Přejít na obsah

Nádrž - kolik tankujete?


AlesK

Doporučené příspěvky

Kolik natankujete, když se rozsvítí rezerva? Mě to vypne při cca 40 litrech a víc ani ťuk. Předtím jsem měl sice golfa, ale tam se v poho vešlo 50 litrů, a octávka to měla předpokládám taky. Takže další úspora na OIII je menší nádrž? Řeknu vám, pěkně mě serou tyhle "simply klevr" od škodofky :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U SII se píše taky až 60l, nicméně nikdy jsem tam těch 60 l nenatankoval, ani při najetí 10 km na dojezd nula, nejvíc snad 57 l.

Včera mi to psalo dojezd 150 km - svítilo hladové oko a natankoval jsem 49,5l. SII má jakoby dvojitou nádrž s tandemovým čerpadlem, v tom bych viděl ten zádrhel. OIII to asi bude mít stejně.

Do OII jsem normálně natankoval přes 55l, když byl dojezd 0 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U SII se píše taky až 60l, nicméně nikdy jsem tam těch 60 l nenatankoval, ani při najetí 10 km na dojezd nula, nejvíc snad 57 l.

Včera mi to psalo dojezd 150 km - svítilo hladové oko a natankoval jsem 49,5l. SII má jakoby dvojitou nádrž s tandemovým čerpadlem, v tom bych viděl ten zádrhel. OIII to asi bude mít stejně.

Do OII jsem normálně natankoval přes 55l, když byl dojezd 0 km.

Obdobně vypadající nádrž je podle obrázku v Etce jen pro OIII 4x4.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdobně vypadající nádrž je podle obrázku v Etce jen pro OIII 4x4.

 

A tam je nádrž větší? Jinak normál OIII má tedy jednolitou nádrž? Pokud ano, tak to zase nějak šulí, a u nádrže u které by kdysi bylo napsáno 45l píšou až 50l, které ona skutečně má, ale ty poslední 2-3l člověk většinou nevyjede, protože by musel jet dost dlouho na dojezd nula s velkým rizikem toho, že mu dojde palivo úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popravdě to neřeším, nicméně vím že tankuji tak 40 - 43 litrů nikdy jsem víc nenatankoval, záleží kdy jedu tankovat, do O II jsem natankoval i 52 litrů, bylo to příjemnější... jezdím často do Slovinska a i těch 40 liitrů bohatě stačí... tankuji vždy u OMV v Rakousku - WILFERSDORF před nájezdem na dálnici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dneska 45 litrů, ale to jsem jel 40km s dojezdem "0", a celkově jsem ujel od natankování do plna 750km při prům.spotřebě 5,5. Víc už jsem nezkusil s nulou jet, ručička palivoměru ležela taky na nule, resp. na prvním červeným dílku. Možná to příště zkusím s kanystrem dojet do sucha, abych měl jasno...

Editováno: , autor: AlesK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tankujete až co se tam vejde ? Nebo jak Vám vypne automacky pistole, tak považujete nádrž za plnou? Protože ještě potom tam tak 2 až 3 L vejdou ...

 

Kdysi jsme to zkoušeli ve Fabii I, ta měla nádrž 45L a dostali jsme tam kolem 48L a pak to vychrstlo ven přes víčko vrchem... navíc všechny nádrže mají nějaký prostor na odvzušnění apod.. takže je nikdy úplně na 100% nevyužijete... někde se to tady tuším už psalo...případně někteří jiní to dovedou vysvětlit lépe než já...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky nechápu. OIII je větší než OII a proto má menší nádrž? Vždyť tam je místa mraky, kor s jednoduchou nápravou. Kdyby to aspoň nechali jak to měla OII. Pro mě bylo příjemný vědět, že najedu na jedno natankování 850km. Takhle je to "jen" 700 a mohlo to být 900 nebo i více.

Prostě mě s tímhle přístupem škodovka s..re. To je nádrž 50 litrů, která má ale jen 45, označení motorizace tiše vypustíme, aktivní kapotu taky, osvětlení interiéru Ambiente jak jsem se někde dočetl taky, a cenu nechají? To je prachsprostý ochcávání zákazníka. Chtěl bych vidět, jestli by si takovýhle chování dovolilo VW. Podle mě by si to k Němcům nedovolili, ale čecháčci snesou všechno  :kol-29:

Editováno: , autor: AlesK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...