Přejít na obsah

Nádrž - kolik tankujete?


AlesK

Doporučené příspěvky

řešil už někdo kalibraci plováku? taky jsem zkoušel, jak psal marekjez jet pod 0km dojezd a víc jak na 80km jsem neměl odvahu :-) pak jsem na pumpě natankoval pouze 47l a už mi tekla nafta z hrdla...

 

jak už bylo napsáno, u O1 jak svojí 1,8T, tak 1,6 služební jsem dokázal nacpat do nádrže 68 litrů... hodně tomu pomáhal ten malej č*ráček vlevo v hrdle, což O3 nemá... paradoxně Rapid ho má :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nevím sice jak přesně má O 3  nádrž, ale už když jsem měl VW v roced 2001 a pak v 2007 Jettu tak nádrže jsou dělané v podstatě nafouknutím  plastu a někdy to zaleze někam víc a pak je nádrž klidně větší   . Já v rocew 2001 propadl panice, zdrbal jsem benzináře, že šidí , protože předepsaná nádrž dle TP  45 litrů u VW Polo Clasic   a já tam natankoval 53 litrů.  On se dušoval a ukazoval že před  3 dny měl cejchovačku. Tak jsem volal do TOC Car Kyjov a tam byl kluk co se akorád vrátil z praxe v Německu  kde jim právě i o těchto  legráckách povídali. S šéfem benzinky Honem  si na to občas vzpomeneme , když tam tankuji. Holt měl jsem nádrž o 9 litrů větší. Já se nezlobil , bylo to  lepší. Proto  mi teď spíš vadí menší nádrž co je u  O 3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AlesK: mne pri aktualnej nadrzi tiez vychadza dojazd cca ako tebe, ale to preto ze som jazdil viac mesto. Pri nadrzi ked som jazdil s nizsou spotrebou mi 0 nabehla az po cca 930km. Cize by som podla toho mal dokazd az k cca 1100km? Bal by som sa ist takto na doraz :D mam rovnaku spotrebu aj motorizaciu.

Editováno: , autor: MoRFi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Je to tady zajímavé čtení. Zapadá do toho i moje zkušenost s novou O III. Po převzetí auta jsem s 0 dojezdu ujel ještě asi 20 km na pumpu a tam do prvního vycvaknutí nabral 48 litrů. Při následujících tankováních (vždy při 0 na PP)  pouze cca 44 litrů do prvního vycvaknutí. Takže to potvrzuje těch asi 6 litrů zbývajících v nádrži při ukazateli dojezdu 0. Vyjímkou bylo jen to první tankování do nového auta, protože tam logicky z výroby bylo minimum (max. 3 litry). Jednou jsem zkoušel naplnit nádrž až po hrdlo a povedlo se mi tam přidat 3 litry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravim, takze pokud to jeste nekoho po tech letech zajima, tak problem po dukladnem promereni spociva v rozdilnem ulozeni benzinoveho a dieseloveho cerpadla, potazmo plovaku v nadrzi pro predokolky predevsim s vlecenou napravou. PP ma v koncernu 'zamlcenou' rezervu merenych 3l (tzn. pri dojezdu 0 ma PP jistotu, ze jsou v nadrzi tyto 3l). U dieselu je ale problem s prilis velkym zbytkovym mnozstvim paliva pod touto urovni. Toto palivo pak oproti benzinove nadrzi 'chybi' pri jezdeni podle hlaseneho dojezdu. Takze hlavne benzinaci, nespolehejte na nejake velke dojezdy s lezici rucickou!

Co se tyka pocitani dojezdu, tak se opravdu pocita ze stylu jizdy poslednich 50km. Takze pri spotrebe A natankuji, podle teto spotreby se vypocita novy dojezd. Pokud jsem ale nadrz pretankoval, tak prvnich treba 80km nezaznamena PP pohyb plovaku (ubytek paliva). No a kdyz jsem tyto kilometry ujel se spotrebou nizsi nez spotreba A, tak na mnozstvi mereneho paliva samozrejme najedu vic (proto ten skok z 650 na 690km)

Editováno: , autor: jh_sm1th
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Toto palivo pak oproti benzinove nadrzi 'chybi' pri jezdeni podle hlaseneho dojezdu. Takze hlavne benzinaci, nespolehejte na nejake velke dojezdy s lezici rucickou!

 

No mám půjčenou 1,2 tsi 77 kW a zapomněl jsem doma doklady, na ležící 0 ( jel jsem posledních 300 km za 4,1 jelikož jsem tušil, že nedojedu) jsem bohudíky dojel až domů dalších 62 Km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...