Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny, nevím jestli to tady padlo. Nemáte někdo zkušenosti s "vrzáním" (něco jako škvizlání) z podvozku? Nevím jak ten zvuk popsat. Projevu je se to na nerovnostech. Když najedu do větší díry tak nic, ale když auto pracuje na malých nerovnostech, jako je třeba cesta z hlíny nezarovnaná apod. Zkoušel jsem poslouchat odkud to jde, připadá mi to na zadní část. Mám v plánu s tím zajet do servisu, ale až se mi narodí malá. Ještě pozoruju bouchání v podvozku, to by asi mohl být tento problém jak někdo psal: ""bouchání při poklesu teploty, je s největší pravděpodobnosti silentblock převodovky - jde to z levé strany a nejvíce je to slyšet při přejíždění příčných nerovností - super jsou tramvajový koleje v Praze apod."" Což by asi tak odpovídalo. Ale kdyby někdo poradil, co by to mohlo být, ať vím, co jim tam pak říct. Za každou radu díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, děje se to jenom při přejíždění příčných nerovností... ale na jaře se chytám na 2 věci, vrzání štelování pásů ( návod má Miklísek ), a podruhé poštelovat výplně dveří ( tady potřebuju sehnat něco jako silikon, , ale aby to na začátku bylo více tekuté a trošku se rozpínalo, aby to krásně vyplnilo mezery mezi sváry plastů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, poraďte mi do jakého servisu Škoda v okolí Hradce Králové nebo Pardubic mém zajet na výměnu vadného silentbloku (pokud máte s tím dobrou zkušenost). Už jsem to zkoušel 2x reklamovat u různých servisů ve VČ a nemám již nervy se s těmi přechytralými pány na příjmu dohadovat. V prvním případe při zkušební jízdě technik slyšel klepání, ale sdělil mi, že jsem si o tom asi něco přečetl na internetu a že to nic není a oni to nemění. V druhém připadě mi zase technik tvrdil, že to bouchá ve střeše (na takovou blbost jsem už ani nereagoval). Pak mi ještě sdělil, že kdyby ten silentblok vyměnili, tak jim ho Škodovka nezaplatí a musí to dát za svého. Auto mám vyrobené 2014 a je tam silentblok D. Mám najeto 15000km a klepe to od asi 8000km. Asi před půl rokem jsem volal do ŠA p. Brojera a ten mi řekl, že by s tím v servisu neměl být problém. Opak se ukázal pravdou. Záruku mám sice jěště přes 2 roky, ale už uvažuju o tom, že si siletblok sám koupím a vyměním. Nechce se mi nechávat auto u ,,odborníků´´ aby ho pomalu rozebírali a zjišťovali příčinu, jak to již tady na fóru někdo psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš prostě stížnost na servis, kde to klepat slyšel, ale nechtěl ti vyhovět, to většinou zabírá. Sice ti napíšou, že jelikož u toho nebyli, nemohou jednání servisu posoudit. Ale většinou ti nabídnou, že když uršíš servis, přímo ti tam dojednají opravu. Je to ale kruté, takto se domáhat pravdy... Jenže ono těch závad je hodně, takže pokud ŠA závadu neprezentuje, že existuje (třeba na technické konferenci) a jak se má opravit, pak servisy dělají logicky mrtvého brouka, protože se holt na spolehnou na pravdomluvnost ŠA. Ale proč se bojí, že by jim to neproplatili, to nechápu. Protože v případě záruky je oprava vždy tříkolová: nejprve se závava zjistí (v tomto případě stačí nahlédnout do ETKY a v autě pod filtrbox); díl se reklamuje a ŠA to buď schválí nebo neschválí; až pak dojde k vlastní výměně dílu. Takhle to bylo u mě a zafungovalo to bez problémů, byla to otázka 2 návštěv (u mě, protože to bylo v plenkách, čtyř, já měnil z D na AS a z AS na H).     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či pomôžem ale ja som mal tiež problem so silentblokom na prevodovke a po niekolkych pokusoch o reklamaciu co my neuznali som urobil takto bol som uz ochotny si to cele zaplatit co je okolo 100 euro aj s robotou.Prisiel som uz po x krat do servisu aj stym cislom toho silentbloku s H ckom na konci a povedal som servisakovy ze chcem si ten diel objednat a vymenit,diel sa objednal ked prisiel volaly aby som prisiel na vymenu vymenili co bolo cca 40 min.so servisakom som sa dohodol ze stary diel poslu do skoda auto a ked my to neuznaju cele si to zaplatim o dva dni my servisak volal ze reklamacia je uznana a nic platit nemusim aspon takto to prebiehalo v mojom pripade.od tedy som uz najazdil cca 25000km a vsetko v poriadku nic neklepe ani nebucha je to fajn pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, poraďte mi do jakého servisu Škoda v okolí Hradce Králové nebo Pardubic mém zajet na výměnu vadného silentbloku (pokud máte s tím dobrou zkušenost). Už jsem to zkoušel 2x reklamovat u různých servisů ve VČ a nemám již nervy se s těmi přechytralými pány na příjmu dohadovat. V prvním případe při zkušební jízdě technik slyšel klepání, ale sdělil mi, že jsem si o tom asi něco přečetl na internetu a že to nic není a oni to nemění. V druhém připadě mi zase technik tvrdil, že to bouchá ve střeše (na takovou blbost jsem už ani nereagoval). Pak mi ještě sdělil, že kdyby ten silentblok vyměnili, tak jim ho Škodovka nezaplatí a musí to dát za svého. Auto mám vyrobené 2014 a je tam silentblok D. Mám najeto 15000km a klepe to od asi 8000km. Asi před půl rokem jsem volal do ŠA p. Brojera a ten mi řekl, že by s tím v servisu neměl být problém. Opak se ukázal pravdou. Záruku mám sice jěště přes 2 roky, ale už uvažuju o tom, že si siletblok sám koupím a vyměním. Nechce se mi nechávat auto u ,,odborníků´´ aby ho pomalu rozebírali a zjišťovali příčinu, jak to již tady na fóru někdo psal.

