Přejít na obsah

Klepání z motoru po nastartování studeného motoru


SandyZ

Doporučené příspěvky

V 14. 11. 2013 na 19:03, chleidy napsal:

...mě se to občas stává též....když nastartuju a otáčky motoru jsou postupně sestupný od 1250 do volnoběžných tak to nedělá, ale když hned po startu klesnou na standartní volnoběh tak je to slyšet, ovšem jenom v určitém spektru otáček, je to jako když ti klepe trubka do rámu...není to ale po každým startu, spíš sporadicky...v servisu nic neobjevili, vše OK...takže to neřeším a nechám projevit, na to jsou záruky ne ?...

Ahoj, jsem na tom úplně stejně, začalo se to zhoršovat při nájezdu 50tis. km, teď se blížím k 80tis. km a už  to není jen trubka do rámu, ale hází to s celým autem, po zmáčknutí spojky klid, takže pokud je po startu cca 1200 otáček můžu spojku pustit, pokud 800 a méně nemůžu spojku pustit, protože se bojím že se mě rozletí motor (vždy po startu chvíli čekám a když to jde hned na 800 a méně otáček, čekám se sešlápnutou spojkou a pak hned jedu), vyhnu se tomu brutálnímu cukání s autem), proto mě zajímá jak jsi postupem času dopadnul ty? Přeci není po 80tis. km spojka na odpis? I když těžko říct jak s autem zacházel první majitel. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, chtěl bych konečně dořešit můj problém, který řeším už přes rok. Konečně se mě to podařilo natočit, v autorizovaném servisu jim to zrovna nikdy neudělalo tak to nemohli řešit. Dělá to jen když je pod 10°C a to když pustím spojku a když poté zapnu vyhřívané zadní sklo. Čím větší zima/mráz tím více chce motor vyskočit z auta. Pokud je po startu 1200 otáček neudělá to. Pokud je po startu 800 dělá to. Motor musí být studený. Video natočeno v 10°C takže to není tak razantní, ve větší zimě motor hází 2x až 3x více. V tomto případě motor škubnul pouze po puštění vyhřívaného zadního skla a to několikrát (od 19 vteřiny videa). Motor 1,4TSI, 103 kw, 4/2014, najeto 87 tis. km. Dokáže někdo poradit? Děkuji moc za každý názor.

 

edit: ještě dodám, že po zmáčknutí spojky to přestane

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem v servisu, aby mě nahráli nejnovější software do motoru, ale pokaždé neúspěšně s tím, že tam mám nejnovější verzi. Takže nevím co s tím. Toto video jsem poslal včera i do autorizované servisu kam jezdím a zatím neodpověděli  :-/  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Dnes jsem byl s klepáním v servisu , technik si to poslechl a řekl, že tam májí úplně stejný problém u jiné škodovky. Taky 1,4TSI 110KW najeto 40tis.km Poslali  do ŠKODA s tím, že čekají na odpověď  co a jak. Mám se zastavit bud v pátek nebo pondělí a podle toho co jim odpoví  mi dají vědět. Jsem zvědavý, já si osobně  myslím, že to bude ložisko spojky. Doufám že to uznají a bude klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím,

trošku to tu snad oživím. Začala se mi zase projevovat výše zmíněná závada...no jo, zase začala zima. Je nějaké finální řešení problému? Nebo spíš takto, řešil to někdo v poslední době a s jakým verdiktem? Výměna spojky nebo jen ložiska?

Díky

Editováno: , autor: Folda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řešil zákazníkovi před rokem, demontáž převodovky, spojky, ložiska, rozborka převodovky, na nic se nepřišlo. Dala se nová sada sada spojky s ložiskem a je klid. Podle mne je to v lamele, kde v odpružení je už vůle, která se projeví a to hlavně za studena.

Mi to dělá taky, mám najeto 250 tis, podle záznamů z autorizáku, co jsem z nich po koupi auta vydyndal měnili při 220 tis spojkové ložisko, zajisté byl někdo vlezený i v převodovce, předpokládám že někdo mimo autorizák, páč v záznamech o tom ani čárka, no většinou stačí sešlápnout a pomalinku pustit spojkový pedál a je klid. Další křižovatka je už klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes se mi to povedlo natočit. Dělá to v zimě. Motor už je trochu zahřátý a na volnoběh padnou otáčky níž. Řekl bych, že to drnčí i když lehce přidám plyn. Po sešlápnutí pedálu spojky je klid...

 

Kdyby měl k tomu někdo nějaký poznatek, budu rád...

 

 

Editováno: , autor: Folda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak naprosto přesný zvuk dělá i muj rapid 1.0 tsi. Mám 29000 t nalítáno.Dělá to hlavně za studena, byl jsem s tím v servisu a řekli že to dělá lamela ale že jim tu výměnu škodovka neuzná.Taky při druhém zařazeném stupni jdou strašné zvuky od převodovky a reklamace nic.U Roumstra jsem měl stejný problem tak jsem po záruce za pár kaček vyměnil celou spojku i s ložiskem a klid.Zajímavé je že na lamele ani přítlačáku nebylo nic znát,vše bez vule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...