Přejít na obsah

Stropní lampička ze Superba v OII


roman5a9

Doporučené příspěvky

nevíte někdo jestli jde do OII stropní lampička s difus.osvětlením ze Superba.

Jestli ano tak se chci zeptat jestli se to jen přehodí bez problémů nebo se musí předělávat svorkovnice.

Mám právě možnost jí koupit fungl novou za směšný peníze,tak jestli to pujde tak do ní jdu.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pardon, ze se sem cpu, ale co je difuzni osvetleni?

Jsou to ty dvě červený ledky,středovou konzolu kolem řadičky nasvěcují lehce do červena a mělo by to fungovat proti oslnění protijedoucím vozidlem.Zda je to pravda nevím,nepřijde mi to jiné,ale je to hezké.Napájení těchto ledek a podsvitu tlačítek se musí přivést.Rozsvěcí se s ostatním podsvícením interieru.

post-63-1156881243.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke288:dík

Roman5a9:Mám to v OI a svorkovnice je jiná,v OII bude asi taky jiná.Vodič stačí přivést pouze jeden, +pro dif.diody a pro podsvit tlačítek je společný.- Pokud ho můžeš koupit za lidovku,ber ho.

Začalo se mi to na stropě zdát moc červené,tak jsem pozměnil podsvit na modro.

post-63-1156887138.jpg

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikl:vypadá to super,jdu do toho.

Nemáš náhodou foto tí svorkovnice jak je to zapojený at se potom nemusim složitě pídit?ten jeden kablík co je nutné přivést je předpokládám od světel aby to svítilo po zapnutí parkovaček ne?kostra není nutná,tu si to bere s tí origo instalace?

Jinak moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

roman5a9 Foto nemám ,ale je to zapojené takto pohled na tišťák ze zadu:

Zapojení stropního světla.Od středu ke kraji světla.

1- podsvícení(dotažený vodič)

2-volná

3-od dveřního spínače

4-minus

5-plus

6-volná

Foto svorkovnice nemůžu najít :(

+ pro ledky vezmeš z nejvhodněji položeného podsvíceného spínače.Já to mám od podsvícení hlavního přepínače světel A sloupkem pod stropnici a ke světlu.

Vše ostatní je v původním svazku.

Luke288:Mám předělané kompletní podsvícení do červeno-modré.

Na žádný velký čtení to není,tak možná titulky v novinách. :t

post-63-1156890610.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vo firemnom (nekoncernovom) aute mám tiež difúzne osvetlenie a tiež sú tam žiarovky. Myslím, že to bude kvoli lepšiemu rozptylu, LEDka zvykne robiť taký svetelný kužeľ. Ale že by som bez toho netrafil na páku či nenašiel ručnú brzdu, to nemôžem povedať. Hoci je to celkom fajn, ale zase že by som to chcel za každú cenu aj v OII nemôžem povedať. A že by to malo fungovať proti oslneniu je riadny blud!

Ale ak by som to chcel mať, tak určite by som kvoli tomu nekupoval iné svetlo. (jasne, ak je to výhodná kúpa, nie je čo riešiť). Zobral by som vŕtačku, pilník a urobil by som otvory pre LED-ky, spodnú časť by som pilníkom upravil do tvaru kužeľa (lievika) a napokon by som ten kužeľ striekol na čierno, nech sa svetlo neodráža. LEDka musí byť zapustená natoľko, aby ju posádka nevidela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikl:moc díky.Kdyby si našel náhodou to foto tak ho sem hoď.Ještě jednou díky.

Jasně že to je taková kravinka která by mě možná ani nenapadla,ale známej kšeftuje z novými díly na koncernový auta a nabídl mi to,prodává tu lampičku kus za 500kč fungl novou tak to si myslim že je cena že není co řešit.Možná se budu mílit,ale teda podle mé zkušenosti s cenami na koncern.auťáky by taková lampička v autor.servisu byla tak cca 2000kč,tak tech 500kč mi připadá směšných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i kdyz popravde nevim co vidite na te modre barve. me se nejvice osvedcilo podsviceni ciste bile. a to pomoci bilych led diod. pak to je mnohem ucinejsi nez klasicka zarovka a rozdil oproti ni je hodne veliky

Hm,to je hezké,že se ti líbí bílá.A co vidíme na té modré?Nic zvlaštního,jenom se líbí zase nám. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
Luke288:dík

Roman5a9:Mám to v OI a svorkovnice je jiná,v OII bude asi taky jiná.Vodič stačí přivést pouze jeden, +pro dif.diody a pro podsvit tlačítek je společný.- Pokud ho můžeš koupit za lidovku,ber ho.

Začalo se mi to na stropě zdát moc červené,tak jsem pozměnil podsvit na modro.

vypadá to nááádherně!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jasně mám,stačí dotánout kablík od spínače světel.

Akorát to není u OII tak jednoduché,protože ta svorkovnice do ní zapadá s před.strany co je ta schránka na brýle a prostě se to tam pak nevejde,tak to bud znamená uříznout levé plast.vodítko té schránky a nebo jako já,na kontakty té lampičky jsem zhora napájel 3cm kablíky a svorkovnici jsem udělal nad tím volnou,zase jsem to nechtěl napájet natvrdo bez svorkovnice,takhle mi funguje i ta schránka..

Když tam někdo nemá tu schránku tak to musí být brnkačka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

četl jsem si vaše zkušenosti s difuzním osvětlením, jak tady někdo píše že je to proti oslnění tak nemá pravdu, difuzní osvětlení slouží k zvýraznění palubní desky v noci. Ale ted by mě zajímala jiná věc mám OII a mám ji i se střešním oknem, myslíte že to bude pasovat když si to koupím s ovládáním střešního okna od superba? díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...