Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Dnes jsem byl reklamovat klepajici silentblok a bohuzel bez uspechu. Problem je v tom, ze "muj" servis je 25km od bydliste, takze nez tam dojedu, auto je zahrate a uz to tolik pak neklepe. Kdyz jsem to ukazoval servisakovi, tak pry neco slysel. Pak na to v dilne koukali a na to, ze by to mel byt silentblok prevodovky a ze to vim z internetu moc nereagoval. Rikal, ze musi delat to co mu skoda prikaze, ze nemuze dat na rady nekoho z internetu, neco objednat, vymenit, skodovka by mu to pak nemusela proplatit. A ze pry v TPI nic o silentbloku neni, takze bohuzel. Je tam pry (a to mi ukazoval na PC) neco ohledne klepani z predni leve casti, ale netyka se to silentbloku. Vyslo to pry ted v unoru 2.2. Rikal neco o spatne promazanym kloubu :) ale uz nevim jak to presne bylo:D

 

Na jednu stranu chapu servis, ze nemuze vymenit co mu ja reknu, na druhou stranu me skoda dost sere, ze o tom vsechny servisy nevi, at nemuseji hledat...

 

Tak jsem se s nim domluvil, ze tam pristi tyden auto necham, aby to rano mohli vyzkouset na studenem aute. Nezamlouva se mi to, kdyz vime co tam klepe, ale co jineho mam delat? Chapu servis, ze nemuzu proste prijet, ze mi tam neco klepe a oni vymenit to co jim ja reknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam pry (a to mi ukazoval na PC) neco ohledne klepani z predni leve casti, ale netyka se to silentbloku. Vyslo to pry ted v unoru 2.2. Rikal neco o spatne promazanym kloubu :) ale uz nevim jak to presne bylo:D

Není to spíš TPI na výměnu řídících tyčí ?

http://forum.skodahome.cz/topic/126084-nep%C5%99irozen%C3%A9-zvuky-drn%C4%8Den%C3%AD-vrz%C3%A1n%C3%AD-klep%C3%A1n%C3%AD/page-20#entry1972328

http://forum.skodahome.cz/topic/126084-nep%C5%99irozen%C3%A9-zvuky-drn%C4%8Den%C3%AD-vrz%C3%A1n%C3%AD-klep%C3%A1n%C3%AD/page-20#entry1972338

#1119 da se to takto primo predvest v servisu?

Podle mě to takto jde nasimulovat pouze s odpojenou spodní reakční vzpěrou, aby byl motor uchycenej jen ve dvou bodech. Ten výkyv je moc velkej na standardní tříbodové uchycení.

 

Edit: Tak mi přes telefon řekli že tam opravdu něco poťukává, ale na silentblok to nevypada..

Klasika, takže to budou svádět na kosti stabilizátorů. To mám taky za sebou..... Rozeberou ti to a budou jezdit bez nich, jestli to není ono.

 

Jediná cesta k úspěchu je donutit je ke zkušební jízdě, kdy bude mechanik či technik sedět za volantem. Musí být chladno tak do 5°C. Auto nemusí být nezbytně studený, já to mám do servisu 12km a to se auto po celonočním chladu neohřálo natolik, že by to přestalo klepat. Musíte si najít nějakou záplatovanou silnici, kde je těch nerovností hodně za sebou. Rychlost max. 45-50km/h - víc ne, pak to přehluší aerodynamický hluk a šustění zimních kol. Vyřadit na neutrál a nechat jet auto naprosto samovolně. Pokud vám to fakt klepe už intenzivně, pak by museli být hluchý, aby to neslyšeli !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to spíš TPI na výměnu řídících tyčí ?

 

Pokud vám to fakt klepe už intenzivně, pak by museli být hluchý, aby to neslyšeli !

 

Jj, to je presne ono, i ta fotka, akorat jsem zapomnel ten nazev :)

 

No a pokud to uslysi (jakoze to na 100% uslysi, kdyz tam to auto necham, protoze me to uz klepe hodne), tak myslis, ze pozna, ze to je prave ono?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož to ŠA zatlouká, pokud nebude technik jen trochu schopnej, pak bohužel bude cesta trnitá. Ještě bych zkusil variantu nakopnout je přímo, ať se telefonicky ptají rovnou na svém kanálu technické podpory servisům, v informačním systému to, jak dnes už víme od jednoho člena, furt není. Tam ať radu ani nehledají. Já to měl obdobně před rokem. V druhém servisu (kam jsem pro neschopnost prvního vyřešit tuto závadu přešel) projeli, slyšeli, hledali, nenašli (bylo to ale v prvopočátku problému), volali do Škodovky a další den byla výměna.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní silentblok s Dčkem na konci mám od 2/2014 vyměněný za Hčko. V poslední době, asi tak měsíc, se klepání začalo ozývat znovu.
Sice né v takové míře jako původně, ale na 100% je to zpátky. Třeba když jedu pravým kolem po hrbolatejch zmrazcích a levým po rovné
cestě, auto je nakloněné doleva, tak je to krásně slyšet. Přesně stejnej zvuk, jako se starým silentblokem.

Editováno: , autor: basso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty tyčky řízení, to je jinej zvuk. Tohle je bohužel zase silentblok převodovky. Teď jsem se díval, výměna 21.2.2014, ujeto +- 11tkm. Takže akorát rok.

Otázka je co s tím. V servise mi to nebudou věřit. Technik to bude chtít slyšet, což bude problém, protože zatím se to ozývá málo v porovnání s původním

Dčkem. Navíc u toho Dčka jsem docela přesně věděl, kdy (v jaké situaci) to zaklepe. Teď se to chová dost nepředvídatelně. Když čekám že to klepne,

tak nic a když to nečekám, tak to zaklepe. Takže vůbec nevím, jak bych to technikovi předvedl. A když nic neuslyší, nebude nic řešit. A i kdyby slyšel, 

co bude následovat? Dají mi tam zase Hčko, když nic lepšího nemají? To bude zase na rok. Asi si seženu ten silentblok pro ruskej trh, co ho tady někdo

dřív zmiňoval a nebo zkusit sehnat né originál od škodovky, ale třeba nějakej německej např. od FEBI,LEMFÖRDER apod. co vyrábí tyhle díly.

Uvidíme, jestli budu vyjímka, nebo se časem přidá někdo další.

Editováno: , autor: basso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...