Přejít na obsah

Nádrž - kolik tankujete?


AlesK

Doporučené příspěvky

Plus mínus jo. Je to čtyřkola dvoulitr, průměr mám 6,3. Ten dojezd na nulu byl cca 90 km dálnice kolem 135 v hodině a k tomu drckání po Mönchengladbachu, následně ráno vyšší spotřeba díky startu a pak těch cca 30km k té Aralce už psychologických, vlažných 110km/h. Takže při nule to odhaduji na ještě 6-7 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodatek k velikosti nádže. Nový M-B C Klasse má velikost nádrže jen 41 litrů, ale je tu možnost za příplatek 60 Eur si pořídit větší nádrž o objemu 66 litrů. Jen přímý důsledek blbostí z Bruselu:

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/novy-mercedes-c-ma-nadrz-jen-na-41-litru-paliva-je-absurdni-obeti-regulaci/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ten test s tím dojezdem co zde byl uveden byl vskutku odvážný.

Jak tady někdo psal, že to ukazuje dojezd naprd, tak já bych ho tak nezatracoval.

Protože jsem měl zážitek s Ford tranzitem, kdy jsem nechtěl zbytečně tankovat mimo firmu a tak jsem jel takříkajíc nadoraz, respektive měl jsem to spočtené, že mi to akorát vyjde zpátky na firmu.

Naučen z koncernu, že nula znamená, min dalších 30 km. Ne tak u Fordu, tam totiž dojezd 10 km znamená skutečné 3 km a šlus - sucho motor zdechlý.

Naštěstí už jsem jen bez motoru doklouzal k benzínce a bez posilovače dotočil ke stojanu, naštěstí se to nezavzdušnilo a chytlo to na drc.

Takže radši vidět nulu a mít ještě pár litru k dobru, než být při nule skutečně na suchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je to tam "zamlčeno" právě proto, aby to bylo blbuvzdorné, ale 7l je dost. Ale podle mě to bude jednak proto, aby skutečně málokomu došlo palivo a jednak proto, že třeba není technicky možné, aby plovák pokryl veškerý obsah nádrže např. z důvodu délky palivového vedení k motoru ( tam tak min 2l budou, takže už zbývá jen 5l) nebo členitého tvaru nádrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím ve spolek,

také mě zaujalo toto téma. Po oznámení dojezdu 0 km jsem ujel tak cca 4 km k benzínové pumpě. Na vycvaknutí  pistole jsem natankoval 49,3 litru benzínu. Ručička na palivoměru ležela na nule. Takže rezervu v podobě 7 litrů jsem tam určitě neměl a nebo má čerpací stanice Shell poladěná počítadla. Budu to ještě sledovat. Jedno měření, žádné měření. Pro úplnost dodávám motor 1.4 TSI MR2014.

 

Jinak dle návodu je dojezd počítán ze stylu jízdy posledních 50 km.

 

Další věc, co mě zaráží je, že podle mě úbytek paliva dle palivoměru neodpovídá realitě. Uvedu příklad. Natankuji plnou nádrž a něž ručička spadne k prvnímu dílku palivoměru (směrem od plné nádrže), tak ujedu cca 150 km. Palivoměr má celkem 16 dílků na budíku a objem nádrže je cca 50 l. Tzn., že jeden dílek se rovná 3,1 litru paliva. Při mé spotřebě 6,5 litru benzínu na 100 km bych měl ujet pouze 48 km na jeden dílek. Zatím si to vysvětluji tvarem nádrže nebo vadou mého konkrétního palivoměru. Přijde mi, že tato chybovost se zobrazením zbývajícího paliva se zmenšuji směrem k vyschlé nádrži.  Má někdo z Vás obdobnou zkušenost???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další věc, co mě zaráží je, že podle mě úbytek paliva dle palivoměru neodpovídá realitě. Uvedu příklad. Natankuji plnou nádrž a něž ručička spadne k prvnímu dílku palivoměru (směrem od plné nádrže), tak ujedu cca 150 km. Palivoměr má celkem 16 dílků na budíku a objem nádrže je cca 50 l. Tzn., že jeden dílek se rovná 3,1 litru paliva. Při mé spotřebě 6,5 litru benzínu na 100 km bych měl ujet pouze 48 km na jeden dílek. Zatím si to vysvětluji tvarem nádrže nebo vadou mého konkrétního palivoměru. Přijde mi, že tato chybovost se zobrazením zbývajícího paliva se zmenšuji směrem k vyschlé nádrži.  Má někdo z Vás obdobnou zkušenost???

 

palivoměr je informativní měřidlo s přesností nula nula nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen drobnost - motor a modelový rok není podstatný, ale počet hnaných náprav má vliv na velikost nádrže...

jen drobnost - motor 1.4 TSI se zatím neprodává v ČR ve verzi 4x4.

