Přejít na obsah

Nádrž - kolik tankujete?


AlesK

Doporučené příspěvky

Akú GPS jednotku máš na mysli? Ako nejaká GPS jednotka súvisí s palivomerom?

Akonáhle je dojazd 0, tak jazdíš ďalej a odometer aj maxik počítajú prejdene km. Prejdem povedzme 50 km a natankujem povedzme 49 l až po hrdlo. Z toho je zrejmé, že ešte vyše 2 litre tam pred samotným tankovanim boli.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastni merak na palivo urcite nema, to je jasne. Podle portalu jsem vcera s dojezdem 15km mel v nadrzi vcera 3,8 litru. A dotankoval jsem tusim 43l. Takze je mozne, ze a) nulovy dojezd auto ukazuje B) auto nejake mnozstvi paliva vidi c) nejake mnozstvi auto nevidi.

 

Su zvedavy, co bude ukazovat maxidot v polozce dotankovani.

 

To, ze po dotankovani ukazuje presne 50l bych pricital hlavne nastaveni "plna=50l".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zážitek z tohoto týdne:

 

- palubní počítač ukazoval dojezd 0 cca 50km, položka dotankování 45 litrů

- natankoval jsem 47,4 litru

- GPS jednotka má zaznamenáno při zastavení u benzinky množství paliva 0,8 litru

 

Příště si před blbnutím prohlídnu trasu benzinek. Na dálnici se snažím netankovat nikdy a tak nemám přehled jaké jsou rozestupy. Před tankováním jsem kvůli tomu jel pár km mimo trasu, protože jsem si nebyl jistý, jestli najedu ještě 15 km k Průhonicím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Něco pro srovnání:

 

1.4 TSI (MR2017) - dojezd 5 km, dotankováno 49,44 km

1.8 TSI (MR2018) - dojezd 65 km, dotankováno 45,01 litrů

2.0 TDI (MR2017) - dojezd 0 (nejeto ještě 5 km), dotankováno 47,12 litrů.

 

Podle toho, co jsem zde v rychlosti pročetl, tak "extra rezervu" mají pouze dieselové motory. Jaký na to máte názor?

Editováno: , autor: MiSKO83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řešit, kdo dojel kolik na nulu , je vcelklu irelevaltní . ono to totiž dost silně závisí na tom, jaký je váš jizdní styl a kudy jste jeli (a jedete). takže někdo reálně ujede 20km a chcípně mu to, a někdo ujede 90km a chcípne mu to.

 

totéž platí o tom, kolik kdo dotankoval. zobrazovaný dojezd je vcelku prostá funkce toho, kolik je toho v nádrži, a jaká byla vaše spotřeba v posledních pár desítkách kilometrech +/- autobus.

 

srovnávat tyhle hodnoty napříč auty, motorizacemi a řidiči nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa dá porovnávať je množstvo paliva v nádrži keď maxidot ukáže nulu. Je jedno či sa k nej dostaneš po 600 alebo 800 km.

 

S o3 rs tdi som pri nulovom dojazde dotankoval obvykle doplna 45-46 litrov. Keď som nové auto tankoval prvý krát, narval som tam 51,5 l (do 50 litrovej nádrže)

 

Bežne som s nulovým odjazdom jazdil ešte 50-70 km a tankoval potom 48-50 l.

 

Teraz s s3 mám nádrž 70 litrovú. Pri nule tankujem 65 - 66 l.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá se porovnávat ani to, kolik bude v nádrži, když to ukáže nulu.

znovu zopakuji, co jsme napsal o jeden příspěvek zpátky - to číslo bude u každého řidiče jiné, závisí na tom, jak jel v posledních kilometrech - jakou měl spotřebu.

 

řidič, který jel posledních pár (desítek) km na pohodu bude mít v nádrži třeba o polovinu míň, než člověk který tu samou vzdálenost a dobu jel s plynem na podlaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...