Můžu vědět kde tě poslali do háje , já jezdím taky do Hradce na servis, tak ať vím kam mám nebo nemám jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, viete mi prosim niekto poradit co sa zase deje s mojim autom? V poslednej dobe pocujem sem-tam jemne klepkanie z lavej strany, niekde od volantu ked zatacam. Vcera som urobil pokus pred garazou, auto nastartovane a tocim prudko volantom zlava do prava, vzdy ked zatocim dolava, tak pocut klepnutie, nahral som to, nahravku prikladam. Prve klepnutie pocut v 2 sekunde, potom dalsie v 6,8,9... kde to riadne pocut. Šuchot, ktory pocut pri tom, je moja zimna bunda :-). Ked si predstavim, ze zase mam ist do autorizaku pocuvat tie mudre reci, tak mam dost :-(

 

 

Pisem po nejakom case o mojom probleme s pukanim pri vytacani volantu do lava. Dneska som bol s autom u znameho na zdvihaku, pozerali sme cely spodok, nikde sa nic nejavi volne, vsetko je pevne, kolesa ked boli vo vzduchu, tak nic nekleplo ani trosku. Akonahle sa kolesa spustili na zem, tak pukane zacalo. Zvlastne je, ze pukanie pocut len vo vnutri auta, nie z motorovej casti alebo od kolies. Este som rozmyslal, v autorizaku kde som kupoval auto mi montovali Zeder, nema niekto skusenosti, ze by mohol byt "povoleny" Zeder alebo ze by nastala nejaka vola na zaklade namontovania Zederu?

 

Prikladam este raz zaznam zvuku.

prudke tocenie volantom.mp3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a prečo je to v tejto téme ? každý zvuk sa dá nájsť a odstrániť , ale jedine fyzickým skúšaním na zdviháku , ak to vo vzduchu nerobí a po zaťažení áno tak sa dá skôr hladať okolo uloženia tlmičov - axiálne ložiská , prípadne riadenie ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...