 

Předpokládám, že zde na fóru jsou buď opravdoví znalci a nebo fanoušci, kteří mají obecné povědomí a tento rozdíl vědí.

 

Motorizaci jsem uváděl pro další kalkulaci s ohledem na spotřebu paliva a modelový rok spíše z důvodu, pokud třeba někdo zevnitř náhodou nezná i dodavatelské vztahy komponent zabudovaných ve voze (myšleno zmíněný ukazatel paliva). A ty se samozřejmě mohou dle obchodních vztahů v čase vyvíjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen drobnost - motor 1.4 TSI se zatím neprodává v ČR ve verzi 4x4.

 

Předpokládám, že zde na fóru jsou buď opravdoví znalci a nebo fanoušci, kteří mají obecné povědomí a tento rozdíl vědí.

 

Motorizaci jsem uváděl pro další kalkulaci s ohledem na spotřebu paliva a modelový rok spíše z důvodu, pokud třeba někdo zevnitř náhodou nezná i dodavatelské vztahy komponent zabudovaných ve voze (myšleno zmíněný ukazatel paliva). A ty se samozřejmě mohou dle obchodních vztahů v čase vyvíjet.

 

nejsem moderátor ani mentor, jen jsem si dovolil upozornit, nicméně než předpokládat raději upřesňovat a konkretizovat, pročti si tu více vláken a pochopíš, že něco předpokládat je to mnohdy velmi obtížné.... mimo to forum není tady a teď, ale když si ho bude někdo číst třeba za dva roky, ta informace o 4x4 nemusí být jasná a mimo to, nikdo nemůže vědět, že nemáš nějaký jinotyp ala referentské vozidlo, kde je možné ledas cos.... tedy tak, ale jak jsem psal, nejsem ani moterátor ani se nepovažuji za mentora tohoto fóra, jen jsem ti jako nováčkovi chtěl ukázat možnou cestu....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ve spolek,

také mě zaujalo toto téma. Po oznámení dojezdu 0 km jsem ujel tak cca 4 km k benzínové pumpě. Na vycvaknutí  pistole jsem natankoval 49,3 litru benzínu. Ručička na palivoměru ležela na nule. Takže rezervu v podobě 7 litrů jsem tam určitě neměl a nebo má čerpací stanice Shell poladěná počítadla. Budu to ještě sledovat. Jedno měření, žádné měření. Pro úplnost dodávám motor 1.4 TSI MR2014.

 

Jinak dle návodu je dojezd počítán ze stylu jízdy posledních 50 km.

 

Další věc, co mě zaráží je, že podle mě úbytek paliva dle palivoměru neodpovídá realitě. Uvedu příklad. Natankuji plnou nádrž a něž ručička spadne k prvnímu dílku palivoměru (směrem od plné nádrže), tak ujedu cca 150 km. Palivoměr má celkem 16 dílků na budíku a objem nádrže je cca 50 l. Tzn., že jeden dílek se rovná 3,1 litru paliva. Při mé spotřebě 6,5 litru benzínu na 100 km bych měl ujet pouze 48 km na jeden dílek. Zatím si to vysvětluji tvarem nádrže nebo vadou mého konkrétního palivoměru. Přijde mi, že tato chybovost se zobrazením zbývajícího paliva se zmenšuji směrem k vyschlé nádrži.  Má někdo z Vás obdobnou zkušenost???

 

To je opravdu zajímavé chování ukazatele v nádrži. Mně to dělá pravý opak: natunkuju do prvního vycvaknutí (při dojezdu 0 km, max. 43-44l), a pak po cca. 25 km první pokles ručičky a dále padá celkem rychle. Většinou po 70 km (a normální 5l spotřebě) už ukazuje jen 7/8 z nádrže... :-( btw. do ETKY jsem nekoukal, ale prý jsou opravdu MQB čerpadla benzínu a nafty v nádrži rozdílná, resp. rozdílně velká. Naftové by mělo být prý větší, ale to udělá rozdíl maximálně 1 litr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Jiná nádrž je pro verzi 4x4. Ty mívají většinou vyšší objem, ale jestli tomu tak je i u OIII nevím.

 

Ještě drobný rozdíl podle typu zadní nápravy.

TDI jednoduchá zadní náprava

attachicon.giftdi.JPG

TDI víceprvek

attachicon.giftdi víceprvek.JPG

TDI 4x4 (objem neznámý, nepodařilo se mně to nikde dohledat)

attachicon.giftdi 4x4.JPG

 

Před chvilkou jsem koukal do konfigurátoru, když se vybírá motorizace, je tam tlačítko ´´technická data´´ tak tam přibyla kolonka objem palivové nádrže.

4x2 50litrů

4x4 55litrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...