Přejít na obsah

Nádrž - kolik tankujete?


AlesK

Doporučené příspěvky

Kanystrem jsem uz tankoval nekolikrat, mam uplne ten nejlevnejsi 5l. Tim ze nema separatni privod vzduchu, tak to znej vyteka tak pomalu, ze nic netece ven. Vtipne je, ze clovek ani nemusi tu klapku v hrdle nijak odjistovat.

Proste to tam pomalu vtece. Je to tak na 3 minuty nalit tam tech 5l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bohužel nestačí, dokonce tu klapku neodjistíš ani nějakou jinou "trubkou" než ta co má stejný průměr jako pistolpe na pumpě tzn. 25mm

 

leda že bys tím drátem nějak odjistil ty západky....

 

aha, to nemám z vlastní zkušenosti, to mi tvrdil známý co má zdroj a tedy tankuje do O III doma v garáži z barelu, že to řeší svařovacím drátem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanystrem jsem uz tankoval nekolikrat, mam uplne ten nejlevnejsi 5l. Tim ze nema separatni privod vzduchu, tak to znej vyteka tak pomalu, ze nic netece ven. Vtipne je, ze clovek ani nemusi tu klapku v hrdle nijak odjistovat.

Proste to tam pomalu vtece. Je to tak na 3 minuty nalit tam tech 5l.

 

ale mám pocit, že O III má jinak řešenou (nový způsob) klapku proti natankování benzínu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi kulturista?

Jak dlouho trvá vyprázdnit ten kanystr když to nemá odvzdušnění?

Jak s tím natankuji plnou?

Párkrát povolíš a necháš přísát vzduch a jeto! Používám několik let bez problémů.Nafta je lehká!!! Hlavně nikde ani kapka mimo!!! :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je detail té klapky :kol-47: , jednoduché a asi funkční...

 

post-85884-0-42046400-1391348719_thumb.j

 

 

Navíc, předpokládám, že do benzínového auta, tu větši hubici od Diselu vůbec nedáte, takže ještě jednoduší řešení...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera otestoval dojezd v praxi až do prvního škytnutí... Bylo to vcelku veselé. :kol-31: Vyjížděl jsem z Prahy směr Německo, D8 a na dojezdu svítilo 30 km. Zhruba po 30 km se mi rozsvítil dojezd 0 km, což bylo v té chvíli při ujetí 840 km na nádrž (spotřeba do toho okamžiku na nádrž byla asi 5,1 l/100 km). No inu jel jsem dál a věděl jsem, že na minimálně 40 km to vystačí (vyzkoušeno minule), ale s teorií, že při ukazatelu dojezdu 0 km, je v MQB nádrži ještě zhruba cca. 7 l paliva.

Projel jsem české tunely v Krušných horách (již lehce ve stresu jsem si říkal, že když motor škytne, musím se trefit do nouzového zálivu nebo to bude špatné...) Neškytl, jelo se dál, dojel jsem do 50 km vzdálených Drážďan a stále nic...Pokračoval jsem po A4, pak po A14 na Lipsko, stále nic... Najeto již 1000 km (průměrná spotřeba na nádrž v tu chvíli 5,0 l/100 km). Grimma - stále nic a pak přišel škyt. Motor jsem okamžitě vypnul - PC v tu chvíli ukazoval 1027 km, tedy jsem na dojezd 0 km najel ještě lehce přes 180 km!!! Je pravda, že jsem to moc nehonil (100-120 km/h tempomatových), odhaduju spotřebu na těch posledních 180 km asi 4,5 l/100 km. Čili to +/- odpovídá oněm 7 l v nádrži - záleží na každém kolik na ně najede km...

No, ta pravá zábava teprve přišla. Jelikož jsem těch posledních snad 50 km držel klíček zapalování opravdu křečovitě - abych mohl motor okamžitě vypnout, což se mi i povedlo, tak jsem jel po německé dálnici v mžiku bez zapnutého motoru. Celkem štěstí bylo, že přede mnou byl zrovna sjezd - cca. 1000 m jsem z mírného kopce doplachtil. Myšlenka byla, raději doplnit palivo někde mimo dálnici, než v odstavném pruhu. Povedlo, sjel jsem a zastavil. Auto z kanystru - 6 l - dotankoval. A startuji - 2s, motor nenaskočil, 2. pokus - 5s a také nenaskočil. To už jsem si říkal, že to není vůbec dobré... Chvilku jsem se uklidňoval, něco zanadával a na potřetí po 5s naskočil - rovnoměrně a normálně. :kol-34: Trvalo přeci jen déle než se do válců dostala zase nafta (z nádrže to jsou dobré 3 metry palivového potrubí a v tom byl jen vzduch). Palivoměr se ani nepohl, dojezd byl stále 0 km, což potvrzuje teorii se 7 zbývajícími litry.

 

Obrázky PC klidně zašlu přes SZ, sem mi to nejde vložit. Tak, co, najde se nějaký další odvážný tester??? :kol-29:

Editováno: , autor: marekjez
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslel, že těch cca 7 litrů paliva zbývá v nádrži po ohlášení rezervy, kdy se tedy ručička palivoměru dostane do červené části, tak jsem to tedy pochopil z návodu... ale jestli jsem pochopil dobře zkušenost marekjeze, tak těch cca 7 litru paliva zbývá, když je dojezd 0 km, tedy ručička palivoměru na dně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, pochopeno spravne 7l po rozsviceni rezervy + cca 7 litru po rozsviceni dojezd 0 km

takze ten akcni radius MQB nebude preci jen tak maly... :kol-28:

Myslim, ze ten cil VW je jasny - ukazovat radeji driv nulu, tj. donutit tankovat drive, tj. zabranit stojicim VW u silnic, protoze jim doslo palivo, tj. spatna image...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...