit :) možná to bude chtít sluchátka, ve skutečnosti je to víc nahlas než na videu. Tak je tam někomu povědomý nějaký zvuk? :D Nemyslím to bouchnutí klíčů o palubovku ...jak to tak poslouchám tak mi to spíš přijde jako by se tam něco rozkmitalo :)

 

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kým som si neprečital toto vlakno tak som nič nepočul (asi som mal štuple v ušiach :-), ale teraz sa mi rozdrnčlo cele auto. Ten spojkovy pedal počujem, občas na nerovnej ceste nastavenie pasov, a tiež neake drnčanie palubovky ale ešte som nezistil odkiaľ, keďže jazdim väčšinou sám. Čo sa týka rogerovhno zvuku zatiaľ som toto nespozoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...