Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Zdravím,

tak zvuk mám naprosto stejný. Psal jsem do servisu s tím, že jsem doložil VIN kód auta, kterého už servis opravil, ale zatím ticho. V pondělí to na naběhnu.

Aby s tím Škoda něco dělala, tak musíte do servisu, psaní tady na fóru nestačí. Pokud jsem z fóra pochopil, tak v servisu nás bylo asi 3.

 

Máte to v záruce, nic za to platit nebudete. Jeďte tam prosím, čím nás bude víc, tím to bude lepší a máme šanci, že se s tím Škodovka bude něco dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se nejdriv musim domluvit se svym servisem abych tam nejel zbytecne 150km a pak 150km zpet busem a za tejden zase zpet 150km busem s tim ze se jim to neprojevilo :) zatim mi nebyli schopni ani odpovedet na dva dny stary mail a to ani ohledne oteviraci doby a telefon taky nikdo nebere :/ Tkaže zkusim zavolat primo prodejci ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem klepání z přední části vozu předvedl servisnímu technikovi, aniž bych se musel nějak objednávat, předvedení domlouvat, atd. Prostě jsem přišel, sdělil problém, zeptal se zda už něco takového řešil (odpověď, ne) sdělil mu jestli si to půjde poslechnout sám, sdělil ano a šel. Když sednul do vozu veškeré spotřebiče vyvolávající hluk vypnul, tak to mne ujistilo, že má zájem něco slyšet. Samozřejmě po ujetí několika metrů se klepání projevilo. Pak jsem mu předvedl, jak se projeví při akceleraci (to je to Vaše sešlápnutí spojky a řazení) a hned mi sdělil, že se to musí řešit. Jen mne poprosil, jestli týden posečkám, jelikož v příštím týdnu jdou servisáci na školení a hned řekl, že se tam optá, zda se s tím někdo setkal a optá se "bohů" z AŠ co s tím hodlají dělat, když má informace, že to není ojedinělý jev.

Takže pánové, aby to nebyl ojedinělý jev, tak reklamujte ještě dnes a třeba e-mailem Vašim servismanům. Jen tak uvidí, že je to masový "průser" a budou to velmi rychle řešit, a to už příští týden na té jejich "slezině". Nezapomeňte, že 3x reklamovaná stejná vada znamená ... zeptejte se právníka :-) ... a do toho stavu to určitě ŠA nedovolí svojí laxností dostat.

Poznámka: U mne je zajímavé, že se klepání projevilo do slyšitelné podoby až při použití kol R15. Na letních R16 byl klid, nebo to fakt souvisí i s venkovní teplotou.

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

info z mého servisu (Autostyl Trutnov):

 

"Vámi popisované hlukové projevy z přední části vozidel Rapid neznáme, v minulosti jsme je nikdy neřešili............."

 

Zdravím vespolek, mám stejný problém. To klepání se začalo projevovat až nyní na podzim, jakmile se ochladilo. Docela mi to kazí původní radost z koupě vozu. Kola na to nemají vliv. Dělalo mi to ještě na letních a nyní i na zimních. Jakmile je venku teplota okolo deseti stupňů nad nulou, tak to většinou přestane. Na nějaký silentblok nebo stabilizátor je, si myslím, u nového auta docela brzy?! Vůz jsem zakoupil na jaře, mám najeto cca 6000km, ale objevilo se to až teď, tak jsem začal brouzdat po netu, jestli nejsem sám. Bydlím rovněž v Trutnově, nezajdeme do Autostylu společně?! Ta jejich odpověď mne ani nepřekvapila.

Editováno: , autor: tony.m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokračujeme v krasojízdě, s ematesem jsme objednaní do stejného servisu s totožnou závadou na stejný den (úterý 19.11.), dokonce jdeme hned po sobě, servis by měl být dle vyjádření  škodovky, už informovaný že problém bude případně řešen s podporou techniků z automobilky. Zajisté z nás mají technici ze servisu radost :D K tomu všemu jsem na zákaznickou podporu škodovky napsal ještě já s tím že nás je minimálně 6 s totožným problémem...doufám že to začnou řešit a zkoumat...na druhou stranu bych nerad aby můj rapid poslali někam do MB kde by ho testovali co s ním je :D chci dát do servisu auto a za chvíli ho mít zpátky spravený

 

Někdo má nějaké další info? :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem psal mail do smluvního autoservisu, ale zatím mi neodpověděli. Rovněž jsem se obrátil na zákaznický servis do Boleslavi a dle mého názoru by tak měli učinit všichni, u kterých se vyskytl tento problém. Čím více nás bude, tím lépe a tím dříve to bude někdo řešit. Adresa je: sks.service@skoda-auto.cz

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pusher: super, dej pak vědět hned v pátek :)

 

tony.m: ja jim psal na info@skoda.... tak snad si to preposlou.... (jestl isi psal do autostylu tak lepší rovnou na pana Říhu, ja jim napsal na ten info@ mail a nikdo se mi tři dny neozval) :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyjo tak ja nevim,dnes jsem to chtel ukazat kolegovi a jako na potvoru nic...nebo velmi slabe (ja to slysel) ale on uz od spolujezdce ne...nastesti jsme narazili na par useku kde to bylo hlasite slyset takze potvrdil neprirozene klepani :)Takze kdyz me pristi utery servis posle nekam tak pujdu do servisu ktery je blizko danemu useku (hrbolata zatacka - tam je to brutus)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přesně ten zvuk, co tam slyším ve svém Rapidu i já! Nejhorší je, že to je nejlépe slyšet pouze od řidiče a hlavně, když je venku kolem nuly! Když to pak chce člověk někomu ukázat, tak se to jako na potvoru vůbec neprojeví.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek! To je dnes již podruhé...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice to neni uplne k tematu, ale...

dneska rano jsem udelal kratkou jizdu na postu, vse v poradku. potom se rozjedu a slysim nejaky huceni, jako kdyz se zvejka pichnuta guma. tak jsem to hned odstavil, zkontroluju gumy, vsechno vypada v poradku, nicmene po rozjezdu to porad dela ten divnej zvuk. dal jsem to zpet do garaze a odpoledne se chystam jeste na jednu projizdku. v patek chci jet tak jako tak do autorizaku, takze krome prezuti gum, cvakani zleva zepredu, vady laku na levem blatniku, mam dalsi vec, na kterou se budou muset podivat. doufam, ze tam nestravim 2 hodiny :/

 

UPDATE: po kontrolni jizde se vyse zminene huceni uz vůbec neprojevuje, tak nevim cim to bylo.

jinak, odpovedeli mi ze skoda auto, ze zkontaktuji autorizak ohledne klepani vlevo vepredu, tak v patek uvidim.

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...