Přejít na obsah

Nádrž - kolik tankujete?


AlesK

Doporučené příspěvky

Když jsem O2 1.9 TDI natankoval do plna, tak se ručička palivoměru pohnula z maxima až po najetí cca 160-200 km (podle stylu jízdy).

Když natankuji doplna O3 2.0 TDI, tak ručička palivoměru se pohne už po cca 60-100 km.

Asi je to blbost, ale přijde mi, že v prvním případě bylo nad horní hranicí plováku cca 6 litrů nafty, zatímco ve druhém případě je 6 litrů nafty pod minimální hranicí plováku.

Tak jako tak, kombinací zmenšení nádrže o 5 litrů a zřejmě nějakým zbytkem cca 6 litrů nafty pod plovákem se poklidný nájezd na nádrž (bez stresu ze zobrazené nuly) u O3 snížil na nějakých cca 850 km z 1050 km, jak bylo u O2 :-/ . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověď ŠA na dotaz k tématu:

 

Vážený pane XY,
 
děkujeme za Váš dotaz. Vozy ŠKODA skutečně mají určitou rezervu palivové nádrže, jelikož palivo prochází různými ročními obdobími a tím pádem se může rozpínat; nebo se palivo zahřívá při provozu vozu.
 
Rezerva je tedy z důvodu bezpečnosti a rozměry jsou cca 4-7 litrů.
 
Děkujeme,
s pozdravem

Bc. Tereza MATĚJKOVÁ, DiS.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen přidám aktuální auto, O3, 1,6 Tdi, 81 kW, MR 2017

 

Když palubák ukáže nulu a ručička lehne je dojezd s těžkou nohou 50 km, s lehčí 80-120 Km. 

Dneska ráno ukázal palubák po nastartování 80 km, ujel jsem 142 km po dálnici, a natankoval 51 litrů do cvaknutí pistole. 

 

U předchozí O3, 1,6, 77 kW MR 2015 to bylo stejné. 

DSC_1646.JPG

DSC_1645.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Včera som do svojho auta načapoval 49,5 litra nafty [emoji15] cumel som, či niekde nie je skrytá kamera alebo či to niekde nevyteka. Dojazd som mal ešte 20km podľa palubného počítača, ale posledných 40km som hladkal plyn najjemnejšie ako sa dalo default_biggrin.png po 110km je ručička zatial stále na mieste.

 

Octavia combi 2.0 TDi, DSG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem si myslel že to přeměřování se týká primárně TDI, ale u TSI je to taky. Dneska jsem tankoval 38,5L při dojezdu 130km (průměrná spotřeba je něco pod osmi). Takže při nule by tam bylo cca ještě 3,5L do 50L (takže rezerva v dojezdu by byla asi 43km při nulovém dojezdu), ale samozřejmě on ten dojezd se pak strašně zkracuje takže kdybych tankoval později, bylo by to markantnější....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Neviem , ale nikto tu nepisal ze skusil zmerat zostatok v nadrzi diagnostikou. Lebo mne zasvietila rezerva a dojazd pisalo 110 km . Podla diag . pri dojazde 0 km som mal v nadrzi cca 4 litre . 

IMG_20181118_215517.thumb.jpg.ca140af2f0e8e4469674ee357e161a0b.jpg

A tie styri litre tam boli lebo plavak plaval na hladine a pri jazde sa litre na diag menili. Ale ked ukazala diag 0 litrov tak sa hodnota nemenila lebo plavak lezal na dne nadrze. 

 

Editováno: , autor: mino22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Taky mě tohle fakt štve. Mám služební Octavii 2.0TDI DSG z března 2018 a do nádrže narvu max. 41 litrů když jsem na nule. Trojková Octavie 1.6TDI 4x4 měla nádrž kolem 50 litrů. Nechápu proč tohle dělaj, tankovat každých 500km mě fakt nebaví.

Nadruhou stranu mě uklidnilo, že není rozbitá, že je to prostě jen ošulený škodovácký výrobek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli tankuješ každých 500km, tak jezdíš dlouhodobý průměr za 8, což je s tímhle motorem úlet pokud někdo nejede pořád plný plny.

Ale chápu že u služebních aut s tím možná někteří tak jezdí.

Já tankuju co 800 / 1000 km (zima / léto) a natankuju max. 43 litrů když to náhodou nechám padnout do k rezervě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono stačí jezdit do práce 30km rychle. Než se to ohřeje, tak jedu tak za 10, pak to začne padat. Když jedu dálku, tak klidně můžu jet za 5-5,5 ale je fakt, že jezdím rychle a většinou jezdím tak za 6,5 :-) Tím se nechlubím, jen vysvětluju. A prostě z toho plynoucí dojezd 500 je málo. Stejným stylem jízdy jsem v 1.6TDI 4x4 najel o 200 víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak zadarmo cena benzínu :D

 

Som s časti rád za naftu ale stále túžím po benzinovej RS. 

 

Raz keď som tankoval pred dlhšou cestou na lyžovačku tak mal som 1/2 nádrže a dal som tam 32litrov nafty. Ja mám taký pocit akoby ručička od polovičky k rezerve ukazovala rozsah 15l. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Octavii III FL combi 2,0 TDI (08/2017). A dosud se mi nepovedlo natankovat více jak 45 litrů a to už jsem byl dost za 0 km dojezdem. Jelikož jezdím skoro denně po D1 a zbytek Praha, tak se málo kdy dostanu na spotřebu pod 6 litrů/100 km. To znamená, že rezerva na mě začně blikat po cca 600 ujetých km a do 700 musím tankovat. Před tím sjem měl Fabii s 1,4TDI (prům. spotřebu jsem měl cca 5,6 l/100km) a tak jsem dokázal ujet na nádrž o cca 100 km více a přitom, zde Škoda píše, že mám o 5 litrů větší nádrž.

 

Z tohoto pohledu je to ubíjející, pořád jezdit k pumpě, když bych fakticky vůbec neměl jezdit tak často. Nevím proč Škoda není schopná tuto chybu nějak opravit případně rovnou říkat, že nádrž nejde využít celá....

 

Psychologicky jezdit s autem, které má dojezd 0 km mi vadí. I když zde spousta lidí tvrdí, že tam ty litry nafty jsou a něměl by být problém ujet dalších 100 - 200 km...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s od naskočení dojezdu 0 km zatím nejdál dojel 45 km klidnou jízdou po okreskách a následně natankoval 51.08 l nafty. Takže to asi bylo dooprvady téměř na suchu.

Pokud tankuju při naskočení nuly, většinou se mi tam vejde kolem 47.5 litru.

 

A taky bych bral větší nádrž, i blbých 10 litrů navíc by bylo víc než příjemných. Tankovat každých 800-900 km je prostě vopruz, pokud člověk jezdí víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...