Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

To mi odpověděli taky, a v autoservisu na mě koukají, jako že si něco vymýšlím. Nejde prý přesně určit, jestli se jedná o provozní hluk, nebo nějaké klepání.Už by měl někdo z Boleslavi těm servisům říct, že je to problém více majitelů Rapida.

Editováno: , autor: tony.m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem teda včera odpoledne napsal mail do autorizáku a odpověděli, že mi dají do čtvrtka vědět, ale tuto závadu prý ještě řešit nemuseli. Dnes ráno jsem to ťukání nahrál, tak to sem během dneška šoupnu,

 

ale je to ten samej zvuk jak v předchozích videích. Taky se mi zdá, že to klepání je čím dál hlasitější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se modlim aby to v utery technik slysel jinak fakt nevim...z toho zvuku uz me normalne hrabe-.---jako kdyby tam neco chvelo nebo skakala nejaka kulicka....rozhodne to neni provozni hluk:)

Dnes jsem to slyšel i u svého auta. Stalo se mi to poprvé, naj. 1200km a m.r. 2014. Je to jako by skakala ocelova kulička po dlažbě, jen rychleji a hlučněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vítej hranatý bráško, vítej hranatý bráško, vítej hranatý brááááškoooooo, po pár klepnutí si už náš :D

 

Když pořád dokola poslouchám ty videa tak mi to přijde, jako by se tam něco rozvibrovalo a do něčeho to mlátilo, tím chci říct že na jedný nerovnosti to zaklepne třeba třikrát a ne jen jednou....  nemohlo by to být lanko/bowden od otvírání kapoty?

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na nerovnostech, ne na dírách, Ideálně záplaty na silnici nebo různé hrboly a ideálně v zatáčce (na kruháči). Ideálně za nízkých teplot a nízkých ryhclostí. Při větší ryhclosti jsem to snad nikdy neslyšel, nevím.  Na dlažebních kostkách to slyšet není (hluk/rezonance z kostek to přehluší), na příčných nerovnostech (prahy, spáry na dálnici) to taky většinou slyšet není. Když vjedeš levým kolem do dírky/kanálu tak se to téměř jistě neozve....fakt nevím :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to, že někomu ze Škodovky napsali, že to ještě neřešili, když už jim to psalo tolik lidí?! Ta samé mi řekl technik v servisu a přitom vím, že jsem byl minimálně druhý, kdo už jim to tam hlásil. Rovněž prý v té nahrávce co jsem jim poslal není poznat, jestli se jedná o provozní hluk, či něco jiného. Já vám říkám, že řeknou, že nic neslyší a ještě z nás udělají blbce. Nejhorší je, že se to zaklepání projevuje pouze když je venku hodně chladno. Možná by nebylo od věci dát to někam do novin?!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že jsem další případ. Původně jsem hluk lokalizoval jako chroupání buď tapecu nebo nějakého těsnění. Jak se ochlazuje, tak je to slyšet víc a jakoby spíš od podvozku. Je to slyšet nejvíc přesně v situacích, jak píše rogerer.

No že bych se těšil na návštěvu servisu, to teda nemůžu říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk...správně...já už to navrhoval pár stran zpět...podlě mě to vůbec nesouvisí s cvaknutím spojky (který mi dokonce zmizelo, mimochodem necvakal pedál ale něco někde v motoru...prej je to asi běžná věc))....ale podle mě tohle klepáníčko nesouvisí ani s nápravou :D

 

Dělá to někomu s TDI motorem? :)

 

Miklisek : včera si ještě psal že máš ticho :D

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo....8 lidí s rapidem ma halucinace...však oni si to myslej i ve škodovce a v servisech, hlavně před nima nevyslovit slovo fórum :D

 

mimochodem nemá někdo info jak dopadlo to slavný školení techniků? Někdo tu psal, že to tam jeden z techniků nadhodí to klepáníčko. Tuším že to byl MiKy* ?? :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji taky napsat na FB stránku Škodovky. Všeobecně korporace jsou na FB hodně citlivý a reagují. Osobně si myslím, že z info emailu od nich jsem dostal odpověď jen díky tomu, že jsem to dal ještě na FB a požádal ať se mi ozvou.

Není to nic proti ničemu, ale jak to tak čtu, není nás málo, ale u Škodovky to nikdo neví a nikdo to neslyší a nikdo to extra neřeší.

Chytřejší budu s rogerem v úterý, kdy on má první a já druhou návštěvu servisu.

Tisk a média to je dle mého až krajní řešení v případě, že nám řeknou, že je to konstrukční vada :)

Editováno: , autor: emates
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..........Miklisek : včera si ještě psal že máš ticho :D

......... hlavně před nima nevyslovit slovo fórum :D

- Psal, já vím :D. Ale on se ten zvuk maliko změnil z gumového křoupání a teď to spíš tupě klepne. Něco jako když jedete starším vagonem ve vlaku a o podlahu klepe nějaké táhlo, určitě jste to už někdy zažili - nepříjemný otravující zvuk (pokud jste teda někdy jeli vlakem :D).

 

- To jsem řekl jednou a koukali pěkně pohrdavě.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Psal, já vím :D. Ale on se ten zvuk maliko změnil z gumového křoupání a teď to spíš tupě klepne. Něco jako když jedete vstarším vagonem ve vlaku a o podlahu klepe nějaké táhlo, určitě jste to už někdy zažili - nepříjemný otravující zvuk (pokud jste teda někdy jeli vlakem :D).

Jestli to zní stejně jako na těch videí tak seš jasnej :D

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...